Naujienų srautas

Tavo LRT2019.10.01 13:37

Jaukūs rudens vakarai su LRT: eteryje – gausybė filmų kiekvieno skoniui

LRT.lt 2019.10.01 13:37

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS spalio 1 d. – 6 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Penktadienis, 10-04 22.55 val.

„Septintasis sūnus“ („Seventh Son“), fantastinis nuotykių filmas, JAV, Didžioji Britanija, Kanada, Kinija, 2014 m.

N-14

Režisierius: Sergey Bodrov.

Vaidina: Ben Barnes, Alicia Vikander, Kit Harington, Olivia Williams, Antje Traue, Julianne Moore, Jeff Bridges, Djimon Hounsou, Ryan Robbins, John DeSantis, Jason Scott Lee.

Populiarios Josepho Delaney knygų serijos „Varstouno kronikos“ motyvais sukurtas filmas nukelia į XVIII amžių. Prieš daugelį metų Meistras Gregoris sustabdė galingą ir nuožmią juodąją magę Motušę Malkin, tačiau ši rado kelią į laisvę.

Degdama iš keršto ji siekia atnaujinti karą tarp žmonijos ir antgamtinio pasaulio. Burdama savo armiją piktadarė pasiryžusi po savo įtūžio galia palaidoti nieko apie jos grįžimą nenutuokiančią žmoniją. Kaip paaiškėja, vienintelis jai pasipriešinti galintis žmogus yra tas pats Meistras Gregoris. Stojęs akistaton su Motuše Malkin vyras turi mėnesį iki ateinančios pilnaties. Kovai su siaubūne jis privalo paruošti savo mokinį Tomą. Tad septintojo sūnaus septintasis sūnus tampa vienintele žmonijos viltimi išsigelbėti...

Šeštadienis, 10-05 07.15 val.

„Koni ir draugai“ („Conni & Co“), nuotykių komedija, Vokietija, 2016 m.

Režisierė: Franziska Buch.

Vaidina: Emma Schweiger, Heino Ferch, Oskar Keymer, Iris Berben, Ken Duken, Lisa Bitter, Anneke Kim Sarnau, Ben Ole Knobbe, Til Schweiger, Kurt Krömer, Sofia Bolotina.

Sukurta pagal populiarią knygų seriją vaikams. Dvylikametė Koni buvo priversta pakeisti mokyklą ir dabar mokosi septintoje klasėje. Ji priglaudžia pabėgusį šunį Frodą, kurio šeimininkas – negailestingas ir neteisingas mokyklos direktorius Mioleris. Šis despotas nepakenčiamą daro ne tik mokinių gyvenimą, jis žiauriai elgiasi ir su gyvūnais. Koni su draugais imasi ryžtingų veiksmų, kad išgelbėtų šunį ir nubaustų netikėlį direktorių. Visa tai virsta stulbinamu nuotykiu.

Šeštadienis, 10-05 23.10 val.

„Dilema“ („The Dilemma“), drama, JAV, 2011m.

N-14

Režisierius: Ron Howard.

Vaidina: Vince Vaughn, Kevin James, Jennifer Connelly, Winona Ryder, Channing Tatum, Queen Latifah, Amy Morton, Chelcie Ross, Eduardo N. Martinez, Rance Howard, Clint Howard.

Užkietėjęs viengungis Ronis ir laimingai vedęs Nikas – ne tik verslo partneriai, dirbantys automobilių projektavimo bendrovėje. Jie ir geriausi draugai dar nuo koledžo laikų. Iš pirmo žvilgsnio jų gyvenimas susiklostė puikiai: Ronis myli savo merginą Bet, o Nikas laimingai vedęs savo meilę Dženivą.

Ketvertukas linksmai leidžią laiką kartu, tačiau vieną dieną Ronis užtinka savo geriausio draugo žmoną kito vyro, Zipo, glėbyje. Iš smalsumo jis ima sekti Dženivą ir ši misija jo gyvenimą apverčia aukštyn kojomis, paverčia komišku chaosu, kupinu įvairiausių nuotykių bei nesusipratimų. Kaip pasielgti? Pasakyti Nikui tiesą ar elgtis taip, lyg nieko nebūtų nutikę? Kamuojamas sąžinės graužaties ir nežinodamas, ką daryti, Ronis netrukus suvokia, kad ir Nikas kažką slepia...

Sekmadienis, 10-06 22.30 val.

„Kartą Niujorke“ („The Immigrant“), romantinė drama, JAV, 2013 m.

N-14

Režisierius: James Gray.

Vaidina: Marion Cotillard, Joaquin Phoenix, Jeremy Renner, Dagmara Dominczyk, Jicky Schnee, Elena Solovey, Maja Wampuszyc, Ilia Volok, Patrick Husted, Angela Sarafyan, Antoni Corone.

Istorija nukelia į XX amžiaus trečiąjį dešimtmetį. Kaip ir tūkstančiai emigrantų iš visos Europos, Eva su seserim Magda palieka gimtąją Lenkiją ir išplaukia į Niujorką. Tačiau kelias link amerikietiškos svajonės iš tikrųjų pasirodo esąs daug sunkesnis. Serganti Magda uždaroma į ligoninės karantiną, o Eva susipažįsta su Brunu, kurio išorinis žavesys ir draugiškumas slepia žiaurų ir pavojingą būdą.

Netrukus sąvadautojas Brunas įtraukia jauną moterį į naktinių Niujorko plaštakių ir šokėjų gyvenimą, o jo duodami pinigai tampa ne tik vieninteliu Evos pragyvenimo šaltiniu, bet ir tokiomis reikalingomis lėšomis gydyti seserį. Pasirodžius keliaujančiam magui, Bruno pusbroliui Orlandui, Evai nušvinta viltis ištrūkti iš vergyste tapusios kasdienybės, tačiau viską sujaukia nevaldomas Bruno pavydas...

Filmas pelnė 15 kino apdovanojimų ir 29 nominacijas.

Sekmadienis, 10-06 00.25 val.

Woody Alleno filmai: „Purpurinė Kairo rožė“ („The Purple Rose of Kairo“), romantinė komedija, JAV, 1985 m.

N-14

Režisierius: Woody Allen.

Vaidino: Mia Farrow, Jeff Daniels, Danny Aiello, Dianne Wiest, Van Johnson, Deborah Rush, Edward Herrmann, Zoe Caldwell, John Wood, Irving Metzman, Stephanie Farrow.

Didžiosios depresijos metai Amerikoje. Jauna moteris, padavėja Sesilija nuo pilko gyvenimo ir melagio vyro bėga į kupiną fantazijų kino pasaulį. Tikrų jausmų ir nusiraminimo ji ieško žiūrėdama melodramas apie aukštuomenės gyvenimą. Labiausiai ji žavisi žvaigžde Tomu Baksteriu, kuris vieną kartą tiesiog nužengia pas ją iš ekrano, mat jį sujaudina moters žvilgsnis. Tomas nuoširdus, naivus, bet visiškai nepažįsta gyvenimo. Jis pamilsta Sesiliją.

Įvykis išveda iš pusiausvyros ne tik likusius filmo personažus, bet ir Holivudo galinguosius. Lengvabūdišką personažą suvaidinęs aktorius taip pat leidžiasi ieškoti pradingėlio. Jis pasinaudoja herojės patiklumu, kad filmas vėl grįžtų į savo vėžes. Tačiau nepaisant visko, Sesilija vėl sėdi į kino teatre, kad pasinertų į iliuzijų pasaulį. Filmai tiesiog padeda jai išgyventi.

Tarptautiniame Kanų kino festivalyje juosta pelnė kino kritikų asociacijos FIPRESCI apdovanojimą. Nominuota „Oskarui“ už geriausią scenarijų. Nominuota 4 „Auksiniams gaubliams“, laimėtas vienas už scenarijų. Pelnytas BAFTA už geriausią filmą ir scenarijų, „Cezario“ apdovanojimas už geriausią užsienio filmą. Iš viso pelnė 15 kino apdovanojimų ir 15 nominacijų.

LRT PLIUS

Antradienis, 10-01 01.45 val.

„Mama persekiotoja“ („Stalked by My Mother“), trileris, JAV, 2016 m.

N-14

Režisierius: Doug Campbell.

Vaidina: Jennifer Taylor, Danielle Chuchran, Mia Topalian, Spencer Neville, Leith M. Burke, Mim Drew, Brian McGovern, Ted Jonas, Kevin Scott Allen, Susan Beaubian, Joe Hackett.

Septyniolikmetė Madi Bourgard – mergaitė iš geros šeimos. Viename vakarėlyje draugė Džina ją supažindina su mielu vaikinu Takeriu ir tarp jųdviejų gimsta simpatija. Tačiau merginos mama įsitikinusi, kad dukteriai dar per anksti megzti rimtus santykius.

Kartą įsiveržusi į eilinį vakarėlį ji tiesiog išsitempia Madi lauk, nepagailėjusi piktų žodžių jos vaikinui. Po kelių dienų Takeris randamas nužudytas savo namuose. Sužinojusi apie kivirčą, policija poniai Bourgard pateikia kaltinimą dėl žmogžudystės. Be to, ant motinos automobilio durų rankenos rasti kraujo pėdsakai.

Išsigandusi Madi atsimena, kaip mama vakare kažkur išvažiavo. Mergaitė įsitikinusi, kad ją išdavė brangiausias žmogus. Tačiau nereikia daryti skubotų išvadų, net jei visi įkalčiai prieš mamą. Gal tiesiog kažkas sumaniai rezga pinkles ir bando suversti kaltę moteriškei?

Trečiadienis, 10-02 01.45 val.

„Persekiotojų klubas“ („The Stalker Club“), drama, JAV, 2017 m.

N-14

Režisierius: Doug Campbell.

Vaidina: Kelcie Stranahan, Maeve Quinlan, JT Neal, Alex Frnka, Crystal Allen, Paul Karmiryan, Lora McHugh, Ashlei Foushee, Holly Gagnier.

Susiradusi naują širdies draugą vyresniųjų klasių moksleivė Ešli pradedas bendrauti ir su būreliu mėgstančių riziką, padykusių jo draugų.

Netrukus jaunuoliai telefonu gauna pasiūlymą dėtis prie paslaptingo Persekiotojų klubo ir nusprendžia sužaisti pavojingą žaidimą, kuriame burtais bus nulemta, kas bus persekiotojas, o kas auka. Jie nežino, kad prieš 20 metų dalyvaudama tokiame žaidime žuvo graži, populiari mergaitė.

Iki šiol neaišku, ar ji buvo nužudyta, ar tai buvo nelaimingas atsitikimas. Netrukus paaiškėja, kad visų tų paauglių tėvai anuomet irgi dalyvavo tame žaidime. Dabar žaidimas tapo dar pavojingesnis. Kai žūva du draugai, Ešli nori išeiti iš klubo, bet gauna žinutę, kad iš ten neišeinama. Ji bando aiškintis, kas gi iš tiesų yra tas persekiotojas, stoja į kovą su nepažįstamuoju, kuris nori atkeršyti ir trokšta kraujo...

Ketvirtadienis, 10-03 01.15 val.

„Mirtinų paslapčių namai“ („The House of Deadly Secrets / La maison des secrets“), trileris, JAV, 2018 m.

N-14

Režisierius: Doug Campbell.

Vaidina: Patty McCormack, Angie Patterson, Violet Hicks, Philip Boyd, Diane Robin, Addison Aguilera, George T. Woods, Charles Christopher, Michael Matthys, Erika Ringor.

Jauna moteris Magi Ričards su aštuonmete dukrele Eva atsikrausto į naują namą gerame, ramiame rajone. Ji perka namus, juos atnaujina ir parduoda, tad šis būstas – tik laikina stotelė. Magi neseniai išsiskyrė su vyru ir dabar viena augina dukrą. Nuo pat pirmos dienos naująsias gyventojas ima gąsdinti savaime atsidarinėjančios durys, langai, įvairūs keisti garsai. Netrukus iš smalsios kaimynės Silvijos jos sužino baisią paslaptį: iš šito namo prieš 40 metų buvo pagrobta mergaitė, o išprotėjusi nuo sielvarto motina nužudė vyrą. Tad name nuo to laiko niekas ir negyveno. Magi ima jaudintis dėl savo dukrelės, juk ji tokio pat amžiaus kaip pagrobtoji Sindi. Ir ne be reikalo. Netrukus pradeda dėtis baisūs dalykai...

Penktadienis, 10-04 00.45 val.

„Dvynių miestas“ („Twin Town“), kriminalinė komedija, Didžioji Britanija, 1997 m.

N-14

Režisierius: Kevin Allen.

Vaidina: Rhys Ifans, Llyr Ifans, Dougray Scott, Dorien Thomas, Buddug Williams, Ronnie Williams, Huw Ceredig, Rachel Scorgie, Di Botcher, Mary Allen, Paul Durden, David Hayman

Šios juodosios komedijos veikėjai – trenkti broliai dvyniai Džeremis ir Džulianas. Mažame Svonsio miestelyje neramu: broliai Liujisai kaip pašėlę skrajoja greitais automobiliais, svaiginasi narkotikais ir terorizuoja savo gimtą miestą. O ir visa jų šeimynėlė keistoka: tėvas taiso namų stogus ir klijuoja modeliukus, sesuo dirba sekretore viešnamyje, o mamytė bando visus sutaikyti ir toleruoja visus sūnelių pokštus.

Tačiau netikėtai šeimyną ištinka nelaimė. Betaisydamas stogą vietiniam turčiui tėvas nukrinta nuo kopėčių ir susilaužo koją. Sūneliai tuoj pat patraukia reikalauti kompensacijos. Turtuolis nė nemano mokėti „kažkokiems padugnėms“, todėl broliukai negali neatkeršyti. Iš pradžių apšlapina užsispyrėlio dukrelę, o gavę už tai į kaulus, pribaigia jo mylimą šunelį. Turtuolis įsiunta galutinai…

Rodytas tarptautinio Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje. Apdovanotas BAFTA už filmo muziką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą