Tavo LRT

2019.09.25 15:26

„Ypatingame būryje“ dalyvaujantis paralimpietis Ramūnas Verbavičius: bijojau gyvenimo po traumos

LRT.lt2019.09.25 15:26

Trečiadienį 21.30 val. LRT projekte „Ypatingas būrys“ žiūrovų jau pamilti herojai ir toliau bandys savo jėgas kariškoje rutinoje. Neįgalieji šį kartą tobulins vadovavimo, atminties įgūdžius, susipažins su žvalgų darbu, svarbiausiomis išgyvenimo gamtoje pamokomis.

Mokydamiesi statyti lauko pastogę, neįgaliųjų vežimėliuose sėdintys projekto dalyviai susidurs su išskirtiniais iššūkiais. Būrio vadas Algimantas Valaitis stebėsis jų užsispyrimu.

„Neįmanoma misija apleistame miške nuvažiuoti penkis metrus vežimėliu. Jie vis tiek važiuoja, daro, jie mato, kad gali iškristi iš vežimėlio, susižeisti, bet daro, nes nori. Visada smagiau dirbti su žmonėmis, kurie yra motyvuoti. Tas, kuris motyvuotas, gali daugiau padaryti už tą fiziškai stiprų, jei jis – tik stiprus“, – teigs sužeistas karys.

Paralimpiečio lengvaatlečio Ramūno Verbavičiaus užsispyrimas sužavės ir kito būrio vadą Marių Kvedaravičių: „Galvojau: negi tu pravažiuosi pro tą kelmą? O jis pravažiavo, pasikėlė, pasijudino, pastrigo, pasipurtė, toliau nuvažiavo, pasiėmė pagalį, ant savęs pasidėjo ir veža. Ramūnas – vienas tų žmonių, kuris nebijo, drąsiai viską daro – net jei jam neišeis.“

R. Verbavičius – profesionalus sportininkas, dabar laukiantis starto Pasaulio čempionate lapkričio mėnesį. Jo sritys – rutulio stūmimas ir ieties metimas. Lengvaatletis papasakos, koks atsitiktinumas sporto salėje jam tapo lemtinga trauma.

„Klinikose pasakė, kad lūžo vienas slankstelis, kompresinis lūžis. Paklausiau, ar tik tiek. Man atsakė, kad ir taip jau blogai. Labai bijojau gyvenimo po traumos, neįsivaizdavau, kas manęs laukia. Po operacijos supratau, kad pusės mano kūno nebėra. Ne aš jį valdau, o jis mane“, – atviraus neįgaliojo vežimėlyje sėdintis sportininkas.

„Ypatingas būrys“ – pirmą kartą pasaulyje kuriamas televizijos projektas, kuriame neįgalieji susipažįsta su Lietuvos kariuomene ir keturias savaites gyvena ritmu, puikiai pažįstamu bet kuriam kariui. Projektas transliuojamas trečiadieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.