Tavo LRT

2019.09.23 17:49

LRT eteryje – nuo romantinių iki fantastinių filmų

LRT.lt2019.09.23 17:49

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS rugsėjo 25 d. – rugsėjo 29 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Penktadienis 2019 09 27 22.55

Juros periodo pasaulis

(Jurassic World)

Fantastinis nuotykių filmas

JAV

2015

N-14

Režisierius: Colin Trevorrow

Vaidina: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Irrfan Khan, Vincent D’Onofrio, Ty Simpkins, Nick Robinson, Jake Johnson, Omar Sy, BD Wong, Judy Greer, Ty Simpkins, Jake Johnson, Brian Tee

Praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams, izoliuotoje ir itin gerai saugomoje Nublaro saloje šalia Kosta Rikos veikia turistus iš viso pasaulio viliojantis „Juros periodo pasaulis“. Šiame pramogų parke žmonės gali pasigrožėti prieš milijonus metų išnykusiais gyvūnais, kuriuos iš nebūties sugrąžino genetikai.

Tačiau metams bėgant, susidomėjimas reginiu mažėja. Pramogų parko savininkai, ieškodami būdų sugrąžinti parko populiarumą, mokslininkams paveda užduotį sukurti naują dinozaurų rūšį. Po ilgų bandymų genetikams pavyksta.

Iš kelių skirtingų dinozaurų DNR sukuriama nauja rūšis: didesnė, galingesnė ir žiauresnė tiranozauro versija. Genų samplaika pagimdo ir vieną naują dinozaurams savybę: šie žudo ne iš alkio, o savo malonumui. Vieną dieną, parke viešint gausybei žmonių, genetikų sukurtos pabaisos ištrūksta į laisvę...

Šeštadienis 2019 09 28 07.10

Bebė ir Tina. Visiška suirutė

(Bibi & Tina: Tohuwabohu total)

Fantastinė nuotykių komedija

Vokietija

2017

Režisierius: Detlev Buck

Vaidina: Lina Larissa Strahl, Lisa-Marie Koroll, Louis Held, Emilio Sakraya Moutaoakkli, Lea van Acken, Michael Maertens, Fabian Buch, Winnie Böwe, Karin Günes, Lorna Ishema, Albert Kitzl

Bebė ir Tina susitinka su bėgliu, albanu berniuku Aladinu. Netrukus paaiškėja, kad iš tikrųjų jis yra mergaitė, pabėgusi nuo savo žiauraus dėdės, kuris ją nutarė ištekinti. Grafas Falkas visa galva pasinėręs į pilies atnaujinimo darbus.

Viskas dar labiau susipainioja, kai jo sūnus Aleksas, nepaprašęs tėvo leidimo, sumano ten surengti muzikos festivalį. Lyg viso to dar būtų negana, netikėtai pagrobtos Tina ir Bebi įsitikina, kad vien burtais problemų neišspręsi.

Reikia susitelkti visiems draugams ir kartu tvarkytis su visais iš pirmo žvilgsnio neišsprendžiamais dalykais.

Šeštadienis 2019 09 28 22.40

Kapitono Korelio mandolina

(Captain Corelli’s Mandolin)

Romantinė drama

Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV

2001

N-14

Režisierius: John Madden

Vaidina: Nicolas Cage, Penélope Cruz, John Hurt, Christian Bale, Irene Papas, Gerasimos Skiadaressis, Aspasia Kralli, Mihalis Giannatos, Dimitris Kaberidis, Pietro Sarubbi, Viki Maragaki

1940-aisiais italai okupuoja Graikiją. Atplaukia jie ir į Kefalonijos salą. Bet italai nė nemano kariauti. Jie linksminasi, dainuoja, geria vyną ir žvilgčioja į vietines merginas. Šaunusis kapitonas Korelis apsigyvena vietinio gydytojo, kaimo išminčiaus daktaro Janio namuose ir įsižiūri jo dukterį Pelagiją.

Tačiau mergina laukia grįžtančio sužadėtinio, graikų partizano. Netikėtai kapitonas Korelis, vakarais virkdantis mandoliną, užkariauja jos širdį. O Korelis įsimyli Pelagiją vos ją išvydęs. Mylėti okupanto neleistina, bet tik meilė gali tapti užuovėja politinės įtampos, pavojaus ir nesusikalbėjimų kupiname pasaulyje.

Sekmadienis 2019 09 29 22.30

Denis Kolinsas

(Danny Collins)

Komiška drama

JAV

2015

N-14

Režisierius: Dan Fogelman

Vaidina: Al Pacino, Jennifer Garner, Annette Bening, Christopher Plummer, Bobby Cannavale, Katarina Cas, Giselle Eisenberg, Melissa Benoist, Josh Peck, Scott Lawrence

Roko legenda Denis Kolinsas turi viską, apie ką gali svajoti žmogus: puikią karjerą, minias gerbėjų ir materialinę gerovę. Net ir sulaukęs garbaus amžiaus jis vis dar renka pilnas sales žmonių, nors geriausi laikai jau praeity. Denis nesijaučia gerai, nes pasinėręs į karjerą atitolo nuo šeimos, o kurdamas populiarias daineles nutolo ir nuo savo kūrybinių idealų.

Vieną dieną jo vadybininkas Frenkas tarp senų dokumentų randa prieš daugiau nei 30 metų roko žvaigždei parašytą neatplėštą laišką. Jų laukia tikra staigmena – tą laišką parašė pats Džonas Lenonas. Ir patarė dar tik karjerą pradedančiam Deniui niekuomet neiti į kompromisus, likti ištikimam savo kūrybinėms idėjoms.

Sujaudintas Denis nusprendžia iš esmės pakeisti savo gyvenimą: atitaisyti šeimai padarytą skriaudą, susitaikyti su kadaise įskaudintais žmonėmis ir kurti tai, kas patinka pačiam, o ne klausytojų minioms.

Sekmadienis 2019 09 29 00.15

Woody Alleno filmai

Denis Rouzas iš Brodvėjaus

(Broadway Danny Rose)

Komedija

JAV

1984

N-14

Režisierius: Woody Allen

Vaidina: Woody Allen, Mia Farrow, Nick Apollo Forte, Sandy Baron, Corbett Monica, Jackie Gayle, Morty Gunty, Will Jordan, Howard Storm, Jack Rollins, Milton Berle, Paul Greco

Brodvėjaus impresarijus Denis Rouzas – nevykėlis, bet kartu viltis ir išsigelbėjimas bedarbiams, praradusiems tikėjimą savo talentu bei sėkme artistams, muzikantams ir dainininkams. Jis nesėkmingai bando išpopuliarinti aklą muzikantą, šokėją be kojų ar dainuojančią papūgą.

Jo globotiniu yra ir buvęs žinomas estrados atlikėjas, dabar į alkoholizmą paniręs Lu Kanova. Atėjus į madą retro muzikai atlikėjas susigrąžina buvusią šlovę, pasirodo geriausiose salėse ir pasiekia reitingų viršūnes. Lu su Deniu tampa draugais.

Geriausių ketinimų vedamas Denis bando padėti vedusiam draugui išsiaiškinti savo santykius su meiluže Tina Vitale, kuri, kaip netrukus paaiškėja, yra kieto gangsterio draugužė. O Denis pasižada atvesti Tiną į draugo koncertą.

Filmas nominuotas 2 „Oskarams“ – už geriausią režisūrą ir scenarijų. „Auksiniam gaubliui“ nominuota aktorė Mia Farrow. Iš viso pelnė 3 kino apdovanojimus ir 4 nominacijas.

LRT PLIUS

Trečiadienis 2019 09 25 21.30

Elito kinas

Tūkstantį kartų labanakt

(Tusen ganger god natt / 1,000 Times Good Night)

Drama

Norvegija, Airija, Švedija

2013

N-14

Režisierius: Erik Poppe

Vaidina: Juliette Binoche, Nikolaj Coster-Waldau, Lauryn Canny, Adrianna Cramer Curtis, Maria Doyle Kennedy, Larry Mullen Jr., Chloë Annett, Eve Macklin, Mads Ousdal

Rebeka yra viena geriausių karo fotografių pasaulyje. Jos profesija vieniša ir mirtinai pavojinga. Moteris keliauja į karščiausius pasaulio taškus, kad parodytų nepagražintą tiesą.

Tačiau namuose jos laukia šeima: vyras ir dvi dukterys. Jaunėlė vaikiškai džiaugiasi kiekvienąkart, kai mama parveža lauktuvių, o vyresnioji vaizduojasi motiną mirusią – geriau susitaikyti su tokia tragedija, nei visą laiką gyventi laukimu.

Kai Rebeka vos nežūsta nuo Afganistano savižudės bombos, jos vyrui trūksta kantrybė. Rebeka privalo priimti sunkiausią sprendimą – pasirinkti tarp šeimos ir pašaukimo.

Monrealio kino festivalyje juosta pelnė specialųjį komisijos apdovanojimą „Grand Prix“, Čikagos kino festivalyje – Steigėjų apdovanojimą, Luizianos tarptautiniame kino festivalyje Juliette Binoche pripažinta geriausia aktore. Filmas rodytas Europos šalių kino forume „Scanorama“.

Penktadienis 2019 09 27 21.30

Europos kinas

Kai nieko nebelieka

(Bis nichts mehr bleibt / Till Faith do Us Part)

Drama

Vokietija

2010

N-7

Režisierius: Niki Stein

Vaidina: Silke Bodenbender, Felix Klare, Nina Kunzendorf, Kai Wiesinger, Suzanne von Borsody, Robert Atzorn, Sabine Postel, Hubertus Hartmann, Victoria Trauttmansdorff, Ludwig Blochberger

Drama, sukurta pagal tikrą istorija apie vieno buvusio scientologijos bažnyčios adepto gyvenimą, pasakoja apie tamsiąją naujosios religijos pusę. Filmo herojus, pasiturintis hamburgietis, susipažino su šiuo religiniu mokymu 1984 metais ir toje organizacijoje išbuvo dešimt metų.

Per tą laiką dėl miražo ir bereikšmių tikslų jis prarado ne tik didelę dalį savo pajamų, bet ir neteko paties brangiausio – mylimos žmonos ir vaikų.

Bavarijos apdovanojimą pelnė filmo režisierius Nikis Steinas, „Jupiterio“ prizu apdovanota aktorė Nina Kunzendorf. Filmas apdovanotas ir tarptautiniame Bjarico televizijos filmų festivalyje. Pelnė dar 3 nominacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt