Tavo LRT

2015.09.08 15:10

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – brangiausias pasaulio miestas

LRT.lt 2015.09.08 15:10

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Pateikiame LRT Mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT Mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Didžiausio LRT mediatekos lankytojų dėmesio sulaukė laida „Gyvenimas“, kurioje – pasakojimas apie Singapūrą. Šį miestą nuo Lietuvos skiria daugiau nei 9 tūkst. km. Maža valstybė vis dažniau vadinama aršiu ekonomikos ir inovacijų tigru. Antrus metus iš eilės Singapūras pripažįstamas brangiausiu miestu pasaulyje. Maistas čia kainuoja dešimtadaliu, o drabužiai – dvigubai daugiau nei Niujorke. Stiklo ir betono džiunglėse įsitvirtinti sunku, ypač, jei esi atvykėlis. Lietuvė Milda pasakoja, kaip apsigyventi ir siekti karjeros aukštumų Sigapūre.

Daug susidomėjimo sukėlė ir laidos „Emigrantai“ istorijos. Trys kuprinės ir dešimt nepamirštamų mėnesių Azijoje – į didžiausią savo gyvenimo avantiūrą aktorius Leonardas Pobedonoscevas leidosi kartu su žmona Ieva ir dukra Emilija. Aktorius „Emigrantams“ sako žinąs, kad jo namai visada bus Vilnius, tačiau kelionių alkis tik išaugo, ypač vilioja sugrįžimas į Balį – L. Pobedonoscevas neslepia jau turįs bilietus atgal į šią salą.

Antras reportažas – apie svajonę emigruoti. Australai atliko visuotinę apklausą ir išsiaiškino, kad būtent jų šalis yra labiausiai išsvajota žmonių visoje planetoje. Todėl daug kam ši tolima valstybė tampa loterija: žmonės metų metus, kartais ir visus 10 siekia sutvarkyti dokumentus legaliai migracijai. Lietuvoje gerai žinomas verslininkas Žilvinas Grigaitis sako, kad Australija labai lengva įsimylėti iš pirmo karto. 

LRT mediatekos lankytojai žiūrėjo ir „Bėdų turgų“. Laidos heroję Rūtą lygiai prieš metus pėsčiųjų perėjoje partrenkė visiškai girta vairuotoja. Nuo tos dienos gabios, talentingos merginos gyvenimo scenarijus buvo pakeistas neatpažįstamai. Ne tik jos – visos šeimos, jau metus nesitraukiančios nuo merginos lovos. Kitos laidos herojės Dalios gyvenimo pokyčius atnešė ugnis – neliko nei ūkio, nei gyvulių.

Didžiausias „Stiliaus“ herojės Aistės Jasaitytė-Čeburiak turtas šiandien  – dvi dukrytės, psichologijos studijos ir edukacinis darbas. Gyvenimo prasmę bei pilnatvę ji pajuto tik panirusi į žmogaus sielos studijas. „Buvau jautrus vaikas“,  – prisimena moteris, neslepianti, kad yra patyrusi patyčių dėl savo liesumo. „Ir dėl to atsidūriau tarp modelių, bet tas darbas niekada nepatiko. Mane jis žemino. Savęs klausdavau, o kas toliau?“  – prabyla buvęs modelis.

Kalbėti apie vasarinį augalų grožį gali kiekvienas, nors kiek besidomintis aplinkos estetika ir originalumu. Tačiau kita „Stiliaus“ pasakojimo herojė, botanikė, mokslinės oranžerijos vadovė Teresė Jokšienė prabyla paslaptingai. Ši moteris  – pažįstama visiems, norintiems savo gyvenimą paįvairinti įdomiais ir retais žiedais. Ir ji viską žino apie unikalius Lietuvos augalus. 

LRT mediatekos lankytojai aktyviai stebi laidą „Labas rytas, Lietuva“. Šį kartą vieną jų sulaukė dar didesnio susidomėjimo. Laidoje su ekspertu kalbama apie situaciją nekilnojamojo turto nuomos rinkoje. Laidos vedėjai klimatologės Audronės Galvonaitės klausia, ar pasitrauks vėsi ir lietinga lietuviška vasara. Studijoje svečiuojasi 5-ojo gyvos dainos festivalio „Aš toks vienas“ organizatoriai, skelbiama „Nida JAZZ maratono 2015“ pradžia.

1.       „Gyvenimas“

2.       „Emigrantai“

3.       „Bėdų turgus“

4.       „Stilius“

5.       „Labas rytas, Lietuva“