Tavo LRT

2015.08.03 09:38

Pristatyta filmo „Emilija“ aktorių komanda

LRT.lt 2015.08.03 09:38

Režisierius Donatas Ulvydas filme „Emilija“ kurti pagrindinius ir antraplanius vaidmenis pakvietė ir žinomus, didelę patirtį turinčius, ir dar tik pirmuosius žingsnius kine žengiančius, bet teatro žiūrovų mylimus jaunus aktorius.

Režisierius Donatas Ulvydas  filme „Emilija“ kurti pagrindinius ir antraplanius vaidmenis pakvietė ir žinomus, didelę patirtį turinčius, ir dar tik pirmuosius žingsnius kine žengiančius, bet teatro žiūrovų mylimus jaunus aktorius.

„Aktorių komandą, kurią pavyko suburti, pateisino visus mano lūkesčius. Įvyko chemija. Kiekvienas iš jų į aikštelę atsinešė savo patirtį, kuri pravertė kuriant „Emilijos“ personažų charakterius", – sako D. Ulvydas.

Vienas sudėtingiausių – Emilijos vaidmuo – teko jaunai aktorei Ievai Andrejevaitei, rašoma pranešime spaudai.

„Aktorės šiam vaidmeniui ieškojau beveik du metus. Žinojau, kad savo įsivaizduojamą personažą sukursiu iš mažų krislelių, kuriuos į filmą suneš visa komanda. Grimo, kostiumų, muzikos ir apšvietimo visuma sukurs Emiliją tokią, kokią pamatysime tik per premjerą. Bet pirmiausia reikėjo aktorės. Jos kūno, veido, organikos, charakterio ir moralinių vertybių, kurios man padėtų. Kiekvienas iš mūsų Emiliją nešiojamės savyje, atpažįstame kituose. Sutikęs Ievą, pajutau, kad ji – geriausias pasirinkimas. Ievos vaidmuo sudėtingas. Tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Ne tik filmo scenarijus, bet ir pagrindinis jo personažas Emilija – tai simbolis, metafora, epas apie žmogiškumą, pasirinkimą, laisvę, sugebėjimą sakyti tiesą, net tada, kai tiesa gali kainuoti gyvenimą. Ieva yra pagrindinio vaidmens atlikėja, bet „Emiliją“ kuria kiekvienas filme vaidinantis aktorius", – pasakoja filmo režisierius.

Šiame D. Ulvydo filme visus vaidmenis kuria kino ir teatro aktoriai: Darius Gumauskas, Tauras Čižas, Remigijus Vilkaitis, Ramūnas Šimukauskas, Česlovas Stonys, Vidas Petkevičius, Justas Tertelis, Severija Janušauskaitė, Saulius Čiučelis, Gabrielė Aničaitė, Valentinas Novopolskis ir kiti žiūrovų pamėgti aktoriai.

„Visi vaidmenys sudėtingi, aktoriai, kurdami charakterius, sceniniu terminu tariant, apnuogina atvirą nervą. Todėl jautriai rinkausi aktorius. Žinojau, kad visus vaidmenis, reikalaujančius ne tik gyvenimiškos patirties, asmeninių savybių, bet ir profesinio pasirengimo, gali sukurti tik profesionalūs aktoriai. Siūlydamas bendradarbiauti norėjau, kad taptume daugiau, nei kolegos, turintys vieną tikslą – pasiekti rezultatą. Norėjau, kad visi patikėtume filmo idėja", – sako D. Ulvydas.

„Neatsimenu kitos tokios aikštelės, kurioje atsisveikinant su paskutinėje scenoje besifilmuojančiu aktoriumi, graudintųsi net tik jis, bet ir kūrybinė grupė. Filmavimo aikštelėje buvo sukurta ypatinga atmosfera. Tam įtakos, žinoma, turėjo filmo tema, suburti skirtingi, bet filmo idėja tikintys kūrėjai ir režisierius, kuris dirbo su didele meile visai kino kūrybinei komandai. Tai vadinama kino magija, kurią turėtų pajusti ir žiūrovas", – sako filmo prodiuserė Živilė Gallego.    

Emiliją filme vaidinanti aktorė Ieva Andrejevaitė, buvusi režisieriaus Jono Vaitkaus studentė, sako tokio vaidmens laukusi visą savo gyvenimą. Po studijų aktorė dirbo ne Lietuvoje, todėl darbas su režisieriumi D. Ulvydu – Ievos debiutas lietuviškame kine.

„Atsimenu, sulaukusi patvirtinimo, apsiverkiau. Emilijos vaidmuo – geriausia, kas nutiko man per visą aktorinę karjerą. Svajojau dirbti Lietuvoje, bet, matyt, reikėjo atlikti pratybas kitų šalių filmavimo aikštelėse, kad galėčiau atsirasti lietuviškame kine. Ir tokiame, kurio idėja jaudina iki širdies gelmių", – pasakoja aktorė.

Filmas „Emilija“ bus baigtas filmuoti jau šį rudenį, o kino teatro žiūrovus pasieks 2017 metų pradžioje.  

Filmą prodiusuoja kompanija „Fralita Films“ kartu su „Ulvyds“.

Filmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.