Tavo LRT

2019.09.18 12:29

„Ypatingame būryje“ dalyvaujantis sužeistas karys atvirai papasakojo apie gyvenimą pakeitusį sprogimą

LRT.lt2019.09.18 12:29

Algimantas Valaitis – ilgametis specialiųjų operacijų pajėgų karys, vyresnysis seržantas, Sužeistų karių asociacijos įkūrėjas. LRT laida „Ypatingas būrys“ šį vakarą atskleis plunksnos vertą jo istoriją.

Algimanto patarimai ir patirtis kitiems neįgaliems projekto dalyviams – neįkainojami. Šį kartą „Ypatingo būrio“ komanda mokysis visiems kariams privalomų žinoti pirmosios pagalbos paslapčių bei ryšininko profesijos pagrindų.

A. Valaitis pasakoja, kad ne visada svajojo būti kariu. „Buvau vienas tų jaunuolių, kuris sakė, kad kariuomenė – ne man. „Neisiu tarnauti, tegul kvailiai eina, o aš neisiu“, – buvau iš tų, kurie šitaip kalbėdavo. Maža to, sukau planą, kaip išsisukti nuo tos kariuomenės“, – šypsosi daugiau nei 20 metų kariuomenėje praleidęs vyresnysis seržantas.

Kai visgi atsidūrė kariuomenėje, patyrė didžiausią likimo smūgį. A. Valaitis pasidalys skaudžia istorija apie penktąją savo tarptautinę misiją, kuri jam tapo lemtinga: „2012 metais gegužės 3 dieną sprogau. Išsiliejo kraujas galvoje, lūžo 10 šonkaulių, buvo lūžęs klubas, nuplėšta dešinė koja, vidinis kraujavimas, smegenų kraujavimas...“

Algimantas papasakos, kas jam padėjo neprarasti vilties ir motyvacijos, kaip pavyko atsigauti po sudėtingų traumų.

„Svarbiausia yra gyventi. Geriau valdyti vieną ranką, bet svarbiausia – gyventi. Sakyti, kad geriau būčiau miręs – ne man. Jokiais būdais. Gyventi ir tikrai gyventi. Gyvenimas yra gražus ir čia ar rojus, ar pragaras, nuo mūsų priklauso. Ką susikursi – tą ir turėsi. Tikiuosi, kad kuriu rojų, kaip pasiseks – matysim“, – sakė dabar motyvacinius mokymus vedantis A. Valaitis.

„Ypatingas būrys“ – pirmą kartą pasaulyje rengiamas TV projektas, rodomas trečiadieniais 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt. Jame neįgalieji susipažįsta su Lietuvos kariuomene ir keturias savaites gyvena ritmu, puikiai pažįstamu bet kuriam kariui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt