Tavo LRT

2019.09.17 17:16

Savanoriu tapusį dirigentą Vytautą Lukočių įkvėpė 90-metės patirtis: iš jų reikia mokytis

LRT.lt2019.09.17 17:16

LRT laidoje „Gyvenimo spalvos“, kurioje žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa skirtingų sričių savanoriais, šį trečiadienį, rugsėjo 18 dieną – dirigento Vytauto Lukočiaus patirtis. Laida atskleis, kaip maestro gerino devyniasdešimtmetės Natalijos buitį.

Muzikas papasakos apie mažai kam žinomą savo gyvenimo pusę. Pasirodo, V. Lukočius ne tik sėkmingai dirba Suomijos Lapenrantos miesto simfoninio orkestro vyriausiuoju dirigentu ir meno vadovu. Jam lieka laiko ir rūpintis savo sodyba, kurioje augina bites.

„Sodyboje pabūnu su savimi, su gamta. Sugrįžtu, įsižeminu, man labai svarbu, kad išsikraunu visą purvą. Paklausau savęs mintyse, tyloje bedirbdamas. Dirbant išsivalo galva – kompiuteris, tampa daug skaidriau“, – pasakos V. Lukočius.

Prestižinė dirigento profesija ir santechnikos darbai, rodos, sunkiai suderinami. Nepaisant to, iššūkis pakeisti kriauklę pas senutę Nataliją V. Lukočiui tebuvo lengvas riešutėlis. Jis neslėpė, kad keisti kriaukles gyvenime teko ne kartą.

„Kai groji, ruoši kūrinį, skambini fortepijonu, tai gali užtrukti nuo dviejų savaičių iki kelių mėnesių. Ištobulini, bet gal ir to nepakanka, gali būti pusė metų. Dirbi – ir nieko apčiuopiamo, nieko nėra tokio, ką galėtum pačiupinėti. Dėl to man ir patinka tie buities darbai – padarai ir va, yra“, – pasakos vienas žinomiausių Lietuvos dirigentų.

Maestro neslėpė susižavėjimo senole, su kuria praleido beveik visą dieną. „Aš po penkių mėnesių išprotėčiau nuo vienatvės. Čia yra galbūt tas raktas – tai, ko reikia iš jų mokytis, iš tokių žmonių, kurie gimę dar smetoniškoje Lietuvoje, kurie perėjo karus, tremtis, komunizmą, Lietuvos pradžią“, – svarstė V. Lukočius.

„Gyvenimo spalvos“ – nauja LRT laida, rodoma trečiadieniais 19.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. Joje sėkmingi žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa skirtingų sričių savanoriais. Dalydamiesi savo gyvenimo patirtimi ir laiku jie ne tik padeda sėkmės stokojantiems, bet ir patys iš naujo susipažįsta su savimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt