Tavo LRT

2019.09.17 11:40

Laimės paieškas lietuvei Danijoje apkartino skaudi nelaimė fabrike: gydytojų prognozės buvo liūdnos

LRT.lt2019.09.17 11:40

Evelina buvo iš tų, kurie tvirtina niekuomet neišvyksiantys iš Lietuvos. Tačiau gyvenimas susiklostė kitaip. Antradienį, rugsėjo 17 dieną LRT laidoje „(Ne)emigrantai“ mergina papasakos, jog iš tėvynės bėgo siekdama pamiršti skaudžią vaikino išdavystę.

Vilniuje Evelinai netrūko nieko: turėjo mylimą vaikiną, buvo sukūrusi nedidelį verslą, pinigų nestigo. Visgi kino filmą primenanti merginos meilės istorija netrukus dramatiškai baigėsi. Evelina viską metė ir išvažiavo į Daniją. Buvo pasirengusi bet kam, net darbui fabrike.

Vos pravėrusi kambario, kuriame turės apsistoti, duris, Evelina suprato, kad lengva nebus: „Pamačiau 15 kv. metrų kambarėlį su dviem dvigulėm dviaukštėm lovom, kuriame gyvenom keturiese.“

Pirmasis darbas midijų perdirbimo fabrike buvo alinantis: „Kvapas buvo nežmoniškai blogas, buvo šalta. Kadangi tai yra midijos, jos visuomet turi būti vėsinamos, kad nesugestų. Darbas visą dieną ant kojų, po darbo reikėdavo išplauti visus tuos aparatus labai stipria chemija. Mes nenaudojom jokių apsaugų“, – laidoje pasakoja emigrantė Evelina.

Lietuvoje likusiems artimiesiems mergina niekuomet nepasakojo, kokiomis sąlygomis teko gyventi Danijoje.

Bėgdama nuo jų, užsispyrusi lietuvė atkakliai bandė ieškoti laimės kitur. Naujas pažįstamas Evelinai pasiūlė darbą morkų apdirbimo fabrike, tuomet ji pamanė, kad pagaliau bus lengviau, darbo sąlygos atrodė nepalyginamai geresnės, tačiau džiaugsmas tęsėsi neilgai.

Vos po mėnesio nutiko tragedija: merginos koją nuo pėdos iki pat kelių sutraiškė keltuvas metaliniais ratais. Danijos gydytojų prognozės buvo labai liūdnos: kad po tokios traumos mergina galės normaliai vaikščioti – tikimybė maža, buvo kalbama net apie kojos amputaciją.

„Tuo momentu aš norėjau mirt. Visi, kas man paskambindavo, aš tiesiog panikuodavau, sakydavau, kad aš nenoriu gyvent, aš nevaldau kojos, aš niekada negalėsiu sportuot. Tikrai buvau gilioje depresijoje“, – laidoje „(Ne)emigrantai“ Evelina prisimena sunkias akimirkas.

Ilgas gijimo procesas Evelinai atvėrė naujus horizontus – ji ėmė skaityti knygas, pasinėrė į saviugdą. Mergina suprato, jog niekas kitas jai negali padėti, tik ji pati. Pozityviai nusiteikusi, ji užsibrėžė tikslą grįžti į sporto salę ir kada nors dalyvauti kultūrizmo čempionate.

Aplinkiniams tai atrodė neįmanoma, niekas netikėjo Evelinos sėkme. Pradžia buvo labai sunki, bet Evelinos užsispyrimas – beribis. Čempionatui ji intensyviai rengėsi devynis mėnesius, kol pagaliau pasiekė išsvajotą tikslą: „Tuo momentu, kai užlipau ant scenos, aš jau laimėjau. Laimėjau sau.“

Paini, išdavystės paženklinta ir labai skaudi, bet laimingai pasibaigusi emigrantės Evelinos istorija – antradienį 19.30 val. laidoje „(Ne)emigrantai“ per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt