Naujienų srautas

Tavo LRT2019.09.11 15:04

„Ypatingas būrys“ sieks įveikti sudėtingąjį Ulonų tako kliūčių ruožą

LRT.lt 2019.09.11 15:04

Šį vakarą LRT TELEVIZIJOS realybės dokumentikos laidoje „Ypatingas būrys“ – milžiniškos ištvermės ir valios pastangų reikalaujantis iššūkis. Karišką kasdienybę prisijaukinti siekiantys neįgalieji pasiryžo įveikti Ulonų taką.

Ulonų takas – sudėtingas kliūčių ruožas, kurį įveikę kariai gauna beretę ir kokardą. Jis tampa tikru išbandymu ir sveikiems kariams. Absoliuti dauguma projekto dalyvių – profesionalūs sportininkai, siekiantys dalyvauti Tokijo paralimpinėse žaidynėse, todėl jiems buvo itin svarbu ne tik drauge įveikti kliūčių ruožą, bet ir išvengti rimtų traumų.

„Buvo minčių, kad paprasčiausiai galima kai kurias kliūtis apvažiuoti, bet atvykome čia ne ieškoti lengviausio būdo, o nugalėti kliūtis“, – ryžtą demonstravo dalyviai. Be komandos draugų palaikymo ir pagalbos didelės daugelio užduočių kai kuriems įveikti būtų neįmanoma. Vis dėlto „Ypatingas būrys“ užsispyrė įrodyti, kad dirbdami kaip komanda, jie gali labai daug.

Vienas aktyviausių „Ypatingo būrio“ dalyvių – Eduardas Strašunskas. Vyras neslepia, kad tapti kariu – jo vaikystės svajonė. „Kai supratau, kad manęs niekas neims į kariuomenę, kad netinku – tai buvo viena iš didžiausių tragedijų mano gyvenime“, – neslėps su dideliu entuziazmu projekte iškylančius iššūkius pasitinkantis Eduardas.

Eduardas dabar – Lietuvos tinklinio sėdint rinktinės kapitonas, Vilniaus žmonių su fizine negalia sporto klubo „Feniksas“ prezidentas, treneris. Įgimtą negalią turintis vyras laidoje atskleis, kaip jam sekasi įveikti gyvenimo iššūkius, su kuriais susidurdavo nuo vaikystės. „Iš esmės, visada žiūrėjau į tai, ką daro kiti. Jei negalėjau to padaryti, turėdavau išmokti“, – pasakos jis.

Neįtikėtini iššūkiai ir įkvepiančios istorijos apie galią, slypinčią negalioje – laidoje „Ypatingas būrys“ kiekvieną trečiadienį 21.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi