Tavo LRT

2019.09.11 11:56

Marius Repšys savanoriavo priklausomų žmonių reabilitacijos namuose: išeinant verda emocijos

LRT.lt2019.09.11 11:56

Aktorius, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, sukrečiančios autobiografinės knygos autorius Marius Repšys vienai dienai tapo savanoriu – ją praleido reabilitacijos ir reintegracijos namuose „Aš esu“, kur į gyvenimą kabinasi nuo priklausomybių siekiantys išgyti žmonės. Pokalbis su juo – šį vakarą 19.30 val. laidoje „Gyvenimo spalvos“ per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.lt.

„Jaudinuosi, žinau, kad jų istorijos gali būti labai skaudžios. Jie patyrė didžiulį gyvenimo išbandymą. Labai smagu, kad jie nori gyventi, kabinasi už paskutinio šiaudo, daro viską, kad negrįžtų ten, kur buvo“, – kalba aktorius.

Jis neslėpė, kad į reabilitacijos ir reintegracijos namus atėjo pasidalyti ir savo patirtimi – Marius siekia išsivaduoti iš bipolinio sutrikimo gniaužtų. „Manau, tai irgi psichoterapija – galvoji, kad tau blogai, bet nuėjęs savanoriauti pamatai, kad kitiems šimtą kartų blogiau“, – kalbės M. Repšys.

Namus sveikstantiems nuo priklausomybių žmonėms įkūręs kunigas Kęstutis Dvareckas neslėps, kad nors savanorių pagalba jiems būtina, čia patekti gali toli gražu ne kiekvienas. „Savanorių atranką vykdome stiprią. Ieškome žmonių, kurie čia ateitų ne savo problemų spręsti, nors savanoriaudamas ir gauni daugiau, negu duodi“, – sako jis.

Sukrečiančios namų gyventojų patirtys nepaliko Mariaus abejingo. „Jie nori gyvent, jie nori išbrist iš to dalyko. Taip pat ir aš. Išeinant verda emocijos“, – neslėps dieną reabilitacijos ir reintegracijos namuose „Aš esu“ praleidęs aktorius.

„Gyvenimo spalvos“ – nauja LRT TELEVIZIJOS laida, kurioje žinomi Lietuvos žmonės dienai tampa skirtingų sričių savanoriais. Dalydamiesi savo gyvenimo patirtimi ir laiku jie ne tik padeda sėkmės stokojantiems, bet ir patys iš naujo susipažįsta su savimi.