Naujienų srautas

Tavo LRT2019.09.09 10:31

LRT eteryje – Steveno Spielbergo ir Woody Alleno filmai

LRT.lt 2019.09.09 10:31

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS rugsėjo 11 d. – rugsėjo 15 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Penktadienis 2019 09 13 22.55

Dingęs pasaulis: Juros periodo parkas

(The Lost World: Jurassic Park)

Fantastinis filmas

JAV

1997

N-14

Režisierius – Steven Spielberg

Vaidina: Jeff Goldblum, Julianne Moore, Pete Postlethwaite, Arliss Howard, Richard Attenborough, Vince Vaughn, Vanessa Chester, Peter Stormare, Harvey Jason, Richard Schiff.

Tai režisieriaus Stiveno Spilbergo pirmojo nuotykių filmo apie dinozaurus tęsinys. Veiksmas vyksta praėjus ketveriems metams. Paaiškėja, kad prieš perkeliant monstrus į liūdnai pagarsėjusį parką jie buvo auginami nedidelėje negyvenamoje saloje. Čia jie ir išliko. Sugedus apsaugos sistemoms, visi ropliai išėjo į laisvę ir dabar niekieno netrikdomą jų gyvenimą saloje reguliuoja natūrali atranka ir gamtos dėsniai. Milijonierius Hamondas surengia kitą ekspediciją, kuriai vadovauja visus pirmojo filmo siaubus patyręs zoologas daktaras Ijenas Malkolmas. Drauge vyksta laukinius gyvūnus filmuojantis operatorius ir įrangos specialistas. Jo draugė, paleontologė Sara Harding jau ten nuvykusi. Tačiau tuo pat metu saloje pasirodo ir grupė žiaurių medžiotojų, kurių užduotis – sugauti ir atgabenti į JAV gyvą tiranozaurą...

Filmas nominuotas „Oskarui“ už geriausius vaizdo efektus, įgarsinimą bei garso efektų montažą ir tapo pačiu pelningiausiu visų laikų filmu. Nominuotas „Grammy“ už geriausią muzikinę instrumentuotę filmui. Iš viso pelnė 4 kino apdovanojimus ir 28 nominacijas.

Šeštadienis 2019 09 14 07.15

Bebė ir Tina: beviltiškai užkerėti

(Bibi & Tina voll verhext!)

Fantastinė nuotykių komedija

Vokietija

2014

Režisierius – Detlev Buck

Vaidina: Lina Larissa Strahl, Lisa-Marie Koroll, Louis Held, Emilio Sakraya, Michael Maertens, Mavie Hörbiger, Martin Seifert, Winnie Böwe, Fabian Buch, Olli Schulz, Ivo Kortlang .

Falkenštainų pilyje vėl neramu: besiruošiant kaukių baliui dingsta ne tik vertingi paveikslai, bet ir mėgstama grafo Falkenštaino monoklių kolekcija. Niūri atmosfera ir gretimame Martinų ūkyje, kur net prasidėjus atostogoms neatsirado nė vieno naujo asmens, norinčio išmokti jodinėti. Bebei su Tina reikia ne tik privilioti į jojimo mokyklą atostogautojų, bet ir pagauti vagį bei išsiaiškinti, ar kartais keista kaimynystėje apsigyvenusi Šmiulių šeimynėlė neprisidėjo prie vagystės. Ar padės Bebei burtai šį kartą?

Šeštadienis 2019 09 14 22.40

Gana juokinga istorija

(It’s Kind of a Funny Story)

Romantinė komedija

JAV

2010

N-14

Režisieriai: Ryan Fleck, Anna Boden.

Vaidina: Keir Gilchrist, Emma Roberts, Viola Davis, Lauren Graham, Jim Gaffigan, Zoë Kravitz, Zach Galifianakis, Aasif Mandvi, Jeremy Davies, Thomas Mann, Bernard White, Novella Nelson.

Tai visai nejuokinga istorija apie šešiolikmetį vaikinuką Kreigą, kuris išgyvena krizę, nori net nusižudyti. Jis jaučiasi nepripažintas, nemylimas, yra apsėstas pavydo geriausiam draugui, nes šis turi merginą. Kreigas ieško pagalbos psichiatrijos klinikoje, kad atsipeikėtų nuo depresijos, ir tiki, kad apžiūrėję daktarai jį paleis namo, tačiau ten jis paliekamas savaitei ir net neįtaria, kaip tai visiems laikams pakeis jo gyvenimą. Kadangi paauglių skyrius renovuojamas, jis patenka į suaugusiųjų skyrių ir vienas iš pacientų, Bobis, tampa jo mokytoju bei globėju. Jaunuolis įsimyli pacientę ir per tas kelias dienas, praleistas ligoninėje, daug sužino apie gyvenimą ir meilę…

Sekmadienis 2019 09 15 22.30

Vairavimo pamokos

(Learning to Drive)

Romantinė komedija

Didžioji Britanija, JAV

2014

N-14

Režisierė – Isabel Coixet

Vaidina: Patricia Clarkson, Ben Kingsley, Grace Gummer, Jake Weber, Sarita Choudhury, Avi Nash, Samantha Bee, Matt Salinger, John Hodgman, Michael Mantell, Daniela Levender .

Literatūros kritikė Vendi neseniai išsiskyrė su vyru, kuris jai buvo neištikimas. Nusivylusi moteris nori pagaliau tapti nepriklausoma ir išmokti vairuoti. Jos vairavimo instruktoriumi tampa mandagus Sikhas Darvanas, kuris taip pat turi nesutarimų su antrąja puse. Bendri rūpesčiai suartina šiuos du skirtingus žmones, padeda jiems sutvirtėti ir pažinti vienas kitą. Paprastos vairavimo pamokos tampa vertingomis pamokomis apie tarpusavio santykius, gyvenimą ir draugystės vertę...

Pasaulinė premjera įvyko Toronto tarptautiniame kino festivalyje. Pelnytas 1 kino apdovanojimas ir 5 nominacijos.

Sekmadienis 2019 09 15 24.00

Woody Alleno filmai

Prisiminimai apie žvaigždžių dulkes

(Stardust Memories)

Komiška drama

JAV

1980

N-14

Režisierius – Woody Allen

Vaidina: Woody Allen, Charlotte Rampling, Jessica Harper, Marie-Christine Barrault, Tony Roberts, Daniel Stern, Amy Wright, Helen Hanft, John Rothman, Anne De Salvo, Eli Mintz.

Komedijų režisieriui Sandžiui Beitsui nusibodo šis žanras, jis norėtų kurti rimtą autorinį kiną. Tačiau studijos prodiuseriai jo kūrybą vadina nesąmone ir liepia įtraukti kokią nors juokingą sceną. Sandžio gerbėjai, kurie gausiai renkasi į jo filmų pristatymus ir įkyriai siekia dėmesio, taip pat vienu balsu kartoja, kad labiau jiems patiko ankstesni jo filmai. Dalyvaudamas savaitę trunkančiame kino festivalyje, kur rodoma jo kūrinių retrospektyva, Sandis su kiekvienu filmu prisimena savo mylimąsias: intelektualiąją Dori, nestabiliąją Deizi ir globėjiškąją Izobel, kuri netikėtai su savo vaikais atsikrausto į jo gyvenimą.

Filmas nominuotas Amerikos rašytojų gildijos apdovanojimui už geriausią komediją.

LRT PLIUS

Trečiadienis 2019 09 11 21.30

Elito kinas

Moterų dalia

(Pavilion of Women)

Karinė drama

Kinija, JAV

2001

N-14

Režisierius – Ho Yim

Vaidina: Willem Dafoe, Luo Yan, Sau Sek, John Cho, Yi Ding, Chieng Mun Koh, Anita Loo, Amy Hill, Kate McGregor-Stewart, Jia Dong Liu, Shu Chen.

Tolimųjų Rytų egzotikos kupinas filmas nukelia į prieškario Kiniją iki japonų invazijos, į 1938 metus. Griežtų vietos tradicijų saistoma kilminga ištekėjusi 40-metė kinė, ponia Ailian Vu, nebenorėdama toliau tarnauti savo vyrui, suranda jam jaunutę antrą žmoną Čiuming. Amerikietis dvasininkas ir gydytojas Andrė, įsteigęs prieglaudą kinų našlaičiams vaikams, tampa jos 18-mečio sūnaus Fengmo mokytoju. Kartu pamokų klauso ir ponia Vu su Čiuming. Tada ir įsižiebia jausmai tarp kunigo bei ponios ir tarp sūnaus ir „antrosios motinos“ . Jie įsitraukia į pavojingą aistros verpetą...

Penktadienis 2019 09 13 21.30

Europos kinas

Slogus ruduo

(Herbstkind)

Drama

Vokietija

2012

N-14

Režisierė – Petra K. Wagner

Vaidina: Katharina Wackernagel, Felix Klare, Saskia Vester, Heinz Hoenig, Lena Stolze, Monika Baumgartner, Ella-Maria Gollmer, Alice Dwyer, Petra Bernhardt, Oliver Bode, Tanja Kuntze.

Akušerė Emilija padėjo ateiti į pasaulį daugybei vaikų. Dabar su vyru Kristofu ji laukia savo kūdikio. Vaiko laukimas tėvams – didžiulis džiaugsmas, tačiau gimus vaikeliui prasideda bėdos. Emilija išgyvena baisią pogimdyvinę depresiją, kūdikiui nejaučia jokių motiniškų jausmų, nenori prie jo net prisiliesti. Vyras tiesiog neatpažįsta savo žmonos ir greitai suvokia, kad jo bei artimųjų pagalbos neužteks pagelbėti jaunai mamai...

Šeštadienis 2019 09 14 21.00

Kino žvaigždžių alėja

Tik tavo akims

(For Your Eyes Only)

Veiksmo trileris

Didžioji Britanija

1981

N-14

Režisierius – John Glen

Vaidina: Roger Moore, Carole Bouquet, Topol, Lynn-Holly Johnson, Julian Glover, Cassandra Harris, Jill Bennett, Michael Gothard, John Wyman, Desmond Llewelyn, Lois Maxwell.

Prie Graikijos krantų po nelaimingo atsitikimo nuskęsta britų karinis laivas su ypač slapta šifravimo mašina. Dabar šis įrenginys, galintis kontroliuoti povandeninius laivus, atsiduria turtuolio Aristotelio Kristato rankose. Milijonierius tikisi savo radinį parduoti rusams. Šį sandėrį reikia žūtbūt sužlugdyti. Džeimsas Bondas kartu su žavia ir labai paslaptinga pagalbininke Melina dar kartą gelbėja pasaulį...

Filmo daina, kurią sukūrė Billas Conti ir Mickas Lessonas, o atliko dainininkė Sheena Easton, buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“ ir „Oskarui“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi