Naujienų srautas

Tavo LRT2019.08.30 16:18

Naujajame LRT sezone – nauji pasaulinio garso serialai

LRT.lt 2019.08.30 16:18

Šviežutėliai, pastaraisiais metais sukurti pasaulyje populiarūs serialai laukia žiūrovų dėmesio naujajame LRT sezone. Jau nuo rugsėjo 2-osios darbo dienomis keturis savaitės vakarus iš eilės – keturi skirtingi serialai.

Pirmadieniais LRT TELEVIZIJA kviečia žiūrėti vokiečių draminį serialą „Vokietija 86“ (Deutschland 86), antradieniais – Prancūzijos ir JAV „Užverbuotą“ (Taken), trečiadieniais – JAV „Dingusius be žinios“ (Gone). Ketvirtadieniais bus rodomas naujas estų serialas „Bankas“ (Pank) apie postsovietinės Estijos transformaciją pirmąjį nepriklausomybės dešimtmetį.

Pirmadienį 23 val. per LRT TELEVIZIJĄ:

„Vokietija 86“ (Deutschland 86)

Draminis serialas

Vokietija, 2018

Autoriai: Anna LeVine, Jörg Winger

Vaidina: Jonas Nay, Maria Schrader, Florence Kasumba, Sylvester Groth, Sonja Gerhardt, Lavinia Wilson, Ludwig Trepte, Alexander Beyer, Fritzi Haberlandt, Uwe Preuss, Niels Bormann

Naujos populiaraus, nemaža apdovanojimų pelniusio vokiečių serialo „Deutschland 83“ serijos.

1986 metai. Nugalėtoji Vokietija ir toliau gyvena padalinta į dvi priešiškas stovyklas, perskirtas Berlyno siena. Abi šalys vystosi visiškai skirtingais politiniais ir ekonominiais keliais. Šaltasis karas pasiekė ypač grėsmingą pavidalą ir šnipų žaidimai abiejuose šalyse vis stiprėja.

Jaunas Rytų Vokietijos armijos karys Martinas Rauchas dėl lemtingai susiklosčiusių aplinkybių užverbuojamas STASI pareigūnų ir kaip Moricas Štamas siunčiamas šnipinėti į Vakarų Vokietiją. Vykdydamas „savo misiją“ jis susiduria su daugybe sunkumų. Po trejų metų išgyvena nusivylimą savo idealais, jaučiasi išduotas savo vadovybės.

Tada ištremiamas į komunistinę Angolą, kur moko vaikus vokiečių kalbos. O jo tiesioginė viršininkė ir teta Leonora blaškosi po pasaulį besistengdama parduoti galingą ginklą teroristams, kurie pradėjo nepabaigiamą pilietinį karą vienoje iš Afrikos šalių.

Ir visa tai daro ne norėdama pasipelnyti, o bandydami išgelbėti skęstanti socializmo laivą, nes prasidėjo baisi ekonominė krizė, kai Maskvoje įsigalėjo perestroika ir VDR vadovybei trūksta valiutos. Tetos šantažuojamas Martinas priverstas grįžti į tarnybą ir įsitraukti į nelegalų verslą.

Likimas jį blaško po Afrikos šalis, Paryžių, Vakarų Berlyną. Pagaliau jis grįžta namo į Rytų Vokietiją. Bet šis neramus gyvenimas įtraukia ne tik į pavojų ir paslapčių kupinus įvykius, bet ir suteikia naujų įžvalgų apie Rytų ir Vakarų pasaulio pokyčius, suteikia vilčių apie kitokią Vokietijos ateitį...

Antradienį 23 val. per LRT TELEVIZIJĄ:

„Užverbuotas“ (Taken)

Veiksmo serialas

Prancūzija, JAV, 2017–2018

Režisieriai: Alex Graves, Michael Offer, Tim Matheson, Romeo Tirone ir kt.

Vaidina: Clive Standen, Jennifer Beals, Adam Goldberg, Jessica Camacho, Gaius Charles, Brooklyn Sudano, Monique Gabriela Curnen, Michael Irby, Jose Pablo Cantillo, Simu Liu

Buvęs specialiųjų pajėgų karys, jaunasis Brajanas Milsas išgyvena tragediją, kuri visiems laikams pakeitė jo būdą ir gyvenimą.

Kalėdų išvakarėse jiedviem su seserim važiuojant traukiniu į vagoną įsiveržia nusikaltėliai. Brajanas stoja į kovą, tačiau sužeidžiama jo sesuo ir miršta jam ant rankų. Jis stengiasi nugalėti dvasinę traumą, o kartu trokšta keršto.

Netrukus Milsą susiranda CŽA direktorė Kristina Hart ir pasiūlo darbą motyvuodama žodžiais, kad už sesers žūtį turi būti atlyginta. Vaikinas supranta, kad turėdamas tokią patirtį ir sugebėjimus jis likti nuošaly negali.

Tada jis net negalėjo nujausti, kad keršto troškulys ir begalinės dvasios kančios pavers jį idealiu ginklu, atvers jame ypatingus ir labai pavojingus sugebėjimus, siejančius aplik mirtį...

Trečiadienį 23 val. per LRT TELEVIZIJĄ:

„Dingę be žinios“ (Gone)

Kriminalinis serialas

JAV, 2017– tebekuriamas iki šiol

Režisieriai: John Terlesky, Thomas Carter, John Gray, John Scott ir kt.

Vaidina: Leven Rambin, Chris Noth, Danny Pino, Andy Mientus, Tracie Thoms, Stephanie Bertoni, Gregory Bromfield, Alejandro Chamorro, Danica Ketcham, Christopher O’Shea, Lee Tergesen

Jauna mergina Kik Lanigan vaikystėje tapo pagrobėjų auka, kol jiems iš rankų ją išplėšė FTB agentas Frenkas Butas. Nuo to laiko ji kenčia nuo rimtų psichologinių traumų ir ištisus penkiolika metų daro viską, kad tik daugiau netaptų auka: mokosi kovos menų, puikiai valdo ginklus ir gali atrakinti bet kurią spyną.

Jos gelbėtojas, agentas Frenkas pasiūlo jai tapti naujai įkurto FTB padalinio nare ir pačiai dalyvauti tiriant painiausias žmonių dingimo bylas.

Ketvirtadienį 23 val. per LRT TELEVIZIJĄ:

„Bankas“ (The Bank)

Draminis serialas

Estija, 2018

Režisieriai: Marianne Kõrver, Jan Erik Nõgisto, Rainer Sarnet ir kt.

Vaidina: Markus Luik, Kati Outinen, Gert Raudsep, Inga Salurand, Sergo Vares, Evelin Võigemast, Priit Võigemast

Žlugus sovietinei sistemai prasidėjo audringas dešimtasis dešimtmetis. Filmo veiksmas prasideda finansinio bumo nepriklausomoje Estijoje laikais ir pasakoja istoriją, kaip atsirado ir suklestėjo vienas sėkmingiausių Baltijos šalių bankų „Hansabank“.

Serialo personažų gyvenimas smarkiai pasikeičia, kai pinigų srautai vis gausiau plaukia į iš už geležinės uždangos ištrūkusią šalį. Politiką, verslą ir santykius tenka kurti nuo balto popieriaus lapo, o paprasti žmonės turi priprasti ne tik prie naujo valiutų kurso, bet ir prie naujos vertybių sistemos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą