Tavo LRT

2019.08.30 15:48

Diskusijoje apie LRT mosėdiškiai pareiškė norintys lengvesnio turinio

Rūta Kupetytė, Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2019.08.30 15:48

Penktadienį LRT RADIJO laida „10–12“ lankėsi Mosėdyje, kur su vietiniais diskutavo apie jų lūkesčius visuomeniniam transliuotojui LRT. Mosėdžio gyventojai tikino besidžiaugiantys kokybiška LRT OPUS muzika, tačiau LRT RADIJO eteryje pasigendantys lengvesnio turinio.

Laidos vedėjai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė į Mosėdį vyko kartu su LRT RADIJO departamento vadovu Giedriumi Masalskiu.

Mosėdyje gyvenantys Akvilė ir Andrius Stonkai sako daugiausia žiūrintys LRT TELEVIZIJOS laidas „Labas rytas, Lietuva“, „Laba diena, Lietuva“, gyvenimo būdo laidas ir serialus, tačiau, kaip bebūtų, pašnekovai teigia, jog jiems trūksta naujovių.

„Komisarą Reksą“ rodydavo, kai man buvo šešeri, ir vis dar teberodo. Kitas klausimas, kodėl tiek daug žinių? Žinoma, tai nėra blogai, bet jei trečią kartą rodomos tos pačios žinios apie politines problemas, „Panoramos“ jau tikrai nebežiūrėsime“, – tikina Mosėdyje gyvenanti moteris.

Anot G. Masalskio, atliepti visų mokesčių mokėtojų poreikius yra labai sudėtinga. „Pagaminti patiekalą tiek vegetarui, tiek mėsėdžiui yra neįmanoma. [...] Įsigyti naują filmą – be galo brangu, todėl mes stengiamės mokesčių mokėtojų pinigus skirti vietinei produkcijai, žinioms ar lietuviškiems serialams“, – sako LRT RADIJO departamento vadovas.

G. Masalskio aiškinimu, dažnesnis žinių transliavimas prisideda prie misijos skatinant jaunimą domėtis politika. „Mes turime aktyviai įsilieti į politinį gyvenimą, ateiti balsuoti“, – priduria jis.

Mosėdyje gyvenantis Andrius tikina LRT TELEVIZIJOJE pasigendantis komedijų.

„Dauguma serialų yra kriminaliniai, trūksta iš ko pasijuokti. „Duokim garo“ yra puiki laida, tačiau transliacijos laikas nelabai tinkamas, nes regionuose gyvenantys žmonės namo grįžta tik vakare“, – sako Mosėdžio gyventojas.

Akvilė sutinka, jog visiems neįtiksi, tačiau, pašnekovės teigimu, linksmesnio ir lengvesnio turinio trūksta ir LRT RADIJUJE: „Aš nesakau, kad rimtų temų nereikia, bet jei ilgą laiką klausaisi ko nors rimto, skubi į darbą, tu dar labiau susinervini.“

G. Masalskio tikinimu, po truputį stengiamasi reguliuoti LRT RADIJO laidas taip, kad jos atitiktų visų poreikius.

Mosėdiškis, pensininkas Narsutis Drevinskas sako LRT neturintis tokios laidos, kuri jam nepatiktų. „Man visos laidos ir serialai yra geri ir laiku rodomi“, – teigia vyras.

Kitas pašnekovas, Mosėdyje gyvenantis Julius sako daugiausia stebintis laidas apie gamtą ir ypač vertinantis LRT OPUS transliuojamos muzikos kokybę.

„Atsibodo popsas – labai gerai, kad yra LRT OPUS, kur skamba tikrai gera muzika. [...] Vairuodamas klausau arba žinių, arba OPUS“, – kalba mosėdiškis.

LRT ketina aplankyti visas šių metų mažąsias kultūros sostines, kurių vietiniai gyventojai galės išsakyti savo nuomonę apie nacionalinį transliuotoją.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt