Tavo LRT

2019.08.29 16:55

LRT RADIJO teatre – spektaklis pagal Rebekos Unos knygą

LRT.lt 2019.08.29 16:55

Rugsėjo 1-osios proga Lietuvos radijo teatre – premjera: dviejų dalių spektaklis vaikams „Miesto vaikio istorija“ pagal jaunosios kartos rašytojos Rebekos Unos knygą „Labas, aš Tadas“. Premjeros kviečiame klausyti rugpjūčio 31 (I dalis) ir rugsėjo 1 d. (II dalis) 20.03 val. per LRT RADIJĄ.

Spektaklio režisierius Vytautas Rašimas, garso režisierė Sonata Jadevičienė. Vaidina Sigita Pikturnaitė, Jonas Šarkus, Larisa Kalpokaitė, Vytautas Rašimas, Antanas Kurklietis, teatro studijos „Elementorius“ auklėtiniai Elena Stancikaitė ir Rokas Bergner.

Spektaklis apie du vaikus – antrokus Tadą ir Elzę, jų kelią į draugystę, prasidėjusią karu, apie gausią Tado šeimą ir šiltą bendravimą tarp skirtingų kartų, apie tai, kaip net kariaudami vaikai mokosi bendravimo, pažįsta gyvenimą. Scenarijų pagal savo knygą parašė pati autorė Rebeka Una (tikrasis vardas – Jurga Šalaševičiūtė).

„Labas, aš Tadas" knygų serija gimė iš mano vaikų ir mano draugų vaikų kasdienybės. Kasdienybėje mes skelbiam karus, kepam bulvinius blynus, svaidomės bombomis, pykstamės ir susitaikom! Kaip ir Tadas su Elze!“ – savo knygą yra pristačiusi jos autorė.

Pasak režisieriaus V. Rašimo, visa pjesė – tai dviejų vaikų vienos dienos gyvenimo kronika. Diena prasideda pykčiu, o baigiasi draugyste. „Vaikams spektaklyje už tėvus artimesni proseneliai – abu tokie nučiuožę, bet būtent dėl to padedantys vaikams atrasti sąsają su vakardiena, – pasakoja V. Rašimas. – Įdomu tai, kad spektaklyje vaidina autorės tikras senelis aktorius Antanas Kurklietis. Spektaklyje jis – tas lengvai nučiuožęs prosenelis.“

„Aplodismentų nusipelno abu jaunieji aktoriai – teatro studijos „Elementorius“ auklėtiniai Elena Stancikaitė ir Rokas Bergner. Jie vaidino ne prasčiau už profesionalus – antrą dublį darydavome tik tam, kad techniškai jį turėtume, – įspūdžiais dalijasi jau trečiąjį spektaklį Lietuvos radijo teatre režisavęs V. Rašimas.

Spektaklyje telpa, regis, visos šių dienų tendencijos ir aktualijos. Mama – žalių kokteilių maniakė, besidominti ekologija ir rašanti knygas, vienas iš tėvų – emigravęs į Airiją, vienas iš vaikų – įvaikintas. Vaikai pasaulį mato tik per Youtube. Argi ne daugelio šeimų realybė?

Spektaklyje skamba „Golden Parazyth“, „Kamanių šilelio“, Giedrė Kilčiauskienės, „G&G Sindikato“, OKATA ir „Kokybės Garanto“ muzika.

„Miesto vaikio istorija“ – šį šeštadienį ir sekmadienį, rugpjūčio 30 d. ir rugsėjo 1 d., 20.03 val. per LRT RADIJĄ ir LRT.lt.