Naujienų srautas

Tavo LRT2015.07.27 14:47

10 faktų apie į Lietuvą atvykusį žavųjį „The Petebox“

LRT.lt 2015.07.27 14:47

Ne kartą geriausiu pasaulio beatboxeriu pripažintas žmogus-orkestras „The Petebox“ pirmadienį sugrįžta į „Loftą“. Čia įsikūrusioje „LRT Opus“ terasoje britų talentas surengs pasirodymą kartu su viena aktyviausių Lietuvos hiphopo grupių „Lilas ir Innomine“.

Ne kartą geriausiu pasaulio beatboxeriu pripažintas žmogus-orkestras „The Petebox“ pirmadienį sugrįžta į „Loftą“. Čia įsikūrusioje „LRT Opus“ terasoje britų talentas surengs pasirodymą kartu su viena aktyviausių Lietuvos hiphopo grupių „Lilas ir Innomine“.

1. „Tu esi be proto populiarus Lietuvoje“, – tokios žinios apie australų kilmės „The Petebox“ 2014 m. pasiekė BBC radijo atstovus Didžiojoje Britanijoje.

2. „The Petebox“ Lietuvoje lankosi jau 7 kartą ir sužavi vis daugiau žmonių, kurie mėgsta kokybišką muziką ir gerą šou, tačiau nėra „prisirišę“ prie vieno žanro. Pete savo pasirodymuose derina pačius įvairiausius muzikinius žanrus: nuo hiphopo, pop, rock iki drum&bass.

„The Petebox“ – „Cherry Blossom Girl“:

3. Viskas, ką daro Pete, yra atliekama gyvai prieš tavo akis ir tik jo balsu, dainas įrašant sluoksnis po sluoksnio.

4. „The Petebox“ debiutinio albumo vaizdo klipai „YouTube“ kanale peržiūrimi milijonus kartų. Albumo „Future Loops“ vaizdo klipus peržiūrėjo beveik 12 milijonų gerbėjų visame pasaulyje.

5. „The Petebox“ viename iš interviu apie Lietuvą: „Čia jaučiuosi lyg namie. Net jei ir nesu Lietuvoje, dažnai susirašinėju su draugais ir gerbėjais – visada saugau tą jausmą, kad vėl jus visus pamatysiu. Lietuvos man visada bus per mažai“.

6. Atlikėją kviečia koncertuoti į didžiausius muzikinius renginius pasaulyje – nuo „Glastonbury“ festivalio iki „Formulė-1“ renginių Bahreine.

„The Petebox“ pirmas pasirodymas Lietuvoje:

7. Pete turi silpnybę geroms greitoms mašinoms: „Greiti automobiliai padeda susikoncentruoti ir verčia širdį plakti greičiau“. Jis turi mėgstamiausią automobilį ir Lietuvoje, kuriuo mielai važinėja Vilniaus gatvėmis.

8. Nors atlikėjo darbotvarkė įtempta, ir jam tenka koncertuoti skirtinguose pasaulio kraštuose bei skraidyti kiekvieną savaitę, jis spėja pasirūpinti savo fizine forma: „Nors kartą per savaitę einu „išsikrauti“ į sporto salę namie. Tačiau tai stengiuosi daryti ir keliaudamas“.

9. „The Petebox“ mėgstamiausia visų laikų grupė – „Nirvana“. Kurtas Cobainas įkvėpė Pete mokytis groti gitara, o buvęs „The Roots“ narys Rahzel – išnaudoti visas savo balso stygų galimybes.

10. „The Petebox“: „Man sakė, kad niekada negalėsiu dainuoti, manęs nepriėmė į mokyklos chorą. Norėjau pradėti mokytis groti gitara, tačiau mokytojas man pasakė, kad aš niekada neišmoksiu groti gerai, ir tai tebus laiko švaistymas. Aš pats išmokau groti daugybe instrumentų ir kontroliuoti savo balsą. Visada klausykite savo vidinio balso, širdies ir realizuokite tai, kam jaučiate aistrą“.

„The Petebox“ karjerą pradėjo „BBC Radio 1“ organizuojamose beatboxerių kovose. 2005 metais jis buvo tituluotas savo srities čempionu, o Lietuvoje pirmą kartą koncertavo 2013 m.

Pirmadienį – išskirtinis jo pasirodymas Vilniuje prieš ilgesnę pertrauką įrašinėjant naują albumą.

„The Petebox“ – „Kids“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą