Tavo LRT

2019.08.28 12:13

LRT RADIJAS į naują sezoną žengia ypač atsinaujinęs: laidas ves ir žinomi televizijos veidai

LRT.lt2019.08.28 12:13

„Sulaukėme gerų atsiliepimų, kai atnaujinome radijo tinklelį vasarą – buvo daugiau muzikos, bet ir nemažai įvairių pokalbių. Rudens tinklelio atnaujinimas bus dar didesnis“, – specialioje laidoje po LRT tarybos posėdžio sako LRT RADIJO departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Rudenį LRT RADIJUJE bus transliuojama daugiau nei 10 naujų laidų, jas ves nauji balsai. Tarp jų yra ir žinomų LRT TELEVIZIJOS veidų – Beata Nicholson, Guoda Pečiulytė ir Martynas Starkus.

„Beata seniai sakė, kad serga už LRT RADIJĄ ir labai nori ten būti. Jos pokalbių laidoje „Geriausi dalykai namie“ žmonės bus kalbinami ne tik apie tai, kaip jie gyvena, bet ir dalinami praktiški patarimai, aptariami tėvų ir vaikų santykiai.

Martynas Starkus – patyręs televizijos veidas ir radijo balsas, penktadieniais vyks jo pokalbiai su įdomiais žmonėmis. Guoda Pečiulytė atkeliauja į „Tuziną““, – pasakojo G. Masalskis.

LRT RADIJUJE startuos ir nauja laida apie įdomius istorinius įvykius „Džiazuojanti istorija“, kurią ves istorikė Jolanta Karpavičienė.

„Jolanta yra vaikščiojanti enciklopedija. Jos laida apie svarbius įvykius bus įdomi net tiems, kurie mažiau domisi istorija. Pavyzdžiui, bus kalbama apie maistą – kaip valgė valdovai, kur dėdavo atliekas“, – sakė G. Masalskis.

Naujajame radijo programų tinklelyje iškart po laidos „Svarbus pokalbis“, kurią ves Deividas Jursevičius, bus transliuojama laida apie sportą „Čempionų ringas“. Pasak G. Masalskio, laidos, kurioje būtų aptarinėjami ne tik sporto rezultatai, bet ir sportininkų istorijos, klausytojai norėjo jau seniai.

Nuo rudens LRT RADIJO eteryje skambės daugiau profesionalų vedamų muzikinių laidų, bus atnaujinta laida „Ryto garsai“, daugiau dėmesio skiriama žmonėms su negalia, o dauguma pokalbių laidų virs tinklalaidėmis, kurias bus galima rasti visose tinklalaidžių platformose.

Praėjusią savaitę startavusiame naujame LRT TELEVIZIJOS sezone diena, kurią eteris yra labiausiai pasikeitęs – trečiadienis.

„Trečiadienį pasirodo didžiosios naujienos – socialinė dokumentika, kitokia gyvenimo būdo laida „Gyvenimo spalvos“ ir „Ypatingas būrys“ – ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pirmas toks televizijos projektas, kuriame susitinka neįgalieji ir kariuomenė“, – sako LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

„Gyvenimo spalvos“ – laida, kurioje žinomi žmonės, pasakodami apie save, pasakoja ir apie savanorystę.

„Norime garsių žmonių pavyzdžiu parodyti, kad daryti gerus darbus yra įprastas dalykas, kad tai gali daryti kiekvienas, kad tai ne tik pasišventusiųjų reikalas. Tikimės, kad pamatytas pavyzdys užkrės“, – sako G. Oganauskas.

Laida „Ypatingas būrys“, pasak G. Oganausko, taip pat gali tapti puikiu įkvėpimo šaltiniu. „Laidoje paralimpiečiai eina į kariuomenę ir savo pavyzdžiu parodo, kad ginti tėvynę gali kiekvienas. Vidine stiprybe jie kartais net stipresni už sveikuosius“, – teigė G. Oganauskas.

Nuo spalio žiūrovų lauks pagal BBC formatą rengiamas projektas „Šok su žvaigžde“, o jam pasibaigus, po Naujųjų metų eteryje – kita staigmena. Po Naujųjų prasidės ir naujas kelionių projektas, kuris pakeis iki to laiko rodomą „Nacionalinę ekspediciją“.

Rugsėjo 30-ąją prasidės ir naujovių kupinas LRT PLIUS sezonas.

LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis pažymėjo, kad nacionaliniam transliuotojui labai svarbus grįžtamasis ryšys ir žinoti, ko nori auditorija.

„Mane džiugina tai, kad girdžiu daug atsiliepimų, kad LRT keičiasi į gerą. Gal avansu pergirdamas dabar pasakysiu, kad gal tai yra tas standartas į kurį galima lygiuotis“, – kalbėjo L. Gadeikis.

Išsamiau – laidos įraše:

Speciali laida po LRT Tarybos posėdžio: ką žada naujas televizijos ir radijo sezonas?

Populiariausi