Tavo LRT

2019.08.27 12:35

Pirmoji „Nacionalinės ekspedicijos“ laida – žuvusiam kapitonui Romaldui Adomavičiui atminti

LRT.lt 2019.08.27 12:35

Pirmoji „Nacionalinės ekspedicijos“ laida naujajame LRT sezone – dedikuojama kurėno „Zuid 1“ kapitonui Romaldui Adomavičiui, kuris už aktyvų marinistinio paveldo puoselėjimą ir kitas veiklas pelnė „Metų klaipėdiečio“ vardą.

Šį vakarą 21.30 val. LRT žiūrovai išvys pirmąją jau 5-osios „Nacionalinės ekspedicijos“ laidą. Ją kūrėjai dedikavo vienam svarbiausių pirmųjų trijų ekspedicijų ekipažo žmonių, kurėno „Zuid 1“ kapitonui Romaldui Adomavičiui. Apie jo žūtį ekspedicijos dalyviai sužinojo liepos pradžioje filmuodami penktąjį sezoną.

„Nacionalinės ekspedicijos“ kūrėjai ir dalyviai pabrėžia, kad be kurėno „Ziud 1“ kapitono Romaldo Adomavičius šis projektas būtų buvęs neįmanomas.

„Prieš pirmąją ekspediciją susitikome su Romu Klaipėdoje, kalbėjome apie galimybę rengti „Nacionalinę ekspediciją“. Jam labai patiko idėja ir žodis tapo kūnu“, – pasakojo žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

R. Adomavičius žuvo iš Klaipėdos plaukdamas Nemuno žiočių link. Jis turėjo pasiekti Raudondvarį ir liepos 6 d. susitikti su kitais „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviais. Jie, sužinoję apie tragišką situaciją, neslėpė minčių nutraukti visą ekspediciją.

„Vienintelis likęs klausimas – ar vis dar tęsiame „Nacionalinę ekspediciją“, ar ne. Panašu, kad vietoje finišo Kaune, važiuosime į laidotuves“, – tuo metu kalbėjo žurnalistas E. Jakilaitis.

Penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ – jau paskutinė. Dalyviai keliavo per Dauguvą, plaukė Baltijos jūra, maršrutas driekėsi ir per Žemaitiją. Simboliškai buvo nutarta kelionę baigti Kaune – kur 2015 metais prasidėjo pirmoji „Nacionalinė ekspedicija“.

Kapitono Romaldo Adomavičiaus atminimui skirta pirmoji 5-ojo sezono „Nacionalinės ekspedicijos“ laida. Joje bus prisimintas svarus kapitono indėlis „Nacionalinės ekspedicijos“ ir visos Lietuvos laivybos istorijoje, prisiminimais dalysis projekto bendražygiai, draugai, kolegos ir artimieji.