Naujienų srautas

Tavo LRT2019.08.19 20:56

Katedros aikštėje susirinkę smalsuoliai: nei latviai, nei estai nesumanė taip paminėti Baltijos kelio 30-mečio

Agnė Kibildaitė, LRT.lt 2019.08.19 20:56

LRT komanda naująjį sezoną pasitinka su iššūkiais – Katedros aikštėje įsikūrė LRT studija, iš kurios iki ketvirtadienio vyks tiesioginės transliacijos, čia pat kuriama ir rekordinė radijo imtuvų instaliacija.

Pirmadienio vakarą iš Katedros aikštėje įsikūrusios studijos sveikinosi LRT TELEVIZIJOS laidų vedėja, žurnalistė Edita Mildažytė, pakalbinusi pirmąją Estijos ambasadorę Lietuvoje Valvi Strikaitienę.

Ji patikino, kad lietuviai, jos manymu, išties yra daug didesni patriotai nei ramieji estai. Anot jos, tai veikiausiai susiję su žmonių būdu: „Atrodo, kad lietuvių patriotizmas kartais net liejasi per kraštus. Estai viską daro daug ramiau.“

Pirmadienio vakarą įspūdžiais iš Estijos dalijosi ir ten pirmadienį viešėjusi LRT žurnalistų komanda. Vienus stebino akį traukiantys vaizdai, kitus – kainos. Katedros aikštėje įsikūrusi LRT studija sudomino ir būrį smalsuolių.

„Nei latviai, nei estai nesumanė taip paminėti Baltijos kelio 30-mečio kaip nacionalinis Lietuvos transliuotojas ir visa Lietuva. Ir mes norime prisidėti prie gražios LRT iniciatyvos. Todėl rugpjūčio 23-ąją į Katedros aikštėje vyksiančią šventę atvyksime su kardelių puokšte – kaip ir tautiečiai prieš 30 metų, kurie keliavo į Baltijos kelią“, – sakė renginio dalyvė Zita.

Taip pat į LRT TELEVIZIJOS naujų laidų pristatymo renginį atvykusi Urtė prisiminė, kaip kartu su tėvais prieš 30 metų keliavo į Baltijos kelią.

„Tada man buvo 24-eri. Su tėvais skubėjome prisijungti prie tautiečių ir susikibti į gyvą rankų grandinę. Kai aplinkui tvyrojo tokia pakili ir šventiška nuotaika, tiesiog negalėjai nevažiuoti. Visi užsikrėtė troškimu tapti nepriklausomais ir tądien tas noras atrodė realesnis nei iki tol.

Tada visai nerūpėjo, kokiais keliukais keliaujame link tikslo ir kurioje vietoje stovėsime, svarbiausia – įsilieti į vieną nepriklausomybe pulsuojančia žmonių bangą“, – tikino šventės dalyvė Urtė.

Nacionalinio transliuotojo naujo sezono pristatatymo dalyvė įsitikinusi, kad ir šiandien lietuviai galėtų pakartoti Baltijos kelio iniciatyvą.

„Kai prisiminimai sugrįžta, norisi puoštis Baltijos kelio bei naujo LRT sezono simboliu tapusiu kardeliu. Lietuviams tai ne tik sodų gėlė, o taip pat ir nepriklausomybės siekio atspindys. Smagu, kad prabėgus 30 metų galime minėti Baltijos kelio iniciatyvą Katedros aikštėje būdami laisvi.

Manau, kad ir šiandien, jei tik prireiktų, lietuviai galėtų pakartoti tokią akciją. Netikiu, kad esame ta tauta, kuri tik sėdi rankas sudėjusi ir nieko nesiima. Nors iš pirmo žvilgsnio esame rami tauta, tačiau prireikus galime tapti tvirtu kumščiu“, – sakė šventės dalyvė Urtė.

Dar viena į naujo LRT sezono laidų pristatymą atvykusi dalyvė Monika tikino, kad gražios visuomenės iniciatyvos padeda lietuvių tautai išlaikyti vienybę ir prieš 30 metų trispalvės spalvomis sužydėjusį norą tapti nepriklausomais.

„Baltijos kelias suvienijo 3 mažas tauteles. Tačiau prabėgus 30 metų nuo šio didingo įvykio, vienu metu visuomenėje buvo jaučiamas atšalimas. Tačiau tokios akcijos, kaip LRT vykdomas projektas, įpučia naujų vėjų į Lietuvą, suteikia progą Lietuvos žmonėms dirbti išvien dėl bendro tikslo, pavyzdžiui viena daina užgrosiančios radijo imtuvų instaliacijos“, – sakė šventės dalyvė Monika.

LRT.lt primena, kad iki ketvirtadienio Katedros aikštėje laukiami visi vilniečiai ir sostinės svečiai.

Sostinės širdyje iki ketvirtadienio vyks tiesioginės radijo ir televizijos transliacijos, bus pristatomas naujasis LRT sezonas, o penktadienį, kai bus minimas Baltijos kelio 30-metis, renginių savaitę vainikuos šventinis koncertas.

Be to, aikštėje kuriama rekordinė 20 m ilgio ir 17 m aukščio radijo imtuvų instaliacija.

Reportažus ir tiesiogines transliacijas iš Estijos ir Latvijos bus galima girdėti LRT RADIJO laidose „Ryto garsai“, „10-12“, „Radijo popietė“, LRT TELEVIZIJOS laidose „Labas rytas, Lietuva“ ir „Laba diena, Lietuva“, portale LRT.lt ir LRT socialiniuose tinkluose.

Grįždama per Latviją, kūrybinė grupė finišuos Vilniuje penktadienį, rugpjūčio 23 d., kai bus minimos Baltijos kelio 30-osios metinės.

Kviečiame atšvęsti Baltijos kelio 30-metį kartu su LRT. Kviečiame papuošti kardeliais savo paskyras socialiniuose tinkluose arba simbolinį gėlės žiedą įsisegti į drabužius:

Papuoškite savo profilio nuotrauką

Atnaujinkite savo „Facebook“ viršelį

Atsispausdinkite simbolinį kardelio žiedą

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą