Tavo LRT

2019.08.16 17:28

LRT komanda ruošiasi išvykimui Baltijos keliu

LRT.lt2019.08.16 17:28

Jau šį sekmadienį, rugpjūčio 18 d., LRT kūrybinė komanda išvyksta Baltijos keliu – į Estiją ir Latviją, iš kur visą ateinančią savaitę rengs tiesioginius reportažus. Išlydėtuvės vyks 8.30 val. prie LRT Laisvės varpo.

Prieš 30 m. trijose Baltijos šalyse prasidėjęs tautinis atgimimas suartino iš sovietų gniaužtų siekiančius ištrūkti Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmones. Šios bendrystės kulminacija – 1989 m. rugpjūčio 23 d. milijonus rankų ir širdžių visose trijose valstybėse sujungęs Baltijos kelias.

Kuo šiandien gyvena latviai ir estai? Apie tai visą ateinančią savaitę pasakos LRT kūrybinė grupė, šį sekmadienį išvykstanti Baltijos keliu.

Vilnius–Ukmergė–Panevėžys–Pasvalys–Bauskė–Ryga–Cėsys–Valmiera–Rūjiena–Viljandis–Tiūris–Rapla–Talinas. Šiuo maršrutu vyksiantys LRT žurnalistai rengs tiesiogines transliacijas visose LRT platformose: LRT RADIJO, LRT TELEVIZIJOS ir portale LRT.lt.

LRT ekspedicijoje Baltijos keliu dalyvauja televizijos žurnalistai Eglė Bučelytė, Deividas Jursevičius, radijo žurnalistai Lukas Kivita ir Simona Vasiliauskaitė, portalui atstovauja Jonas Deveikis, Justinas Stacevičius ir Martina Račkauskaitė.

Rengdamiesi projektui, žurnalistai atliko namų darbus – kūrė reportažus Estijoje ir Latvijoje. Jie bus transliuojami nuo pirmadienio iki penktadienio specialiose Baltijos kelio 30-mečiui skirtose laidose ne tik eteryje, bet ir ekranuose sostinės Katedros aikštėje, kur rugpjūčio 19-22 dienomis veiks LRT studija.

Estijoje reportažus rengęs LRT RADIJO žurnalistas Lukas Kivita pasakoja norėjęs atskleisti tai, kuo gyvena ši šalis šiandien, prabėgus 30 metų.

„Šalį pažinome įvairiais ir netikėtais kampais: nuo visiems puikiai žinomos estų pažangos inovacijų ir technologijų srityse iki Lietuvoje mažiau žinomų Estijos salų – Osmussaar ir Kihnu. Parodysime besikeičiantį Talino veidą – miesto gyventojų ir svečių iš naujo atrandamas miesto erdves, kur visus metus verda gyvenimas, – pasakoja L. Kivita. – Estiją dažniausiai žinome kaip mažą, tačiau technologiškai pažangią valstybę, tačiau esama ir kontrastų – netoli Pärnu esančioje Kihnu saloje stipri tradicinė liaudies kultūra, kurioje ypač ryškų vaidmenį užima moterys. Kihnu salos kultūrą kai kurie Vakarų žurnalistai net yra pavadinę paskutiniu matriarchatu Europoje.“

Simonai Vasiliauskaitei taip pat didžiausią įspūdį paliko Estijos salos: „Mūsų aplankytoje mažytėje Osmussaar saloje gyvena tik 5 žmonės ir net 500 avių! Kviečiame apie tai žiūrėti ir klausytis reportažuose.“

Reportažus ir tiesiogines transliacijas iš Estijos ir Latvijos bus galima girdėti LRT RADIJO laidose „Ryto garsai“, „10-12“, „Radijo popietė“, LRT TELEVIZIJOS „Labame ryte“ ir „Laboje dienoje“, portale LRT.lt ir LRT socialiniuose tinkluose.

Grįždama per Latviją, kūrybinė grupė finišuos Vilniuje penktadienį, rugpjūčio 23 d., kai bus minimos Baltijos kelio 30-osios metinės.

Kviečiame atšvęsti Baltijos kelio 30-metį kartu su LRT. Kviečiame papuošti kardeliais savo paskyras socialiniuose tinkluose arba simbolinį gėlės žiedą įsisegti į drabužius:

Papuoškite savo profilio nuotrauką

Atnaujinkite savo „Facebook“ viršelį

Atsispausdinkite simbolinį kardelio žiedą

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt