Tavo LRT

2019.08.16 15:13

Žiežmariečiai LRT daug kritikos neturi – tenori dar daugiau kultūros

LRT RADIJO laida „10-12”, LRT.lt2019.08.16 15:13

LRT toliau tęsia diskusiją – penktadienį LRT RADIJO laida „10–12“ svečiavosi Žiežmariuose ir vietinių klausė, kokio jie norėtų nacionalinio transliuotojo. Žiežmariečiai džiaugėsi LRT kuriamomis laidomis, tačiau išsakė norą matyti dar daugiau kultūrinių programų. Diskusijoje sukritikuotas jaunimas – atmeta nepasidomėję.

Laidos vedėjai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė į Žiežmarius vyko kartu su LRT RADIJO naujienų tarnybos vadove, LRT TELEVIZIJOS laidos „Dienos tema“ viena iš vedėjų Rasa Tapiniene.

Žiežmarietė, pensininkė Kleopa Zarembienė pirmiausia sureagavo į per praėjusį penktadienį Kuliuose vykusios diskusijos apie LRT išsakytą Zuzanos Jankevičienės komentarą – anądien ji teigė nežiūrinti laidos „Duokim garo!“.

„Nenorėdama jos užgauti, norėčiau pasakyti, kad jai trūksta empatiškumo. Vyresni žmonės labai laukia šios laidos. Aš irgi žiūriu, bet ne nuolat. Labai žaviuosi Loreta Sungailiene ir Stanislovu Kavaliausku – jie taip moka išaukštinti liaudies dainas“, – kalbėjo K. Zarembienė.

LRT RADIJAS yra ne arti manęs, o manyje.

Taip pat ji sakė nuolat žiūrinti „Beatos virtuvę“ – ne tiek dėl ten gaminamų patiekalų, kiek dėl vedėjos džiaugsmingumo ir gebėjimo kalbinti savo laidos svečius. Apskritai ji teigė LRT neturinti pastabų ir galinti pasidalyti tik gerais žodžiais „LRT RADIJAS yra ne arti manęs, o manyje“, – pažymėjo pašnekovė.

Kito žiežmariečio Juozo Krinicko teigimu, LRT TELEVIZIJA – rimta televizija. Kadangi domisi politika, sakė vakarais po darbo visada randantis ką pažiūrėti. Jis neretai įsijungia ir LRT PLIUS kanalą – ten klausosi įvairių koncertų.

J. Krinickas klausosi ir LRT KLASIKOS, tik teigė, jog, kaip senesnės kartos žmogus, pasigenda „Radijo teatro“, norėtų daugiau poezijos.

Pasak R. Tapinienės, situacija bus taisoma – gal ne taip greitai, kaip visiems norėtųsi, tačiau šiuo metu LRT dirbanti kultūros turinio vyriausioji redaktorė Agnė Biliūnaitė deda labai daug pastangų, kad visose 7 platformose kultūros būtų dar daugiau.

Tai, kokia kalba dainuojama – visai nesvarbu. Svarbiausia – graži melodija, o dainą galima suvokti ir be kalbos.

Dar viena pašnekovė Aldona Klidzienė pasakojo, jog vasarą, kai yra daugiau darbų, rytais neapsieina be orų prognozės per LRT RADIJĄ. Savaitgaliais per LRT TELEVIZIJĄ visada klausosi „Sveikinimų koncerto“, niekada nepraleidžia „Gustavo enciklopedijos“, dažnai pažiūri ir „Tūkstantmečio vaikus“. Jai patinka ir penktadieniais rodoma laida „Vakarėja su Martynu Starkumi“.

Ponia Aldona kritikos pažėrė Nemirai Pumprickaitei, kuri, nors labai gera žurnalistė, anot jos, „Dienos temoje“ pašnekovus apipila klausimais ir šiems nėra kada net pamąstyti.

Paklausti, kodėl, jų nuomone, LRT RADIJUMI nesusidomi jaunimas, K. Zarembienė sakė, jog jie atmeta nepasidomėję. LRT RADIJAS neretai sulaukia kritikos dėl to, jog per mažai grojama lietuviškos muzikos. K. Zarembienės nuomone, tai, kokia kalba dainuojama – visai nesvarbu. Svarbiausia – graži melodija, o dainą galima suvokti ir be kalbos.

„Didžiulis džiaugsmas, pagarba ir pasididžiavimas vien todėl, kad leidomės į keliones po Lietuvą su noru aplankyti visas 10 mažųjų kultūros sostinių. Tai labai svarbu, kad galime ne tik išklausyti, bet ir išgirsti“, – pažymėjo R. Tapinienė.

LRT ketina aplankyti visas šių metų mažąsias kultūros sostines, kurių vietiniai gyventojai galės išsakyti savo nuomonę apie nacionalinį transliuotoją.

Plačiau – laidos įraše (nuo 1.27.35 val.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt