Naujienų srautas

Tavo LRT2019.08.14 15:26

LRT Žolinės programoje – Asmik Grigorian ir Holivudo žvaigždės

LRT.lt 2019.08.14 15:26

Žolinės šventei ir laisvadieniui Lietuvos visuomeninis transliuotojas parengė specialią programą, kurioje – neseniai Vilniuje įvykęs garsiausios lietuvių operos solistės Asmik Grigorian koncertas, keli kultiniai filmai su pirmo kalibro Holivudo žvaigždėmis ir šventę įprasminanti religinė transliacija – Žolinės atlaidų Šv. Mišios Pivašiūnuose.

Tiesioginė Žolinės atlaidų Mišių transliacija iš Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios – ketvirtadienį 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ, radijo stotį LRT KLASIKA ir LRT.lt.

Šioje bažnyčioje kasmet rugpjūčio 15 d. vyksta svarbiausi Lietuvoje Žolinės atlaidai, meldžiamasi prie stebuklingo Dievo motinos su kūdikiu paveikslo. Žolinės atlaidai Pivašiūnuose vyksta 8 dienas. Pagrindinę atlaidų dieną, rugpjūčio 15-ąją, yra šventinami žolynai, duona bei vaisiai; meldžiamasi už Lietuvos žemdirbius. Šiemet atlaidų metu Pivašiūnuose minimas ir Popiežiaus Jono Pauliaus II apaštališkosios kelionės Lietuvoje 20-metis.

Žolinės vakarą LRT dovanoja išskirtinį koncertą akims ir ausims: liepos pabaigoje į Vilnių trumpam grįžusios geriausios 2018 metų planetos operos solistės Asmik Grigorian pasirodymą su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno. Koncertas „Opera po žvaigždėmis“ vyko „Midsummer Vilnius“ festivalyje Valdovų rūmuose. Koncerto išvakarėse dainininkę kalbino muzikologė, LRT KLASIKOS laidų vedėja Jūratė Katinaitė.

Asmik Grigorian koncerte „Opera po žvaigždėmis“ – rugpjūčio 15 d. 18 val. per LRT PLIUS ir LRT.lt.

Pradėti Žolinės rytą LRT kviečia 2 filmais visai šeimai apie vieną mylimiausių pasaulyje pasakų personažų – „Bitė Maja“ (7.40 val.) ir „Bitė Maja 2“ (9.05 val.) per LRT TELEVIZIJĄ.

Bitė Maja į kino ekranus ir paties įvairiausio amžiaus žiūrovų širdis pirmą kartą atskrido dar 1926-aisiais – praėjus 14 metų nuo vokiečių rašytojo Waldemaro Bonselso knygos pasirodymo. Prieš kelerius metus Bitę Mają į televizijos ekranus parskraidino jos tėvynainiai vokiečiai, ėmęsi kurti savo serialą, kuris sėkmingai tebekuriamas ir rodomas iki šiol.

Padykusi bitutė Maja ir jos geriausi draugai Vilis (taip pat bitė) bei Flipas (žiogas) atsiduria pačiame pavojingų įvykių sūkuryje, kuomet į taikų Majos avilį ima kėsintis karingosios širšės. Negana to, draugai netyčia sužino ir apie viduje planuojamą sąmokslą nuversti bičių karalienę.

Popietei – kultinis 15 kino apdovanojimų ir 24 nominacijas pelniusi muzikinė komedija „Mamma Mia!” su Meryl Streep. Taip pat vaidina Amanda Seyfried, Pierce’as Brosnanas, Colinas Firthas. Režisierė Phyllida Lloyd.

Donos, valdančios nedidelį viešbutuką idiliškoje Graikijos saloje, duktė Sofi nerimauja: artėja jos vestuvių diena, o ji nežino, kas yra jos tėvas. Juo galėjo būti bet kuris buvęs jos motinos gerbėjas: Semas, Bilas arba Haris. Vienintelis būdas tai išsiaiškinti, Sofi manymu, yra pakviesti visus tris į vestuvių pokylį. Tą ji paslapčia ir padaro.

„Mamma Mia!” – rugpjūčio 15 d. 15 val. 15 min. per LRT TELEVIZIJĄ.

Dar vienas saldainiukas kino mėgėjams – 3 „Oskarus“ pelnęs miuziklas „Vargdieniai“ (Les Miserables) – Žolinės vakarą, 22 val. per LRT PLIUS.

Filmas pasakoja tragišką istoriją, nutikusią XIX amžiaus Prancūzijoje. Norėdamas išmaitinti šeimą Žanas Valžanas apvagia karavaną ir už tai beveik dviem dešimtmečiams sėda į kalėjimą. Visų atstumtas, pamirštas iš kalėjimo paleistas Žanas neatsispiria pagundai ir pavagia dar sykį, taip patraukdamas policijos inspektoriaus Žavero dėmesį.

Slapstydamasis, bėgdamas nuo įstatymo Žanas tikisi išvengti teisingumo, tačiau rūstusis Žaveras nubausti vagį laiko garbės reikalu ir net neketina nutraukti jo medžioklės. Pavargęs nuo savo praeities šleifo, bandydamas ištaisyti anksčiau padarytas klaidas, Žanas ryžtasi gyvenimo pokyčiams. Kaltindamas save dėl tragiško fabriko darbininkės Fantinos likimo, vyras imasi globoti jos dukterį Kozetę, vardan jos laimės ir geresnio gyvenimo ryžtasi viskam...

Režisieriaus Tomo Hooperio Juosta pelnė 3 „Oskarus“: Ann Hathaway už geriausią antrojo plano vaidmenį, už geriausią grimą ir kostiumus, už geriausią garso takelį. Taip pat filmas nominuotas 5 „Oskarų“ kategorijose.

3 „Aukso gaubliai“ atiteko aktoriams Hew Jackmanui ir Ann Hathaway, už geriausią komediją arba miuziklą, nominacija už geriausią dainą. „Vargdienių“ sąskaitoje – ir 4 BAFTA apdovanojimai bei 5 nominacijos. Iš viso filmas pelnė 83 apdovanojimus ir 170 nominacijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą