Tavo LRT

2019.08.09 17:41

Mirė ilgametė LRT darbuotoja Ala Asovskaja

atnaujinta 19.09
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.09 17:41

Po sunkios ligos mirė ilgametė LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos žurnalistė Ala Asovskaja. Rugsėjį jai būtų suėję 60 metų. Žurnalistė aktyviai palaikė Lietuvos atgimimą, nepriklausomybę, ji daug prisidėjo telkiant Lietuvoje gyvenančias tautines mažumas. Jos nuopelnai įvertinti Sausio 13-osios atminimo medaliu.

30 metų ji rengė ir vedė laidas bei žinias rusų kalba. Po neišsipildžiusios svajonės tapti teatro aktore ji įstojo į rusų filologiją Vilniaus universitete, vėliau studijas pratęsė Maskvos Gorkio Literatūros institute. Grįžusi su profesionalios vertėjos diplomu 1983 metais ieškodama darbo užsuko į LRT ir čia liko.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ir sovietams pradėjus represijas, A. Asovskaja toliau vedė žinias rusų kalba. Ji dirbo ir per tragiškus Sausio 13-osios įvykius, kai sovietų kariams ir kolaborantams užėmus LRT pastatą, lojalūs Lietuvai žurnalistai iš kitų šalies vietų toliau transliavo žinias palaikančias nepriklausomybę.

2007 metais LRT TELEVIZIJAI atsisakius žinių rusų kalba, A. Asovskaja vėl atsigręžė į vertimus. Į rusų kalbą ji išvertė ne vieno lietuvių rašytojo kūrinį. Bet ilgai be televizijos neištvėrė. Pastaraisiais metais ji dirbo Olego Kurdiukovo sukurtoje kultūros publicistinėje laidoje rusų kalba „Rusų gatvė“, kuri yra tarptautinio televizijos ir radijo laidų rusų kalba festivalio Prahoje Grand Prix laimėtoja.

LR Prezidento rinkimai. Kandidatai su žmonomis  (1997.12.19)

Be darbo žurnalistė turėjo dar vieną aistrą – dailųjį čiuožimą. Kaip pati sakė, dėl greičio ir laisvės pojūčio. Dar viena jos meilė – Vilnius.

A. Asovskaja yra sukūrusi ne vieną dokumentinį filmą kultūros temomis. Žurnalistės nuopelnai įvertinti Sausio 13-osios atminimo medaliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt