Naujienų srautas

Tavo LRT2019.08.09 15:25

Diskusijoje apie LRT Kuliuose kliuvo „Duokim garo!“, jaunimas nori „influencerių“

LRT.lt 2019.08.09 15:25

Šįkart į LRT RADIJO laidą „10–12“ padiskutuoti apie tai, kuo džiaugiasi ir ko pasigenda žiūrėdami, skaitydami ir klausydamiesi LRT, rinkosi kuliškiai. Jaunimui trūksta jaunatviškumo ir „influencerių“, tačiau Kuliuose viešėjęs LRT.lt portalo vyr. redaktorius Mindaugas Jackevičius daug vilčių nesuteikė – LRT turi daug aukštesnius standartus negu komerciniai transliuotojai, sakė jis.

Penktadienį LRT RADIJO laidos „10–12“ vedėjai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė kartu su LRT.lt portalo vyr. redaktoriumi M. Jackevičiumi lankėsi Žemaitijoje – Kuliuose.

Anot M. Jackevičiaus, žmonės kviečiami diskutuoti apie LRT dėl to, kad LRT rūpi atskaitomybė prieš žmones: „Dirbame visai Lietuvai, visos Lietuvos gyventojams. Mums labai svarbu išvažiuoti „į žmones“, bendrauti ne tik Vilniuje, pasišnekėti, papasakoti apie ateities planus, išgirsti žmonių nuomonę.“

Ilgametė Kulių mokyklos direktorė, kraštotyrininkė Zuzana Jankevičienė, nors pasidalijo keletu pastabų, teigė, jog paskutiniuoju metu kritikos LRT galėtų pažerti mažiau.

„Pasigendu, kad neliko Jakilaičio – laida būdavo įdomi. Pastebiu mažiau šališkumo – nebekrinta į akis tai, kad vedantis žurnalistas primeta savo nuomonę, sugeba paslėpti, nors ne visada, ypač „Savaitėje“, antipatiją pašnekovui“, – sakė pašnekovė.

Kaip teigė M. Jackevičius, žurnalistai turi stengtis būti objektyvūs, tačiau, jei laidos svečias yra susikompromitavęs, susijęs su korupcija, tai, kad jis spaudžiamas ir kritikuojamas, – natūralu.

„Žurnalistai neturėtų būti nuolat besišypsantys ir smagūs. Yra temų, kurias reikia klibinti, tuos žmones kritikuoti“, – pažymėjo jis.

Kulių gimnazijos pradinių klasių mokytoja Jolanta Pieškuvienė turėjo kritikos muzikinei laidai „Duokim garo!“. Anot jos, ansambliai galėtų būti filmuojami ten, kur ir dainuoja, o ne LRT studijoje.

Dar ji išsakė kritikos laidai „Labas rytas, Lietuva“, kurioje pasigenda lietuviškų dainų: „Nėra tos dainos, kurią ryte išgirdai, ir ji skambėtų visą dieną.“

Būsimoji dvyliktokė Livija sakė LRT.lt portale pasigendanti jaunatviškumo: „Savo nuomonę galėtų dažniau išsakyti ir šių dienų influenceriai.“

Kitas pašnekovas, jaunas LRT žiūrovas Steponas tikino, jog jo mintys panašios. Jo nuomone, įvairūs projektai su Lietuvoje populiariomis asmenybėmis LRT nėra netinkami. Tiesa, jis pažymėjo, kad vis dėlto LRT turėtų kruopščiai atsirinkti, su kuo bendradarbiauti. Tokie žmonės, pasak Stepono, turėtų atitikti LRT vertybes ir būti tinkami rodyti kuo platesnei auditorijai.

„LRT turi daug aukštesnius standartus negu komerciniai transliuotojai ir portalai. Daugelis influencerių, neslėpkime, užsiima reklama, pardavinėja prekes, paslaugas už pinigus. LRT jų tikrai negali transliuoti. Labai stengiamės, kad LRT kalbinami žmonės būtų verti eterio ir mokesčių mokėtojų pinigų“, – oponavo M. Jackevičius.

Vyr. redaktorius nesiginčija, kad LRT.lt portale jaunimas galbūt gali pasigesti jiems tinkamo turinio, tačiau, anot jo, nuolat sukamos galvos, kaip auditoriją papildyti jaunais žmonėmis.

„Tam siūlome serialus, straipsnius, bet ieškosime būdų – viso pasaulio žiniasklaidos problema ta pati. Jaunimas nebelabai nori tradicinės žiniasklaidos“, – sakė jis.

LRT ketina aplankyti visas šių metų mažąsias kultūros sostines, kurių vietiniai gyventojai galės išsakyti savo nuomonę apie nacionalinį transliuotoją.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

10–12. Lietuvos mažosios kultūros sostinės. 2/10: Kuliai. Balsingieji žemaičiai, režisierius Valentinas Masalskis ir diskusija apie LRT (video)
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą