Naujienų srautas

Tavo LRT2019.08.02 14:32

Veisiejuose viešėjusi Monika Garbačiauskaitė-Budrienė: mums svarbu būti reikalingiems

LRT.lt 2019.08.02 14:32

Penktadienį LRT RADIJO laidos „10-12“ vedėjai Edvardas Kubilius ir Rūta Kupetytė kartu su  LRT generaline direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene svečiavosi Veisiejuose. Čia kalbinti vietiniai gyventojai nacionaliniam transliuotojui negailėjo gerų žodžių, nors išsakė ir porą pastabų.

„Lietuvos žmonės yra mūsų klausytojai, žiūrovai ir skaitytojai, todėl mums yra svarbu tiesiogiai iš jų išgirsti, ko jie klauso, ką žiūri, kokios laidos jiems patinka ir kas erzina. Ne visi žmonės išsako savo nuomonę. Mums laiškus rašo tik aktyviausi arba kažkuo labai nepatenkinti, todėl norime pabendrauti su įvairiuose regionuose gyvenančiais žmonėmis ir sužinoti jų problemas.

Galbūt LRT galėtų prisidėti prie tų problemų sprendimo. Tai yra visuomeninio transliuotojo pareiga ir misija. Mums yra svarbu būti reikalingiems“, teigė – M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Nuolat LRT RADIJO klausantis Veisiejų gyventojas Vytautas Žukauskas išsakė kritiką dėl pavadinimo. Jis norėtų, kad LRT RADIJAS būtų vadinamas Lietuvos radiju.

„Girdžiu, kad tai iki šiol kelia aistras. Toks sprendimas buvo priimtas senokai. Aš suprantu buvusios administracijos sprendimą visus nacionalinio transliuotojo prekės ženklus suvienodinti. Nežinau, ar mes grįšime prie senojo pavadinimo, bet tikrai nieko tokio, jeigu laidų vedėjai pasako Lietuvos radijas ar Lietuvos televizija. Tačiau už pavadinimą yra daug svarbesnis turinys“, – sakė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Veisiejų regioninio parko direktorė Irma Maciulevičienė LRT TELEVIZIJOJE pasigedo išsamesnių laidų apie Lietuvos gamtą. LRT generalinė direktorė priminė, kad per LRT RADIJĄ transliuojama laida „Gamta – visų namai“, portale LRT.lt straipsnius nuolat rašo gamtos fotografas Marius Čepulis. O LRT televizijoje dažnai rodomi dokumentiniai filmai apie gamtą.

„Mūsų programa nuolat atsinaujina, todėl neatmetu galimybės, kad vieną dieną atsiras laida apie Lietuvos gamtą“, – patikino M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Veisiejų jaunimo centro vadovė Eglė Kubilienė pasidžiaugė, kad LRT TELEVIZIJOS žiūrovai gali palaikyti tiesioginį ryšį su laidų vedėjais. Tačiau, anot jos, LRT žurnalistai galėtų dar daugiau dėmesio skirti regionams. Nemažai diskusijų sukėlė LRT RADIJUJE skambanti muzika.

„Dažniausiai keliami du klausimai: ko turėtų būti daugiau – muzikos ar kalbėjimo ir kodėl per LRT RADIJĄ skamba mažai lietuviškos muzikos. Mes stengiamės, kad LRT RADIJUJE skambėtų ir lietuviška, ir kitų šalių muzika“, – sakė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT ketina aplankyti visas šių metų mažąsias kultūros sostines, kurių vietiniai gyventojai galės išsakyti savo nuomonę apie nacionalinį transliuotoją.

Daugiau apie – vaizdo įraše:

10–12. Lietuvos mažosios kultūros sostinės. 1/10: Veisiejai – sunkiai uždirbtas įvertinimas, kylančios naujos sodybos ir diskusija apie visuomeninį transliuotoją (video)
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi