Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Ar galima parduoti butą be kitų registruotų asmenų sutikimo?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Parduoti butą galima be jokių apribojimų, jei asmuo yra vienintelis turto savininkas ir neturi nepilnamečių vaikų. Taip sako advokatė Inga Pališkienė.  

Parduoti butą galima be jokių apribojimų, jei asmuo yra vienintelis turto savininkas ir neturi nepilnamečių vaikų. Taip sako advokatė Inga Pališkienė.

LRT Radijo klausytoja nori parduoti butą ir teiraujasi, ar nereikia kitų bute registruotų gyventojų sutikimo.

„Jeigu esu vienintelė buto savininkė, tačiau priregistruota dukra su nepilnamečiais vaikais, ar galiu parduoti butą be jų sutikimo?“ – teiraujasi ji.

Advokatė I. Pališkienė sako, kad, jei klausytoja yra vienintelė registruota nekilnojamojo turto savininkė, parduoti butą ji gali be jokių apribojimų, nepaisant to, kad jame yra registruoti ir kiti asmenys.

Apribojimas galėtų būti taikomas tik tuo atveju, jei pati klausytoja, kurios vardu yra įregistruotas butas, turėtų savo nepilnamečių vaikų. „Tokiu atveju būtų reikalingas teismo leidimas. Tačiau šiuo atveju suprantu, kad tai yra jos anūkai ir jos dukra yra pilnametė, todėl šį butą ji gali parduoti be jokių apribojimų“, – tikina advokatė. 

Dukra ir anūkai, pardavus butą, turėtų išsikraustyti, nes turtą valdys naujas savininkas ir jokių teisių gyventi tame bute registruoti asmenys neturės.

„Nebent būtų registruotas uzufruktas, tai – teisė gyventi bute, kuri yra registruota nekilnojamojo turto registre. Tai yra tokia teisė naudotis turtu tam tikrą laiką. Uzufruktas dažnai būna nustatomas nepilnamečių vaikų interesams, pvz., nepilnamečio vaiko teisė gyventi bute kol jam sueis 18 metų“, – aiškina I. Pališkienė.

Paprastai tokią teisę nustato teismas ir ji būna registruota nekilnojamo turto registre. Todėl bet kuris pirkėjas gali pasitikrinti nekilnojamo turto registre, ar tokia teisė nustatyta.

„Šiuo atveju tai nėra padaryta, tad naujasis savininkas reikalaus išsikraustyti“, – kalba advokatė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt