Tavo LRT

2019.07.31 13:36

Į LRT plūsta radijo imtuvai: instaliaciją ketinama fiksuoti kaip rekordą, tačiau imtuvų dar trūksta

LRT.lt2019.07.31 13:36

Tęsiasi Baltijos kelio 30-mečiui skirta LRT akcija, kurios metu renkami radijo imtuvai, atsidursiantys meninėje instaliacijoje. Šiuo metu, skaičiuojama, žmonės jau spėjo padovanoti daugiau nei 500 radijo imtuvų, o organizatoriai paskutines 10 akcijos dienų laiko pačiomis svarbiausiomis – per jas paaiškės, ar bus pasiektas radijo imtuvų dekoracijos rekordas.

Pradėdami radijo imtuvų rinkimo akciją organizatoriai iškėlė ambicingą tikslą – į vieną meninę instaliaciją sujungti 650 imtuvų, kurie žymi kiekvieną prieš 30 metų nusidriekusio Baltijos kelio kilometrą.

Radijo imtuvai kaip šios akcijos simbolis pasirinkti neatsitiktinai, nes taikus Baltijos kelio protestas 1989-aisiais buvo koordinuojamas radijo bangomis.

Iki rugpjūčio 10 d. prie rengiamos akcijos gali prisidėti kiekvienas, atnešęs radijo imtuvą į LRT (S. Konarskio g. 49, Vilnius) arba bet kurį Lietuvos pašto skyrių. Kalbinta Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė teigė, kad likusios 10 akcijos dienų – pačios svarbiausios.

Šiuo metu Lietuvos pašto skyriai jau priėmė daugiau nei 400 imtuvų, dar 100 radijo aparatų pristatyta į LRT, tačiau, V. Budrienės teigimu, norint pasiekti užsibrėžtą tikslą, dar teks labai pasistengti ir paskutinės iniciatyvos dienos bus kupinos azarto bei įtampos.

Džiugaus jaudulio netrūks ir dėl nežinios, ar bus pagerintas didžiausios radijo imtuvų dekoracijos šalyje rekordas. Tai paaiškės jau rugpjūčio 23 dieną, kada, minint Baltijos kelio 30-metį, Vilniaus Katedros aikštėje iškils iš radijo imtuvų sukurta meninė instaliacija, užgrosianti viena daina.

Kūrinio skambesiu rūpinasi idėjos bendraautoriai – „Gatvės muzikos dienos“ komanda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt