Tavo LRT

2019.07.29 18:30

LRT eterį užvaldys nenuspėjamas Žiedų valdovas ir superagentas Jamesas Bondas

LRT.lt 2019.07.29 18:30

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS liepos 31 d. – rugpjūčio 3 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Penktadienis 2019-08-02 22:40

„Hobitas: nelaukta kelionė“ (The Hobbit: An Unexpected Journey), fantastinis nuotykių filmas, JAV, Naujoji Zelandija, 2012

N-14

Režisierius: Peter Jackson

Vaidina: Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage, Elijah Wood, Ian Holm, James Nesbitt, Hugo Weaving, Ken Scott, Christopher Lee, Cate Blanchett, Luke Evans, Benedict Cumberbatch

Tai nuotykių mėgėjų be galo lauktas fantastinių herojų ir išskirtinių vaizdų kupinas epas, pradedantis naują režisieriaus Peterio Jacksono filmų trilogiją apie garsiosios „Žiedų valdovo“ istorijos užuomazgas ir netikėtus priešistorės vingius. Sukurtas pagal garsiojo britų rašytojo Johno Ronaldo Reuelio Tolkieno romaną „Hobitas“.

Turtinga nykštukų karalystė Ereboras nusiaubta ir užgrobta drakono, o daugelis jos likusių gyventojų pasmerkti klajoti. Nuversto karaliaus anūkas, narsusis karys Torinas ir trylika nykštukų pasiruošę leistis į žygį, kad išgelbėtų prarastą karalystę ir susigražintų šlovę bei turtus.

Jie turi žemėlapį ir raktą nuo slapto įėjimo į urvą, kur saugomi užgrobti lobiai. Burtininkui Gendalfui pasiūlius jie aplanko apsukruolį Bilbą ir pakviečia į žygį. Iš pradžių tas nesutinka, bet ryte apsigalvoja ir pasivijęs nykštukus drauge leidžiasi į pavojingą kelionę.

Naktį, kai visi miega, juos netikėtai užpuola, tačiau sumaniojo Bilbo ir burtininko Gendalfo dėka jiems pavyksta pasprukti. Miške tyko daugybė pavojų ir spąstų, juos persekioja orkai ir goblinai, tačiau karalystės gelbėtojams padeda gerieji miško gyventojai, net didieji ereliai, iškviesti burtininko Gendalfo, nukelia Bilbą su draugais į saugią vietą ant kalvos. Pagaliau tolumoje jie pamato Vienišąjį kalną, kurio gelmėse miega baisusis drakonas, ir tas jau bunda.

Filmas nominuotas 3 „Oskarams“: už specialiuosius efektus, grimą ir dailininkų darbą. Iš viso pelnė 10 kino apdovanojimų ir 75 nominacijas.

Šeštadienis 2019-08-03 07:25

„Jaunieji detektyvai ir Juodojo Karaliaus prakeiksmas“ (Die Pfefferkörner und der Fluch des Schwarzen Königs / The Peppercorns and the Curse of the Black King), nuotykių komedija, Vokietija, Italija, 2017

Režisierius: Christian Theede

Vaidina: Marleen Quentin, Leo Seppi, Ruben Storck, Emilia Flint, Lilly Barshy, Nino Böhlau, Zoran Pingel, Marc Zwinz, Sven Fricke, Amelie Josten, Charlotte Matthies, Katharina Wackernagel

Trys draugai Iš Hamburgo – Mija, jos bendraklasis Benis ir sesuo Alisa, tikra sumanių detektyvų komanda – savo gimtajame mieste jau spėjo atskleisti daugybę paslaptingų įvykių.

Dabar Mija su seserim, Benis ir visa jų klasė vyksta atostogų į Pietų Tirolio kalnus. Čia gyvena Mijos draugas, jos vienmetis Luka. Jis pastūmėja detektyvų komandą ir jų naująjį bendraklasį Johanesą pradėti tirti neeilinius vietinius įvykius.

Šeštadienis 2019-08-03 22:40

„Antikvariato paslaptys 9. Atsisveikinimo žinutė“ (Garage Sale Mystery 9: Murder by Text), kriminalinis trileris, JAV, 2017

N-7

Režisierius: Neill Fearnley

Vaidina: Lori Loughlin, Sarah Strange, Steve Bacic, Eva Bourne, Connor Stanhope, Kevin O’Grady, Jay Brazeau, Gabrielle Miller, Tegan Moss, Kurt Teixeira, Jesse Moss

Garsaus šalies kantri muzikos dainininko Džono Daltono koncerto repeticija buvo nutraukta, kai visi sužinojo apie grupės bosistės Litos mirtį, ir tai įvyko prieš pat koncertinį turą.

Tačiau sužinojusi, kad prieš mirtį mergina buvo paveikta elektros šoko, sumanioji Dženifer Šenon ima labai skeptiškai vertinti jo tariamą savižudybę.

Sekmadienis 2019-08-04 22:50

„Ūsuotasis ponas Mordekajus“ (Mortdecai), komedija, Didžioji Britanija, JAV, 2015

N-7

Režisierius: David Koepp

Vaidina: Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Paul Bettany, Ewan McGregor, Olivia Munn, Jonny Posvolsky, Michael Culkin, Jeff Goldblum, Ulrich Thomsen, Guy Burnet

Čarlis Mordekajus – meno dirbinių ekspertas, kolekcininkas ir pardavėjas, bet į akis jam žvelgia bankroto šmėkla. Lyg tyčia į jį kreipiasi Jos didenybės Anglijos karalienės policijos inspektorius Martlandas ir konfidencialiai paprašo pagalbos – padėti sugrąžinti pavogtą Fransisko Gojos paveikslą.

Išsiderėjęs kuo palankesnes finansines sąlygas Čarlis imasi darbo ir iškeliauja aplink pasaulį vytis pavogtos drobės. Netrukus paaiškėja, kad dingęs paveikslas – ne tik ispanų romantizmo dailininko šedevras, bet ir kodas, galintis atskleisti slaptą sąskaitą, kurioje saugomas nacių susigrobtas auksas.

Stengdamasis išlaviruoti tarp įpykusių rusų, britų slaptosios tarnybos, gražuolės žmonos, nimfomanės amerikietės, tarptautinių teroristų ir kitų nepatogumų Čarlis kartu su savo ištikimu pagalbininku Džoku pamažu artėja prie paslapties įminimo.

Sekmadienis 2019-08-04 00:35

„Ekspromtas“ (Impromptu), romantinė muzikinė komedija, Didžioji Britanija, Prancūzija, 1991

N-14

Režisierius: James Lapine

Vaidina: Judy Davis, Hugh Grant, Mandy Patinkin, Bernadette Peters, Julian Sands, Ralph Brown, Georges Corraface, Anton Rodgers, Emma Thompson, Anna Massey, Nimer Rashed

Kelnes mūvėjusi, cigarus rūkiusi ekstravagantiškoji prancūzų rašytoja Žorž Sand buvo viena iškiliausių XIX amžiaus moterų, mėgusi ir nuolat šokiravusi aplinkinius.

1838 metų vasarą ji buvo pakviesta į pobūvį savo pažįstamos kunigaikštienės vasarvietėje. Rašytojos draugas kompozitoriaus Ferencas Listas supažindina ją su talentinguoju Frederiku Šopenu.

Sužavėta paslaptingo jaunuolio muzikos ir patrauklios išvaizdos moteris siekia užkariauti jo dėmesį. Žorž Sand pastangas įdėmiai stebi jos be galo pavydus meilužis Felisjenas. Ta nepamirštama vasara buvo kupina intrigų, meilės flirtų ir netikėtų įvykių. Sąmojinga, kupina švelnaus humoro istorija prasidėjo vienas garsiausių XIX amžiaus romanų.

LRT PLIUS

Trečiadienis 2019-07-31 21:30

„Žvaigždėta naktis“ (Starry Night), komedija, Didžioji Britanija, JAV, 1999

N-14

Režisierius: Paul Davids

Vaidina: Abbott Alexander, Lisa Waltz, Lou Wagner, Sally Kirkland, Brian Drillinger, Lesley Woods, John Fink, Denice Marcel, Leonard Ross, Philip Abbott, Pamela Gordon, Mark Morocco

Paslaptingas stebuklingas vaistas grąžina gyvenimui genialų dailininką Vincentą van Gogą ir jis atsiduria šiuolaikinėje Amerikoje. Žinoma, niekas netiki, kad jis – tas garsusis van Gogas.

Pats dailininkas, pažindamas nūdienos pasaulį, labai nustemba sulaukęs nepaprastos šlovės, juk kai buvo gyvas, niekas jo paveikslų nepirko. Vincentas nutaria atsiimti savo drobes iš kolekcininkų.

Jis susipažįsta su jauna, daug žadančią dailininke Keti ir toji pamažu ima tikėti savo naujo pažįstamo tapatybe. O ieškoti pagrobtų paveikslų imasi energinga detektyvė Bruk Merfi.

Ketvirtadienis 2019-08-01 21:30

„Topazas“ (Topaz), trileris, JAV, 1969

N-14

Režisierius: Alfred Hitchcock

Vaidina: Frederick Stafford, Dany Robin, John Vernon, Michel Piccoli, Philippe Noiret, John Forsythe, Karin Dor, Claude Jade , Michel Subor, Per-Axel Arosenius, Rascoe Lee Browne

Veiksmas vyksta 1962 metais, per patį Karibų krizės įkarštį. Aukštas sovietų žvalgybos pareigūnas perbėga į JAV. Jis praneša, kad SSSR ir Kuba pasirašė slaptą sutartį dėl bendradarbiavimo karinėje srityje.

Tačiau išsiaiškinti, kas dedasi saloje, nelengva. Todėl žvalgybos agentas Maiklas Nordstriomas prašo savo prancūzų kolegos Andrė Devro, turinčio ryšių Kuboje, padėti ištirti visą tiesą apie ten laikomą slaptą rusų ginklą ir priešų šnipų tinklą, pramintą „Topazu“.

Tyrimą Kuboje lydi visa virtinė žmogžudysčių, išdavysčių ir savižudybių. Devro grįžta į Prancūziją demaskuoti dvigubo agento, tačiau užduotį smarkiai apsunkina suvokimas, kad tarp aukščiausių prancūzų valdžios pareigūnų veikia slapta grupė žmonių, dirbančių sovietų žvalgybai.

Filmas sukurtas remiantis tikrais faktais, kai Prancūzija 1962-aisiais demaskavo aukštus valdžios pareigūnus, tarnavusius SSSR žvalgybai. 1970 m. filmas apdovanotas Nacionalinės JAV kino kritikos asociacijos prizais už geriausią režisūrą; juos pelnė Alfredas Hitchcockas ir geriausio antrojo plano vyro vaidmens atlikėjas, prancūzų aktorius Philippe’as Noiret.

Penktadienis 2019-08-02 21:00

„Nepagrįstai apkaltintas. Hario Viorco byla“ (Unter Anklage: Der Fall Harry Wörz), drama, Vokietija, 2014

N-14

Režisierius: Till Endemann

Vaidina: Rüdiger Klink, Michael Abendroth, Andreas Brandt, Katja Bürkle, Sebastian Freigang, Eckehard Hoffmann, Felix Klare, Michael Krabbe, Gernot Alwin Kunert, Bernd Lambrecht

Pagal tikrus įvykius sukurtas filmas. 1997 metais Haris Viorcas netikėtai buvo suimtas ir apkaltintas užpuolęs ir žiauriai sužalojęs savo žmoną.

Už pasikėsinimą nužudyti jis nuteistas vienuolikai metų. Po dvejų metų nukentėjusiosios tėvai pateikia ieškinį kompensacijai. Nuteistąjį ginti imasi atkaklus advokatas Hubertas Gorka ir netrukus byloje randa rimtų tyrimo bei procedūrinių klaidų. Taip prasideda kelerius metus trukusi kova įrodyti Hario Viorco nekaltumą.

Šeštadienis 2019-08-03 21:00

„Deimantai amžiams“ (Diamonds Are Forever), veiksmo trileris, Didžioji Britanija, 1971

N-14

Režisierius: Guy Hamilton

Vaidina: Sean Connery, Jill St. John, Charles Gray, Lana Wood, Jimmy Dean, Putter Smith, Bruce Glover, Norman Burton, Joseph Fürst, Bernard Lee, Lois Maxwell, Desmond Llewelyn

Džeimsui Bondui vėl tenka susigrumti su galinga ir slapta teroristine organizacija „Spektras“, kurios vadovas Blofeldas yra deimantų kolekcininkas maniakas. Iš Pietų Afrikos Respublikos pavogti labai brangūs deimantai į rinką nepatenka.

Bondas seka deimantų vagišių pėdsakais ir greitai supranta, į kieno rankas jie pateko. Brangakmeniai niekšui Blofeldui reikalingi ypatingai piktadarybei: jie bus svarbiausias elementas jo konstruojamam lazeriui, kuris iš kosmoso turėtų pridaryti Žemės gyventojams daug nemalonumų. Pasitelkęs į pagalbą gražuolę Tifani Bondas dar kartą gelbėja žmoniją...