Tavo LRT

2019.07.24 15:38

LRT eteryje – kultinis veiksmo trileris su superagentu Jamesu Bondu ir ne tik

LRT.lt 2019.07.24 15:38

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS liepos 24-27d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Penktadienis 2019-07-26 22:40

„Žaidimas“ (The Game), psichologinis trileris, JAV, 1997

N-14

Režisierius: David Fincher

Vaidina: Michael Douglas, Sean Penn, Deborah Kara Unger, James Rebhorn, Peter Donat, Armin Mueller-Stahl, Carroll Baker, Anna Katarina, Charles Martinet, Florentine Mocanu, Elizabeth Dennehy

Klestinčiam ir įtakingam verslininkui Nikolui van Ortonui keturiasdešimt aštunto gimtadienio proga brolis Konradas įteikia neįprastą dovaną – pasiūlo dalyvauti viename slaptame žaidime.

Atvykęs į kortelėje nurodytą vietą Nikas turi atlikti daugybę užduočių, psichologinių testų ir pasitikrinti sveikatą. Niekas negali paaiškinti, koks tas žaidimas ir kokios jo taisyklės.

Tačiau žadama, kad jis pranoks visus lūkesčius, o žaidėjas patirs tai, ko dar kaip gyvas nepatyręs, ir tai pakeis jo gyvenimą amžiams. Netrukus Niko namuose ir darbe ima dėtis keisti dalykai. Kyla pavojus net jo gyvybei…

Filmas nominuotas specialiam „Saturno“ kino padovanojimui.

Šeštadienis 2019-07-27 07:30

„Supermokytoja“ (Superjuffie / Super Miss), fantastinis nuotykių filmas, Nyderlandai, 2018

Režisierius: Martijn Smits

Vaidina: Diewertje Dir, Huub Smit, Carly Wijs, Hassan Slaby, Harry Piekema, Marten Wansink, Bente Wallenburg, Jeevan Dhanpat, Lucas Reijnders, Josephine Nollen

Pradinės mokyklos pedagogė Josi iš pirmo žvilgsnio atrodo eilinė pradinių klasių mokytoja. Tačiau vos išgirdusi apie pavojun patekusį gyvūną, ji iš karto įgyja ypatingų galių ir tampa superdidvyre, skubančia skriaudžiamiems žvėreliams į pagalbą.

Josi net gali kalbėtis su jais. Šias galias mergina gavo iš paslaptingos statulos, esančios slaptame jos namo kambarėlyje. Kai zoologijos sodo gyvūnams kyla pavojus, ji turi pasirinkti: juos išgelbėti ar paleisti. Kaip padės merginai visi šie keisti jos sugebėjimai?

Šeštadienis 2019-07-27 23:10

„Antikvariato paslaptys 7. Žudymo menas“ (Garage Sale Mystery 7: The Art of Murder), kriminalinis trileris, JAV, 2017

N-7

Režisierius: Kristoffer Tabori

Vaidina: Lori Loughlin, Sarah Strange, Steve Bacic, Eva Bourne, Connor Stanhope, Kevin O’Grady, Jay Brazeau, Keegan Connor Tracy, Martin Cummins, Susan Hogan, Ona Grauer

Eilinio labdaringo garažų išpardavimo metu smalsioji antikvarinių lobių ieškotoja Dženifer Šenon ir vėl patenka į nusikaltimų sūkurį.

Netoliese esančio namo mansardoje moteris randa negyvėlį. Smulkmenoms atidi seklė mėgėja, remdamasi savo patirtimi ir antikvarinių daiktų išmanymu, pateikia policija ne vieną įkaltį, kuris padės sugauti žudiką.

Sekmadienis 2019-07-28 23:45

„Negyvėliams netinka pledai“ (Dead Men Don’t Wear Plaid), kriminalinė komedija, JAV, 1982

N-14

Režisierius: Carl Reiner

Vaidina: Steve Martin, Rachel Ward, Reni Santoni, Carl Reiner, George Gaynes, Francis X. McCarthy, Adrian Ricard, Charlie Picerni, Gene LeBell, George Sawaya, Britt Nilsson

Tai nespalvota kriminalinių penktojo dešimtmečio filmų parodija, ironiškas pasakojimas apie privatų detektyvą Rigbį Rirdoną, kurį vaidina nepakartojamas komikas Steve’as Martinas.

Jis taip meistriškai „įmontuotas“ į auksinius Holivudo laikus, jog atrodo visai suprantama ir natūralu, kad jis kalbasi su ryškiausiomis ekrano žvaigždėmis.

Ir dar suprantamiau tai, kad tik jis gali atskleisti mistišką nusikaltimo paslaptį, kurią išnarplioti jo paprašo gražuolė Džiuljet Forest. Mat ji įsitikinusi, kad jos tėvo – mokslininko, filantropo ir sūrio gamintojo – žūtis autoavarijoje nebuvo nelaimingas atsitikimas...

LRT PLIUS

Trečiadienis 2019-07-24 21:30

„Mustangės“ (Mustang), drama, Prancūzija, Vokietija, Turkija, Kataras, 2015

N-14

Režisierė: Deniz Gamze Erguven

Vaidina: Gunes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Tugba Sunguroglu, Elit Iscan, Ilayda Akdogan, Nihal G. Koldas

Vasaros pradžia. Šiaurės Turkijos kaimelyje Lalė ir keturios jos seserys grįždamos iš mokyklos nekaltai žaidžia su berniukais.

Tačiau tokius jų žaidimus suaugusieji traktuoja visiškai kitaip, jiems tokie veiksmai atrodo pasileidimas, tad nenuostabu, kad namuose kyla skandalas.

Šeimos namai greitai tampa kalėjimu, o mokyklą pakeičia maisto gaminimo ir namų ruošos pamokos. Negana to, merginų dėdė jau planuoja jas visas ištekinti. Tačiau seseris ne taip lengva sutramdyti. Jos visos svajoja būti laisvos ir nusprendžia kovoti už savo nepriklausomybę...

Juosta nominuota „Oskarui“, „Auksiniam gaubliui“, BAFTA apdovanojimui. Režisierė Deniz Gamze Erguven apdovanota Kanų tarptautiniame kino festivalyje. Taip pat apdovanota 4 prancūzų „Cezariais“. Iš viso filmas pelnė 39 apdovanojimus ir 57 nominacijas. Rodytas Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“.

Ketvirtadienis 2019-07-25 21:30

„Praplėšta uždanga“ (Torn Curtain), trileris, JAV, 1966

N-14

Režisierius: Alfred Hitchcock

Vaidina: Paul Newman, Julie Andrews, Lila Kedrova, Hansjörg Felmy, Tamara Toumanova, Ludwig Donath, Wolfgang Kieling, Günter Strack, David Opotoshu, Gisela Fischer

Amerikietis fizikos profesorius Maiklas Armstrongas dalyvauja kuriant naujo tipo branduolines raketas. Kartu su savo simpatiška asistente ir sužadėtine Sara Šerman jis vyksta į tarptautinį fizikų kongresą Kopenhagoje.

Tačiau gavęs slaptą radiogramą atsisako skaityti pranešimą ir Sarai praneša, kad turi išvykti. Kankinama įtarimų mergina išsiaiškina, kad jos mylimasis pasiryžęs išduoti tėvynę ir skrenda į Rytų Berlyną, tad ji nedvejodama seka paskui.

Ar pasaulinio garso mokslininkas – priešų šnipas? Tačiau iš tikrųjų Maiklas Armstrongas pasirengęs sužinoti slaptą savo konkurento iš Leipcigo formulę.

Kai jis ima rinkti reikiamą informaciją, jam sutrukdyti pasirengę tikrieji priešų agentai. Prasideda kvapą gniaužiančios gaudynės...

Penktadienis 2019-07-26 21:00

„Virš mūsų tik dangus“ (Über uns das All), drama, Vokietija, 2011

N-14

Režisierius: Jan Schomburg

Vaidina: Sandra Hüller, Felix Knopp, Georg Friedrich, Kathrin Wehlisch, Valery Tscheplanowa, Stephan Grossmann, Aljoscha Stadelmann, Piet Fuchs, Martin Reinke, Julia Wieninger

Marta ir Paulis – jauna pora. Ji dirba anglų kalbos mokytoja, o jos neseniai disertaciją apgynęs vyras yra būsimas gydytojas. Jų gyvenimas atrodo nusisekęs ir kupinas ateities planų.

Tačiau džiaugsmo nuojauta, kad netrukus kraustysis į Prancūziją, kur Paulis, kaip pradedantis medikas, gavo paskyrimą, bei svajonės apie naujus namus daugiau domina veikliąją Martą, o ne tylenį ir viskuo abejojantį Paulį...

Režisierius Janas Schomburgas Berlyno tarptautiniame kino festivalyje apdovanotas specialiu prizu. Vokiečių kino kritikų asociacijos prizas įteiktas aktorei Sandrai Hüller. Iš viso juosta pelnė 5 kino apdovanojimus ir 4 nominacijas.

Šeštadienis 2019-07-27 21:00

„Jos Didenybės tarnyboje“ (On Her Majesty’s Secret Service), veiksmo trileris, Didžioji Britanija, 1969

N-14

Režisierius: Peter R. Hunt

Vaidina: George Lazenby, Diana Rigg, Telly Savalas, Gabriele Ferzetti, Bernard Lee, Lois Maxwell, Desmond Llewelyn, Bernard Horsfall, Virginia North, Irvin Allen

Bondui įsakoma nebepersekioti savo seno priešo Blofeldo. Įpykęs agentas 007 atiduoda savo leidimą žudyti ir vyksta į Portugaliją, kur pasimetė jo nekenčiamo piktadario pėdsakai.

Čia jam pavyksta išgelbėti įtakingo nusikaltėlių sindikato boso Drako dukterį Treisi. Laimingas tėvelis pasiūlo gelbėtojui susigiminiuoti. Būsimas uošvis padeda Bondui rasti Šveicarijos kalnuose tvirtovę, iš kur Blofeldas grasina žmonijai.

O Bondas bene pirmą kartą rimtai įsimyli ir netgi pasirenka šeimyninį gyvenimą. Bet laimingai tai baigtis negali: nuotaka per savo vestuves žūva. Netradicinis siužeto posūkis su nelaiminga pabaiga tampa publikos kantrybės išbandymu.

Seanas Connery savo pažadą ištesi. Prodiuseriams reikia skubiai ieškoti kito aktoriaus. Juo tampa George’as Lazenby. Ištikimi populiaraus Bondo sirgaliai negali susitaikyti su nauju veidu – pakeistas aktorius jiems kelia susierzinimą. Kūrėjai, suprasdami pavojų, mėgina keisti nusistovėjusius amplua.

Džeimsas Bondas šiame filme tampa sentimentalus ir pažeidžiamas. Nuomonė, kad George’as Lazenby buvo pašalintas, klaidinga: jis pats atsisakė toliau vaidinti agentą 007. Manė, kad Bondo nesėkmės sugriaus jam asmeninę aktoriaus karjerą.