Tavo LRT

2019.07.15 17:47

Pirmieji unikaliam kūriniui skirti radijo imtuvai jau pasiekė LRT

LRT.lt2019.07.15 17:47

Tėvai apie Baltijos kelią išgirdo per radiją ir nusprendė dalyvauti, sako LRT RADIJO departamento vadovas Giedrius Masalskis ir prisipažįsta, kad pats radijo reikšmę atrado vėliau, paaugęs.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ G. Masalskis prisiminė, kad 1989-aisiais radijo stočių ir programų pasiūla nebuvo tokia gausi kaip dabar, tad jo labiau klausydavo tėvai, o ne vaikai.

G. Masalskio atmintyje išlikę ir tai, kad išgirdę informaciją apie Baltijos kelią į jį išskubėjo ne tik jo tėvai, bet ir nemažai aplinkinių. Visiems jiems radijas buvo vienintelis informacijos šaltinis.

„Negalėjai nieko pasakyti, bet galėjai viską girdėti. Žmonės pasiėmė į Baltijos kelią radijo imtuvus su baterijomis, kurios veikė 2-3 valandas“, – pasakojo G. Masalskis.

Praėjusią savaitę LRT pradėjo akciją, kuria sieks surinkti kuo daugiau nebenaudojamų radijo aparatų. Baltijos kelio 30-mečio proga jie susijungs į unikalią instaliaciją sostinės Katedros aikštėje.

G. Masalskis pasidžiaugė, kad gyventojai projektu domisi, o apie 10 radijo imtuvų jau atkeliavo į LRT.

Radijo imtuvus iki rugpjūčio 10 dienos galima atnešti į LRT (S. Konarskio g. 49, Vilnius) arba į artimiausią Lietuvos pašto skyrių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt