Naujienų srautas

Tavo LRT2015.07.12 08:16

Ar Lietuvos miškuose mėlynes galima rinkti „šukomis“?

Uogos – gamtos dovanos, kurias reikia imti švariomis rankomis, o ne gamtą niokojančiais prietaisais. Taip sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.  

Uogos – gamtos dovanos, kurias reikia imti švariomis rankomis, o ne gamtą niokojančiais prietaisais. Taip sako gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

LRT Radijo klausytoja domisi, ar leidžiama Lietuvos miškuose mėlynes rinkti prietaisu, vaidinamu šukomis. Geležinius „dantis“ turintis įrankis vienu sykiu padeda susemti visą saujelę uogų.

15min.lt nuotr. 

Gamtininkas S. Paltanavičius primena, kad ne tik mėlynes, bet ir visas kitas uogas geriausia rinkti rankomis, o naudojantys vadinamąsias šukas, kitais metais gali nesulaukti uogų derliaus, kuris, beje, šįmet numatomas gausus.

„Mėlynės yra daugiamečiai krūmokšniai. Bet koks rinktuvas mėlynojus, mėlynių augalus, pažeidžia taip, kad ir kitais metais, ir dar bent pora sezonų pažeisti krūmeliai nežydi, neaugina uogų“, – tvirtina gamtininkas.

Pasak S. Paltanavičiaus, toks greitas uogų rinkimas yra labai brutalus krūmokšnių žalojimas, todėl vargu ar gali būti priimtinas ir patiems gamta mylintiems uogautojams.

„Turėtume suprasti, kad mėlynės, bruknės, žemuogės, spanguolės yra gamtos dovanos, o dovanas visada reikia imti švariomis rankomis, o ne niokojant gamtą ar atsilyginant jai blogu“, – įsitikinęs gamtininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą