Naujienų srautas

Tavo LRT2015.07.28 15:26

Mėlynių derlius nedžiugina

Nors mėlynių rinkėjai šiemet į supirkimo punktus šių miško uogų atneša kiek daugiau, nei pernai, tačiau derlius nėra gausus.

Nors mėlynių rinkėjai šiemet į supirkimo punktus šių miško uogų atneša kiek daugiau nei pernai, tačiau derlius nėra gausus.

„Derlius galbūt šiek tiek geresnis negu praeitų metų. Galutinai pasakyti galbūt bus galima už geros savaitės, bet vadinamo lietuviško vidurkio tikrai nepasieksime“, – spėja Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos prezidentas Virginijus Varanavičius.

Pasak jo, praeitais metais uogas pakando šalnos, šiemet derlius nukentėjo dėl sausros: „Uogos padžiuvo, pakrito. Todėl bent jau tose sausesnėse vietose derlius tikrai yra negausus.“

Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos prezidento teigimu, šiemet Aukštaitijos miškai mėlynių derliumi šiek tiek lenkia Dzūkiją.

„Ko gero, Aukštaitijoje šiek tiek daugiau [mėlynių] nei Dzūkijos regione. Tai yra ir Švenčionys, ir Švenčionėliai, ir Ignalina. Tos vietos gal truputėlį drėgnesnės, ten uogos gal geriau išsilaikė“, – sako V. Varanavičiaus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi