Tavo LRT

2019.06.28 22:53

Penktąjį „Auksinio proto“ sezoną vainikavo vertėjo iš Rokiškio pergalė

LRT.lt2019.06.28 22:53

Penktadienio vakarą, birželio 28-ąją įvyko ilgai lauktas jau penktojo LRT televizijos intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ sezono superfinalas. Šeši geriausi žaidėjai studijoje žiniomis ir sėkme susirungė dėl pagrindinio laimėjimo – dviejų savaičių kelionės didžiausiu ir naujausiu šiuo metu pasaulyje kruiziniu laivu po Karibų jūros salas.

Po kaip niekada iki šiol azartiškos kovos, pergale džiaugėsi vertėjas iš Rokiškio Andrius Burnickas.

„Spausdamas mygtuką paskutiniajam klausimui, galvoje turėjau visai kitą atsakymą. Bet kai atėjo metas atsakinėti, šmėstelėjo mintis apie šuolius su slidėmis ir ištaręs atsakymą jau tikėjau, kad pergalė yra“, – prisipažino „Auksinio proto“ laimėtojas.

Įtampa studijoje tvyrojo iki paskutinės sekundės – visi trys iki paskutinio etapo nuėję žaidėjai buvo surinkę po 9 taškus ir nuo pergalės juos skyrė vos vienas teisingas atsakymas. Jis nuskambėjo iš visą žaidimą olimpinę ramybę spinduliavusio A. Burnicko lūpų.

„Esu pakankamai šalto proto žmogus. Gyvenime yra tekę daug dalyvauti įvairiose varžybose, nemažai kalbėti prieš auditoriją, filmuotis prieš kameras, tad pavyko išvengti žmonėms pasitaikančių stresinių momentų, kai tokiose situacijose išpila šaltas prakaitas ir galva lieka visiškai tuščia“, – pasakojo A. Burnickas.

Į studiją jis pateko per „gyvus“ „Auksinio proto“ žaidimus savo mieste. Jo komanda buvo pelniusi du laimingus bilietus į filmavimus. A. Burnickas teigė, kad didelių lūkesčių nepuoselėjo – pirmajame filmavime buvo užsibrėžęs tikslą neiškristi po pirmojo turo, o kai tai pavyko padaryti, jokios įtampos nebeliko ir kiekvieną tolesnį žingsnį vertino kaip bonusą.

„Žaidime sėkmės faktorius yra pakankamai reikšmingas, tad mintys apie galutinę pergalę nesisuko iki pat superfinalo paskutinio etapo. Tik kai surinkau 9 taškus, stabtelėjau ir leidau varžovams mane pavyti, pirmą kartą nuo pirmojo filmavimo pradžios pajutau įtampą. Galvoje pradėjo suktis mintys, kad bus žiauriai apmaudu, jei pralaimėsiu stovėdamas per žingsnį nuo pergalės“, – pasakojo laimėtojas.

A. Burnicko manymu, jo pergalė susidėjo iš kelių elementų: domėjimosi daugybe įvairių sričių, geros atminties ir patirties įvairiuose gyvuose protmūšiuose, kur išmokstama greitai nagrinėti klausimą.

33 m. rokiškietis užsiima tekstų vertimu internetinėms svetainėms, dalyvauja vietos savivaldos politiniame gyvenime. Laisvalaikiu mėgsta žaisti paplūdimio tinklinį, stalo žaidimus, filmus ir keliauti į egzotinius kraštus. Pastarųjų, jau apkeliautų, A. Burnicko sąraše išties nemažai: Gana, Tanzanija, Zambija, PAR, Argentina, Urugvajus, Čilė. Didžiausią įspūdį jam paliko kopimas į Kilimandžarą, Viktorijos krioklys ir Torres del Paine nacionalinis parkas.

Kelionė kruiziniu laivu A. Burnickui bus pirmoji. Į dviejų savaičių kruizą po Karibus jis keliaus su gyvenimo drauge Julija.

Penktajame „Auksinio proto“ sezone žaidė net 205 žaidėjai. Superfinale susirungė šeši geriausi: viešosios įstaigos vadovė iš Mažeikių Jolanta Gintalienė, Vilniaus universiteto studentas iš Klaipėdos Lukas Gylys, darbininkas iš Tauragės Edgaras Nadeika, alytiškis Virginijus Oželis, informacinių sistemų inžinierius iš Panevėžio Aivaras Troščenka ir nugalėtoju tapęs A. Burnickas iš Rokiškio. Paskutinėje, beveik dviejų valandų, „Auksinio proto“ transliacijoje buvo užduoti 144 klausimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt