Tavo LRT

2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kodėl LRT Radijo žiniose kalba ir korespondentai?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Korespondentų pranešimai LRT Radijo žinioms prideda informatyvumo, patikimumo ir net leidžia atsikvėpti žinių vedėjui. Taip sako LRT Radijo žurnalistas Edvardas Kubilius.  

Korespondentų pranešimai LRT Radijo žinioms prideda informatyvumo, patikimumo ir net leidžia atsikvėpti žinių vedėjui. Taip sako LRT Radijo žurnalistas Edvardas Kubilius.

LRT Radijo klausytojas domisi, kodėl žinias praneša ne tik jų vedėjas, bet ir korespondentas. „Įsigaliojo mada per radijo žinias skaitant sakyti – praneša kitas žmogus. Kodėl tas žmogus negali užrašyti savo teksto ir palikti pranešėjui? Taip bus sutaupyta pinigų ir laiko. O dabar vis: praneša vis kitas, praneša vis kitas. Kam čia reikia tų dvigubų žmonių?“ – teiraujasi LRT Radijo klausytojas.

LRT Radijo žinių vedėjas E. Kubilius sako, kad tokie radijo pranešimai yra reikalingi. „Mūsų radijuje jie trunka iki 45 sekundžių. Jeigu būna kažkoks ypatingas atvejis, skiriame ir daugiau laiko vienam pranešimui“, – kalba žurnalistas. 

Jo manymu, korespondentų pranešimai daliai žinių suteikia svorio, o žurnalistai gali skirti daugiau laiko panagrinėti konkrečią problemą ir klausytojui ją paaiškinti detaliau. „Taip parodome, kad kai kurioms žinioms skiriame daugiau dėmesio, ir bendrame žinių kontekste išryškiname tos informacijos svarbą“, –  aiškina A. Kubilius.

LRT Radijo žinių vedėjo teigimu, taip pat labai svarbu parodyti ir korespondentą, dirbantį įvykio vietoje, arba tą žurnalistą, kuris visą dieną gilinosi į konkrečius įvykius. „Tai parodo ir mūsų komandos dydį, ir tai, kad su žiniomis dirba ne vienas žmogus“, – pažymi A. Kubilius. 

Be to, pasak žurnalisto, mokslininkų įrodyta, kad balsų įvairovė padeda klausytojo ausį išlaikyti prie radijo imtuvo ilgiau. „Taigi kuo daugiau įvairių balsų, tuo mažiau monotoniškumo. Galų gale, man, kaip radijo žinių vedėjui,  45 sek. pauzė yra labai reikalinga net ir atsikvėpimui, nes skaityti žinias be perstojo yra sunku. Žinoma, per tas 45 sek. galiu greitai perbėgti per pasaulio naujienų šaltinius ir pasižiūrėti, ar per tą laiką, kol skaičiau žinias, neįvyko kažko svarbaus“, – pasakoja A. Kubilius.

Žurnalistas sako iš dalies sutinkantis su LRT Radijo klausytojo teigimu, kad tai – ir mados reikalas. „Galima sakyti ir taip, kad redakcija šiek tiek pasikelia savo uodegą, parodydama, kiek daug bendradarbių turi visame pasaulyje. Taigi galime daryti išvadą, kad tai klausytojams prideda pasitikėjimo mūsų žiniasklaidos priemone“, – mano LRT Radijo žinių vedėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.