Tavo LRT

2019.06.19 12:18

LRT Tarybos naujienos: LRT dar labiau gręžiasi į visuomenę

LRT.lt2019.06.19 12:18

Kadaise pirmojo kanalo laidas kartojusiam LRT PLIUS kanalui kitame sezone bus skiriama itin daug dėmesio, taip po antradienį vykusio LRT Tarybos posėdžio teigia LRT Tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis. Pokyčių bus ir LRT RADIJUJE – pasak naujosios LRT RADIJO naujienų tarnybos vadovės Rasos Tapinienės, jų laukia dar daugiau.

Antradienį LRT Taryba patvirtino 2018 m. ataskaitą. Tokią ataskaitą pagal įstatymą LRT turi Seimui pateikti kasmet. Tačiau šiemet šiek tiek koreguotas ataskaitos pateikimo formatas.

„Tai didžiulė ataskaita. Ten sutraukta visa, ką organizacija nuveikė per metus. Šiemet pagal Europos transliuotojų sąjungos rekomendacijas pabandėme akcentuoti ne vien, ką LRT nuveikė, bet ir ką davė demokratijai, žodžio laisvei, ekonomikai. Šis bandymas sėkmingas, Taryba liko juo patenkinta“, – teigia L. Gadeikis.

Tai ne tik formali ataskaita Seimui, bet ir kiekvienam besidominčiam – juk kas mėnesį kiekvienas mokesčių mokėtojas LRT skiria apie 1 eurą.

„Kai pasakai, kad tiek buvo transliacijų, tai vienas dalykas. Ši ataskaita parodo, kokį didelį vaidmenį LRT vaidina visuomenėje. Kartais net nesusimąstome“, – pažymi jis.

Ataskaitą, kurią sudaro 79 puslapiai, bus galima rasti ir LRT.lt portale. Atskirai bus galima rasti ir finansinę ataskaitą, kuri pagrindžia tai, kas pateikta bendroje ataskaitoje. Bus pateiktos ir ataskaitų santraukos.

„Pasistengsime, kad grįžtamasis ryšys su visuomene būtų gerokai didesnis nei ankstesniais metais. Man patinka naujosios administracijos užmojis – ne vien pateikti ataskaitą, bet ir pasistengti, kad ta ataskaita pasiektų kiek įmanoma daugiau žmonių“, – tikina pašnekovas.

LRT jau ruošiasi naujam sezonui – pasak L. Gadeikio, rudenį žiūrovus pasieks nemažai naujų, įdomių projektų.

„Kitame sezone gerokai daugiau dėmesio bus skiriama LRT PLIUS kanalui. Atsimenu pokrizinius laikus, kai buvo pinigų stoka – antrasis televizijos kanalas, tada vadinęsis LRT KULTŪRA, tiesiog kartodavo tas pačias programas su retomis išimtimis“, – prisimena jis.

Šįkart atrankoje dalyvavo 280 projektų, iš kurių atrinkti 67, tačiau tai nėra baigtinis skaičius – dar laukia galutinės derybos, kurios kartais projektus koreguoja. Nors būsimų laidų turinio L. Gadeikis neatskleidžia, jis pažada šviežių, intriguojančių laidų.

Neseniai naująja LRT RADIJO naujienų tarnybos vadove tapusi R. Tapinienė sako, kad nors komandoje yra patyrusių žmonių, atsinaujinti nepakenks.

„Tie, kurie nuolat klausosi „Ryto garsų“, „Lietuvos dienos“, „60 minučių“, jau pajuto šiokias tokias permainas. Artėjant rudeniui permainų bus ir daugiau, kaip ir dar daugiau aktualijų, informacijos, gilesnės analizės, originalių temų“, – kalba ji.

Kodėl LRT RADIJO klausytojas neturėtų išjungti radijo ir ateityje? Todėl, kad radijas turi pranašumą prieš portalus ar televiziją pranešti karščiausias naujienas, kalbėdama apie ateities viziją pažymi R. Tapinienė.

„Tokias karštas naujienas tikrai galima pirmiems sužinoti iš radijo. Mes to sieksime ir tą darysime. Radijas turi ir kitų privalumų kalbant apie operatyvumą – tai radijo stiprioji pusė ir mes tą išnaudosime. Tačiau tai nereiškia, kad nebendradarbiausime su kolegomis. Tai siekiamybė – universalių žurnalistų sinergija“, – teigia pašnekovė.

Naujoji LRT kultūros turinio vyr. redaktorė Agnė Biliūnaitė visuomenėje gerai žinoma kaip Lietuvos ambasados Pekine kultūros atašė. Ji teigia, jog jos pagrindinis tikslas – netolimoje ateityje suburti bendrą kultūros redakciją, kuri sujungtų redaktorius, žurnalistus, dirbančius ir radijuje, ir televizijoje, ir portale.

Yra ir kitų tikslų – bendravimas su Lietuvos kultūros lauku, užsienio nacionalinių transliuotojų kultūros redakcijomis. „Kurti naują, įdomesnę, įvairesnę kultūrinę produkciją, kuri atlieptų LRT tikslus“, – apibendrina ji.

A. Biliūnaitė įsitikinusi, kad Lietuvos kultūros srityje LRT turėtų atlikti pagrindinį vaidmenį: „Tai nacionalinis transliuotojas, kaip ir nacionaliniai teatrai, galerijos neša atsakomybę kalbėti apie visus procesus kultūroje ir visuomenėje. Turime daugiau analizuoti, ieškoti sąsajų, skatinti visuomenės kūrybiškumą, kritinį mąstymą, burti, telkti.“

Plačiau – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt