Tavo LRT

2019.06.14 18:31

Septintąjį „Kas ir kodėl?“ sezoną laimėjo gimnazistas iš Kauno

LRT.lt2019.06.14 18:31

Penktadienio vakarą įvyko jau septintasis populiarios LRT televizijos viktorinos „Kas ir kodėl?“ sezono finalas. Jo nugalėtoju tapo Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Dovydas Vasiliauskas, laimėjęs 5 000 eurų piniginį prizą.

Antrąją vietą ir 3 000 eurų pelnė rašytojas Regimantas Dima iš Vilniaus, po 1 000 eurų finale laimėjo teisininkas iš Kauno rajono Saulius Žėkas ir etikos mokytojas, ūkininkas, baro prižiūrėtojas iš Vilniaus Liudas Urbonas.

„Prieš eidamas į pirmąją laidą, pagalvojau, jog nugalėtojas turi laimėti 8 dvikovas iš eilės – taip susidarytų 1/256 pergalės tikimybė, prisidėjus pusfinaliui ji dar sumažėjo, maždaug iki 1 iš 340. Tai vos 0,3%, ir nebūčiau pamanęs, kad jie atiteks man“, – po pergalės sakė D. Vasiliauskas.

Nugalėtojo kelias į žaidimą taip pat nebuvo įprastas – Dovydas registravo savo tėtį, o atėjus filmavimo dienai, tėtis užleido savo vietą sūnui. LRT televizijos žiūrovai, atidžiai sekę žaidimus, neabejotinai pastebėjo jaunojo žaidėjo azartą ir neslepiamą jaudulį.

„Mačiau kaip laidose viktorinų asai sumala savo oponentus, kaip laimi įvairių sričių specialistai, turintys daug patirties, dalyvaujantys žaidime kelis metus iš eilės. Tuo tarpu pats žaidžiau pirmą kartą, kaip galima būtų kažko tikėtis? Prieš kiekvieną laidą tiesiog bandžiau susikaupti, pasiruošti kaip galima geriau ir greičiau atsakyti į klausimus.

Tai labai padėjo, nes būna, kad dėl išsikeltų didelių lūkesčių įtampa, jaudulys paima viršų, tada užstringa mintis ir neišvengi skaudžių klaidų. Klaidų padariau nemažai, bet pasirodo, jų užteko“, – teigė laimėtojas.

Dovydas prisipažino, kad stovėdamas prie pulto paskutiniame žaidime, minutei naiviai pasijautė kaip Dovydas prieš Galijotą, įveikęs ne tik visko mačiusius priešininkus, bet ir save.

Laimėtus pinigus D. Vasiliauskas investuos į savo išsilavinimą – vasaros pabaigoje jis išvyksta studijuoti į JAV biologijos mokslų.

„Buvau labai laimingas: toks nemenkas prizas vertas kelių mėnesių sunkaus, nuoširdaus darbo, o man pasisekė jį gauti per kelias valandas filmavimų. Negana to, šį prizą galėsiu tikslingai panaudoti. Paskambinau mamai, pasidžiaugiau, kad pasisekė, tuomet tai atrodė nesuprantama, sunkiai galėjome tuo patikėti“, – prisipažino Dovydas.

Vaikinas yra laimėjęs ir LRT PROTOTO žaidimą.

TV žaidimas „Kas ir kodėl?“