Tavo LRT

2019.06.10 13:03

LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS eteryje: nuo pirmadienio startuoja serialas „Kostiumuotieji“

LRT.lt2019.06.10 13:03

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS birželio 10–16 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Pirmadieniais–ketvirtadieniais 23:00 (nuo 2019-06-10)

„Kostiumuotieji“ (Suits), serialas, JAV, 2011–

Režisieriai: Kevin Bray, Michael Smith, Anton Cropper, Cristopher Misiano, Silver Tree ir kt.

Vaidina: Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Sarah Rafferty, Meghan Markle, Gina Torres, Amanda Schull, Wendell Pierce, Aloma Wright, Dulé Hill, Rachel Harris, Katherine Heigl

Veiksmas vyksta pramanytoje Niujorko advokatų kontoroje.

Nepripažintas genijus Maikas Rosas nuo vaikystės svajojo tapti teisininku, tačiau Niujorke sunku prasimušti, jei neturi ryšių ir turtingų tėvų. O jis našlaitis, kurį augino močiutė. Jo fenomenali atmintis ir nuostabus protas, tačiau jis priverstas verstis atsitiktiniais darbais.

Jis rašė testus už kvailus studentus, įkliuvo ir išlėkė iš koledžo. Negana to, jo geriausias draugas Trevoras įvėlė jį į sandėrį su narkotikais. Bėgdamas nuo policininkų vaikinas netikėtai patenka į darbo pokalbį pas žinomą advokatą Harvį Spekterį. Harvis – advokatūros žvaigždė, pažįstantis visus savo profesijos ryklius ir vertinamas tūkstančiu dolerių už valandą. Neseniai jis tapo vyresniuoju partneriu, todėl net spinduliuoja pasitikėjimu. Jis ieško padėjėjo, į save panašaus jaunuolio.

Pavargęs nuo būrio vidutinybių Harvis susidomi fenomenaliu jaunuoliu, kuris išsiskiria savo erudicija ir idėjomis. Vaikinas turi stulbinamą atmintį ir geba atsiminti kiekvieną detalę, kurią kada nors yra skaitęs ar matęs. Tačiau jis apsišaukėlis ir nebaigęs aukštojo mokslo. O į jų advokatų kontorą priima tik su Harvardo diplomu. Harvis ryžtasi rizikuoti ir įdarbina Maiką su padirbtu diplomu; šią paslaptį jie saugos nuo visų kitų.

Taip gimsta vienas keisčiausių ir talentingiausių teisininkų tandemų pasaulyje. Bendra paslaptis labai suartina viršininką ir pavaldinį. Jiedu kartu bando susidoroti su problemomis, iškilusiomis grįžus į advokatų kontorą jos steigėjui. Jautrus jaunuolis ir emocijų nereiškiantis jo viršininkas pešasi gana dažnai, naujokui nuolat rengiami patikrinimai, pavedami spręsti painiausi dalykai, įsakymai vilioti naujus klientus.

Darbe Maiką nuolat stebi jaunesnysis partneris Luisas Litas, svarbiausias Maiko konkurentas. Dėl prasto humoro jausmo šis visų darbe ir socialiniame gyvenime ignoruojamas žmogus dėmesį į save atkreipti bando nedorais poelgiais. Netrukus Maikas susipažįsta su bendradarbe Reičel ir greitai jų darbo santykiai perauga į tarpusavio simpatiją.

Reičelės vaidmenį atliko buvusi amerikiečių aktorė, britų princo Harry žmona Sasekso hercogienė Meghan (Meghan Markle).

Aktorius Patrickas J. Adamsas buvo nominuotas Kino aktorių gildijos apdovanojimui. 2014 metais serialas nominuotas „TV Guide Award“ už geriausią dramą ir „People’s Choice Awards“ kaip labiausiai patikusi drama. Gina Torres nominuota ALMA prizui kaip labiausiai patikusi antrojo plano vaidmens atlikėja televizijoje, 2012-aisiais – „Imagen“ prizui ir jį laimėjo. Iš viso serialas pelnė 1 apdovanojimą ir 9 nominacijas.

Penktadienis 2019-06-14 23:00

Fantastiškas penktadienis

„Žmogus su geležine kauke“ (The Man in the Iron Mask), istorinis nuotykių filmas, Prancūzija, JAV, 1998, N-7

Režisierius: Randall Wallace

Vaidina: Leonardo DiCaprio, Jeremy Irons, John Malkovich, Gérard Depardieu, Gabriel Byrne, Anne Parillaud, Judith Godrèche, Peter Sarsgaard, Edward Atterton, Hugh Laurie, Karine Belly

Trys šaunūs muškietininkai Atas, Portas ir Aramis grįžta į mūšio lauką, kad atkeršytų Prancūzijos karaliui Liudvikui XIV. Šis be jokios priežasties Ato sūnų išsiunčia į karą, kad galėtų globoti jo sužadėtinę. Jaunuolis žūva, o tėvas su neišskiriamais draugais nusprendžia rasti kalėjime paslaptingai saugomą žmogų su geležine kauke. Nedaug kas žino, kad jis yra karaliaus Liudviko XIV brolis dvynys...

Justa pelnė 3 kino apdovanojimus ir 4 nominacijas.

Šeštadienis 2019-06-15 07:00

„Slimų šeimynėlė“ (De Familie Slim / The Smart Family), nuotykių filmas, Nyderlandai, 2017

Režisierius: Roy Poortmans

Vaidina: Horace Cohen, Matheu Hinzen, Najib Amhali, Jennifer de Jong, Harry Piekema, Tatum Dagelet, Dionne Slagter, Peter Aerts, Dick Carlier, Precious Bostelaar, Sara Dol

Maksas Slimas – jauniausias išradėjų šeimos palikuonis. Jis jaučiasi kitų savo šeimos narių šešėlyje, mat tiek tėvas, tiek motina, tiek sesuo Vera kasmet laimi bent vieną prizą išradėjų konkurse, o jo paties išradimai amžinai sprogsta. Kai jų šeima gauna kvietimą į specialų 25 metų jubiliejinį konkursą, Maksas nutaria nedalyvauti.

Tačiau konkursas pasirodo esąs klastingas kito išradėjo, Eilono Teslisono, manevras. Žmogaus, kuris visada pralaimėdavo Slimų šeimai. Makso šeima pagrobiama ir vaikinukas lieka vienas. Kad išgelbėtų artimuosius ir demaskuotų Teslisoną, jis turi padaryti išradimą, kuris pagaliau bus tobuliausias jo gyvenime...

Šeštadienis 2019-06-15 23:10

„Su meile, Rouzi“ (Love, Rosie), romantinė komedija, Vokietija, Didžioji Britanija, 2014, N-14

Režisierius: Christian Ditter

Vaidina: Lily Collins, Sam Claflin, Tamsin Egerton, Christian Cooke, Art Parkinson, Jaime Winstone, Suki Waterhouse, Jamie Beamish, Lorcan Cranitch, Ger Ryan

Rouzi ir Aleksas susipažino ankstyvoje vaikystėje ir iš karto tapo neišskiriamais draugais. Kartu perėję ugnį ir vandenį jie visuomet palaikydavo vienas kitą. Paskutinėse klasėse jiedu pajunta kažką, kas tikrai netelpa į draugystės apibrėžimą.

Tačiau nė vienas nedrįsta apie tai prabilti, bijo sugadinti taip ilgai trunkantį nuostabų bendravimą. Baigus mokyklą jų keliai išsiskiria. Prasideda suaugusiųjų gyvenimas. Rouzi pasigimdo dukrelę, Aleksas taip pat sukuria šeimą. Bendrauja daug rečiau, tačiau draugystė nenutrūksta.

Tiek Rouzi, tiek Aleksas puikiai žino, kad bet kokiomis aplinkybėmis gali vienas kitu pasitikėti ir paprašyti pagalbos. O pagalbos ir palaikymo abiem prireikia vis dažniau. Daug žadėję abiejų gyvenimai nesiklosto taip sklandžiai – Rouzi dukrelę augina viena, Aleksas pamažu supranta, kad jausmas, kurį jaučia savo žmonai, tikrai ne meilė.

Po daugybės mėnesių ir metų, praleistų atskirai, Rouzi ir Aleksas vis ilgesingiau galvoja vienas apie kitą. Tačiau ar sugebės geriausi draugai rasti jėgų surizikuoti draugyste ir pabandyti įsileisti į širdį tikruosius jausmus?

Sekmadienis 2019-06-16 22:00

„(Ne)Tikros prancūziškos vestuvės“ (Serial (Bad) Weddings/Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?), komedija, Prancūzija, 2014, N-7

Režisierius: Philippe de Chauveron

Vaidina: Christian Clavier, Chantal Lauby, Élodie Fontan, Frédérique Bel, Ary Abittan, Noom Diawara, Julia Piaton, Medi Sadoun, Émilie Caen, Elie Semoun, Pascal N’Zonzi, Tatiana Rojo

Filmo herojai – Klodas ir Mari Vernėjai – padori, pavyzdinė, pasiturinti prancūzų sutuoktinių pora, auginanti keturias gražuoles dukteris. Paprastai didžiausias panašių šeimų rūpestis – jas ištekinti, kad netaptų senmergėmis. Tačiau ponai Vernėjai dėl šito gali būti ramūs: trys jų dukterys jau rado šeimyninę laimę.

Tiesa, tėvų nuomone, vyrai nelabai tikę – vienas kinas, kitas arabas, trečias žydas. Pagaliau ir ketvirtoji dukrelė praneša džiugią naujieną: ji irgi išteka. O jos sužadėtinis... juodaodis.

Filmas apdovanotas prancūzų Liumjerų kino prizu už geriausią scenarijų. Nominuotas publikos prizui Europos kino apdovanojimuose. Iš viso pelnė 2 kino apdovanojimus ir 2 nominacijas.

Sekmadienis 2019-06-16 23:35

„Žmogžudystė radijuje“ (Radioland Murders), komiška drama, JAV, 1994, N-14

Režisierius: Mel Smith

Vaidina: Brian Benben, Mary Stuart Masterson, Ned Beatty, George Burns, Scott Michael Campbell, Michael Lerner, Jeffrey Tambor, Stephen Tobolowsky, Chistopher Lloyd

1939 metais įkuriama ketvirtoji amerikiečių radijo stotis WBN. Stoties sekretorė Peni Henderson turi daugybę rūpesčių: pataikauti pasipūtusiems rėmėjams, bandyti įtikti tironui šefui, priversti darbuotis neprofesionalų režisierių, dalyti komplimentus ir raminti kaprizingas žvaigždes, bet pirmiausia – susidoroti su įžūliu buvusiu vyru, kuris žūtbūt nori ją susigrąžinti.

Prasidėjus premjerinei radijo transliacijai staiga pasigirsta paslaptingas balsas – ir visi darbuotojai pradingsta...

LRT PLIUS

Trečiadienis 2019-06-12 21:30

Elito kinas

„Šlovė“ (Slava/Glory), drama, 2016, N-14, Bulgarija, Graikija

Režisieriai: Kristina Grozeva, Petar Valčanov

Vaidina: Stefan Denolyubov, Margita Goševa, Milko Lazarov, Ana Bratoeva, Stanislav Gančev, Mira Iskarova, Ivan Savov, Kitodar Todorov, Mira Iskarova, Dimitar Sardžev, Tania Šachova

Geležinkelininkas Cankas Petrovas ant bėgių randa didžiulę sumą pinigų. Jis jų nepasilieka, o atiduoda policijai. Emancipuota Bulgarijos transporto ministerijos atstovė spaudai Julija Staikova suvokia, kad tai puiki galimybė užmaskuoti bręstantį korupcijos skandalą, tad surengia ceremoniją, kurioje pašlovins Canką kaip darbo klasės herojų.

Užsidaręs savyje ir mikčiojantis vyriškis per ceremoniją turi paspausti ranką ministrui, o šis jam įteikia naują laikrodį, deja, tas iškart sugenda. Prieš tai Julija jam nusega seną, labai brangų laikrodį ir jį praranda. Taip prasideda desperatiška vyro kova bandant atgauti ne tik prarastą laikrodį, bet ir orumą.

Lokarno, Edinburgo, Dublino ir kitų tarptautinių kino festivalių laureatas. Apdovanotas 4 Bulgarijos kino akademijos prizais. Apdovanotas Vilniaus tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“. Iš viso pelnė 31 kino apdovanojimą ir 13 nominacijų.

Penktadienis 2019-06-14 21:00

Europos kinas

„Slogus ruduo“ (Herbstkind), drama, Vokietija, 2012, N-14

Režisierė: Petra K. Wagner

Vaidina: Katharina Wackernagel, Felix Klare, Saskia Vester, Heinz Hoenig, Mokika Baumgartner, Ella-Maria Gollmer, Alice Dwyer, Lena Stolze, Petra Bernhardt, Oliver Bode, Tanja Kuntze

Akušerė Emilija padėjo ateiti į pasaulį daugybei vaikų. Dabar su vyru Kristofu ji laukia savo kūdikio. Vaiko laukimas tėvams – didžiulis džiaugsmas, tačiau gimus vaikeliui prasideda bėdos. Emilija išgyvena baisią pogimdyvinę depresiją, kūdikiui nejaučia jokių motiniškų jausmų, nenori prie jo net prisiliesti.

Vyras tiesiog neatpažįsta savo žmonos ir greitai suvokia, kad jo bei artimųjų pagalbos neužteks pagelbėti jaunai mamai...

Šeštadienis 2019-06-15 21:00

Kino žvaigždžių alėja

„Iš Rusijos su meile“ (From Russia with Love), veiksmo trileris, Didžioji Britanija, 1963, N-7

Režisierius: Terence Young

Vaidina: Sean Connery, Daniela Bianchi, Bernard Lee, Lois Maxwell, Pedro Armendáriz, Lotte Lenya, Robert Shaw, Eunice Gayson, Walter Gotell, Francis de Wolff, Aliza Gur

Antrame bondiados filme Džeimso Bondo priešai – Sovietų Sąjungos KGB agentai. Pats šaltojo karo įkarštis. Bondas vyksta į Stambulą, kad iš ten esančios sovietų ambasados pavogtų aparatą, atkoduojantį slaptus dokumentus. O sovietų slaptosios tarnybos nutaria likviduoti garsųjį agentą.

Šią užduoti atlikti pavesta geriausiai šnipei – gražiai ir pavojingai Tatjanai Romanovai. KGB agentė dirba Turkijos ambasadoje. Netrukus ji neatsilaiko prieš agento 007 kerus ir tampa jo sąjungininke. Tačiau jiedu net nenujaučia, kad abu įtraukti į galingos tarptautinės nusikaltėlių organizacijos sąrašus. Ir jų pėdsakais jau seka psichopatas žudikas...

„Auksiniam gaubliui“ nominuota filmo daina, kompozitorius Johnas Barry. BAFTA apdovanojimą už geriausią operatoriaus darbą pelnė Tedas Moore’as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt