Tavo LRT

2019.06.10 10:32

Apie Norvegijos lietuvius ir vaikų auginimą šioje šalyje – tiesiogiai iš Norvegijos radijo

LRT.lt2019.06.10 10:32

LRT RADIJAS tęsia projektą „Keturi milijonai“. Pasaulio lietuvių metams skirtos transliacijos šią savaitę vyksta iš Norvegijos, kuri daliai lietuvių tapo namais arba darbo šalimi, į kurią vis grįžtama.

LRT RADIJO žurnalistai Giedrė Čiužaitė ir Adomas Šimkus pirmuosius interviu  su įvairių profesijų ir patirčių lietuviais rengia Osle. Limuzino klasės taksi vairuotojas, slaugytoja, bėgimo klubo įkūrėjas, lietuvis kunigas – tai tik keli herojai, su kuriais LRT auditorija susipažins artimiausiomis dienomis.

Birželio 11 d., antradienį, 11.05 val. iš Norvegijos visuomeninio radijo NRK studijos bus transliuojama speciali dviejų valandų laida „Keturi milijonai“. Ką reiškė Norvegijoje kurtis prieš 20 metų ir su kokiomis situacijomis susiduria naujai atvykusieji? Ką svarbiausia žinoti auginant vaikus ir kodėl taip skirtingai vertinama Norvegijos vaikų teisių tarnyba „Barnevernet“? Nuomonėmis dalinsis skirtingose srityse dirbantys Oslo lietuviai.

Vėliau „Keturių milijonų“ pašnekovai bus mažesniuose Norvegijos miestuose ir miesteliuose įsikūrę lietuviai. Viena iš vietų, kurią aplankys LRT RADIJAS – Rogalando regiono lietuvių bendruomenės iniciatyva kuriami lietuvių namai netoli Stavangerio miesto.

Kas rytą iki pat penktadienio specialūs tiesioginiai „Keturių milijonų“ reportažai bus transliuojami LRT TELEVIZIJOS „Labame ryte“, pasakojimai ir interviu publikuojami portale LRT.LT, tiesioginės transliacijos vyks LRT „Facebook‘o“ paskyroje.