Naujienų srautas

Tavo LRT2019.06.05 17:05

Hibridinė televizija: naujos galimybės pamatyti daugiau išskirtinio LRT turinio

Keli mygtuko paspaudimai ir televizoriaus ekrane - galimybė pasižiūrėti tai, ką praleidote ir ką šiandien parengė LRT. Lietuvoje startavo nauja, hibridinė televizija, sujungianti transliuojamas televizijos programas su internete esančia informacija. Žiūrovams suteikiama galimybė pasiekti LRT mediateką, laidų ir filmų archyvą esantį internete.

Naujovė prieinama visiems, turintiems naujesnį, išmanesnį televizorių, susietą su internetu ir kur veikia skaitmeninė antžeminė televizija. Be to, tai nieko nekainuoja. Šia paslauga naudotis gali liaudiškai tariant tie, kurie žiūri televiziją per anteną.

„Tokių namų ūkių yra virš 40 proc. Lietuvoje. Ir šiai dienai su hitv paslauga jie galės keletos mygtukų paspaudimų pasiekti internetines platformas, transliuotojų mediatekas ir peržiūrėti mėgstamas laidas mėgstamu metu“, – sako projekto vadovas Dalius Srėbalius.

Projekto vadovai sako, kad paslauga pasinaudoti galės tie, kurie turi naujesnius, išmaniąsias funkcijas turinčius televizorius, internetą bei pagauna skaitmeninės, antžeminės televizijos signalą.

Tai atveria platesnes galimybes žiūrovams pamatyti dar daugiau išskirtinio LRT turinio. Be to, laidas, tiek televizijos, tiek radijo, bus galima peržvelgti net ir mėnesio ar metų senumo.

„Mes visą mediatekos turinį, kuris yra šiuo metu internete, atveriame ir šitiems išmaniųjų televizorių turėtojams. Jiems patogiu metu jie gali tą papildomą turinį vartoti tada kada jie nori ir kaip nori“, – patikina LRT Interneto departamento vadovas Ričardas Baltaduonis

Hibridinę televiziją yra įdiegusios 36 pasaulio valstybės. Dar tiek pat šalių paslaugas kuria. Pasak telecentro vadovo Remigijaus Šerio, naujoji paslauga nekonkuruos su kabeline televizija, o atvers daugiau galimybių tiems, kas iki šiol apsiribojo nemokamais kanalais.

„Išnaudojame tokią išmaniųjų televizorių galimybę, kad sujungti t.y. paimti tą turinį tiesiogiai, kad būtų žiūrovui, mūsų žmonėms, patogu matyti tą turinį per savo televizorių, o ne žiūrėti per mobilų aparatą“, – pastebi Telecentro vadovas.

Hibridinę televiziją per pastarąjį dešimtmetį jau yra įdiegusios 36 pasaulio valstybės. Dar tiek pat šalių žada netrukus tą padaryti.

Išsamiau – vaizdo įraše. 

Žinios. 75-ųjų išsilaipinimo Normandijoje metinių ceremonijoje – 90-mečių veteranų ašaros

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą