Naujienų srautas

Tavo LRT2019.05.31 16:08

Vaikų gynimo dieną LRT eterį perima vaikai

LRT.lt 2019.05.31 16:08

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, visuomeninis transliuotojas kviečia atkreipti dėmesį į vaikus ir vaikų teises. Ta proga pirmą kartą visą dieną televizijos kanalas LRT PLIUS transliuos išskirtinai vaikams. Vaikų gynimo dienai birželio 1-ąją bus skirta ir LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“. Ją kartu su Jovita Vitkauske ves 10-metis Rapolas Adomavičius.

Nuo ryto LRT PLIUS eteryje bus rodomi vaikams skirti animaciniai ir meniniai filmai, muzikiniai ir pramoginiai projektai, o vakare laukia dvi išskirtinės laidos – vaikų forumas „Tiesa ar drąsa“ (19.30 val.) ir vaikų „Panorama“ – naujienos vaikų akimis (20.30 val.).

„Kadangi įprastai LRT PLIUS 20.30 val. transliuoja svarbiausią dienos naujienų laidą „Panorama“, pagalvojom, kad tokią dieną ją galėtų vesti vaikai – 12-mečiai Liepa Kirklytė ir projekte „Du balsai – viena širdis“ su Simona Naine sužibėjęs Kipras Kliučinskas.

Galiausiai kartu su režisiere Margarita Grigaravičiene nusprendėme, kad ir reportažus darys vaikai, todėl visos laidos turinys bus apie tai, kas vaikams yra įdomu. Vaikai gamins vakarienę, kalbins garsius Lietuvos žmones, kalbės apie augintinius ir savo hobius, be abejo, bus ir vaikų pranešama orų prognozė“, – pasakoja prodiuseris Marius Siparis.

Speciali diskusijų laida „Vaikų forumas. Tiesa ar drąsa“ kvies vaikus ir paauglius sužinoti apie vaikų teises, įsigilinti į problemines situacijas. Laidos metu bus kuriamas interaktyvus filmas, kurio scenarijaus autoriai – LRT studijoje sėdintys įvairaus amžiaus paaugliai.

Laidos dalyviai spręs, kaip turėtų pasielgti jų bendraamžiai kritinėse situacijose – tėvams pakėlus ranką prieš vaikus, ignoravus vaiko privatumą ar uždraudus atrodyti kaip patinka. Nuo jų pasirinkimo priklausys, kaip pasisuks filmo scenarijus – ar vaikai paklus, ar nusileis tėvams, paaiškės filmo veikėjų pasirinkimų pasekmės. Specialią laidą ves ir diskusiją moderuos aktorius Vidas Bareikis.

„Kiekvienas iš mūsų girdėjo tokį terminą vaikų teisės, bet ar mes iš tikrųjų žinome, kas yra tos teisės? Ar patys vaikai žino, kas yra tos teisės? Laidoje ir pabandysime tai išsiaiškinti“, –  kalbėjo V. Bareikis.

Vaikų forumo herojai diskutuos apie savo teises ir pareigas bei problemų sprendimų būdus, o jų pasirinkimus analizuos įvairių sričių specialistai. Tai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Alina Jakavonienė, Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio valdybos narė Rita Baltaduonytė-Leonienė ir Vaikų linijos psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė.

Pasaulis vaikų akimis ir lūpomis – šeštadienį, birželio 1-ąją, per LRT PLIUS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą