Tavo LRT

2019.05.28 10:31

Žinios apie išrinktą prezidentą trečdalis Lietuvos laukė kartu su LRT

LRT.lt2019.05.28 10:31

LRT pirmą kartą surengtą rinkimų nakties transliaciją iš Daukanto aikštės stebėjo kone trečdalis Lietuvos žmonių. Tai buvo labiausiai Lietuvos žiūrovus dominusi transliacija rinkimų naktį. 

Auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar“ preliminariais duomenimis sekmadienio naktį prezidento II-ojo rinkimų turo transliaciją per LRT TELEVIZIJĄ bent trumpai stebėjo apie 800 tūkst. žiūrovų. Palyginimui, tai daugiau negu per šių metų „Eurovizijos“ pusfinalį, kuriame dalyvavo Lietuvos atstovas.

Rinkimų naktį žiūrimiausia Lietuvoje buvo ne tik LRT TELEVIZIJA. Pagal vaizdo peržiūras pirmavo ir portalas LRT.lt Interneto auditorijos tyrimų kompanija „Gemius“ skelbia, kad LRT.lt vaizdo peržiūros sekmadienį sudarė beveik 41 proc. visų portalo vaizdo peržiūrų. Labai populiari buvo ir LRT feisbuko paskyra – joje su rinkimais susijusias tiesiogines transliacijas sekmadienį stebėjo 121 tūkst. žmonių.

Dar tūkstančiai žmonių žinios apie išrinktą Lietuvos prezidentą laukė Daukanto aikštėje. 

„Prezidento rinkimai yra svarbus įvykis šalies gyvenime. Kaip jį atspindi visuomeninis transliuotojas, turi ypatingos reikšmės aktyvios ir sąmoningos visuomenės kūrimuisi, todėl stengėmės rasti naujų auditorijai patrauklių formų. Pirmą kartą per debatus ir rinkimų naktį išėjome į žmones ir transliaciją surengėme viešoje erdvėje – Daukanto aikštėje. Žmonių antplūdis aikštėje ir prie ekranų parodė, kad LRT, kaip visuomeninio transliuotojo, pastangos buvo reikalingos”, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. 

Pasak LRT vadovės, pačios stebėjusios renginį Daukanto aikštėje, LRT transliacija, kurioje išrinktasis Prezidentas pasakė ir pirmąją savo kalbą tautai, turi istorinę reikšmę: „Šie kadrai, kaip ir ryškiausių Lietuvos scenos veidų atliekamos Lietuvos laisvės dainos, padėjusios sukurti iškilmingą bendrystės nuotaiką, taps mūsų prezidentinės istorijos dalimi.“

LRT rinkimų nakties transliacijos reitingas, preliminariais „Kantar“ duomenimis, siekia 10,3 proc., tuo tarpu artimiausių konkurentų – 4,4 proc. Itin žiūrimi buvo ir penktadienio vakarą Daukanto aikštėje surengti paskutinieji kandidatų į prezidentus debatai – juos žiūrėjo beveik 23 proc. visos to meto TV auditorijos, bent trumpai debatus stebėjo beveik 400 tūkst. žiūrovų. LRT Facebook paskyroje debatus tiesiogiai stebėjo dar beveik 80 tūkst. žiūrovų.

Penktadienio debatus vedė Edmundas Jakilaitis, sekmadienio rinkimų naktį – E. Jakilaitis ir Nemira Pumprickaitė. Aikštėje susirinkusiems ir per televiziją ar internete transliaciją stebintiems žiūrovams legendinius kūrinius „Šaukiu aš tautą“, „Baltas paukštis“, „Lietuva“, „Mano kraštas“, „Pasveikinkim vieni kitus“ dainavo Kostas Smoriginas, Bjelle, Egidijus Sipavičius, Vaidas Baumila, Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė, Eugenijus Chrebtovas, grupė „Original Copy“, griežė Vytauto Lukočiaus vadovaujamas „Vilniaus sinfoniettos“ orkestras.

Transliacijų įrašus galima rasti LRT mediatekoje:

Paskutinieji kandidatų debatai

Kandidatų į prezidentus debatai. Sveikinimai Edmundui Jakilaičiui, piliečių klausimai ir paskutinįsyk dalinami pažadai

Rinkimų naktis

Pasitinkant naują šalies vadovą: speciali laida iš Simono Daukanto aikštės

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt