Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

„Auksinio proto” laimėtojas Jonas Jonines švęs Australijoje

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Aplink pasaulį keliaujantis „Auksinio proto“ laimėtojas Jonas Mikalkėnas šiemet tradicinio Joninių laužo nepamatys ir paparčio žiedo ieškos Australijoje. 

Aplink pasaulį keliaujantis „Auksinio proto“ laimėtojas Jonas Mikalkėnas šiemet tradicinio Joninių laužo nepamatys ir paparčio žiedo ieškos Australijoje. 

Tuo metu, kai Lietuvoje visi džiaugsis ilgiausia vasaros diena ir trumpiausia naktimi, Jonas, keliaujantis su drauge Raminta, netikėtai pateko į gilią australietišką žiemą, kuri, anot Jono, labai panaši į lietuvišką vasarą – šiuo metu ten apie 20 laipsnių šilumos.

„Ko nepavyksta susiorganizuoti iš anksto, pakoreguoja pats likimas, – dienoraštyje rašo Jonas. – Išskrendant iš Los Andželo atrodė, kad labiau nesisekti jau negali: buvome pasodinti atskirai skirtinguose lėktuvo galuose, skrydis vėlavo 6 valandas. 19 valandų praleidę lėktuve nespėjome į skrydį iš Brisbano į Honkongą... Bet viskas baigėsi tuo, kad avialinijos greituoju būdu suorganizavo Australijos vizą ir apgyvendino Brisbano centre puikiame viešbutyje, – pasakoja Jonas, kuris Australiją aplankyti turėjo tik viena koja – pakeliui į Honkongą. – Tai va, švęsim Jonines su kengūromis, mėgaudamiesi va tokiu vaizdeliu iš balkono...“

Joninės Jonui – gražiausia vasaros šventė. Iš Aukštaitijos – Rokiškio rajono Obelių kaimo kilęs Jonas sako, kad šiame krašte Joninių šventimo tradicijos labai gilios, nes jo gimtinė yra visiškai šalia Latvijos, o Latvijoje ši šventė ypatinga.

„Nuo vaikystės pamenu, kai pas močiutę kaime ant kiekvienos kalvos susirinkę kaimynai degindavo didžiulius Joninių laužus ir dainuodavo dainas, – pasakoja J. Mikalkėnas. – Mėgdavau su šeima dalyvauti Joninių proga rengiamose miestelio šventėse, bet jos pavykdavo tik tada, kai būdavo tinkamas oras. Mat vienintelė didesnė Joninių problema – Lietuvoje per šią vasaros saulėgrįžos šventę dažniausiai lyja. Kažkada specialiai su draugais skaičiavome, kad per dešimt Joninių iš eilės lijo aštuonis kartus!“

Keliais muzikos instrumentais grojantis ir mėgstantis muzikuoti Jonas su ansambliu „Nemunas“ yra apkeliavęs nemažai Europos šalių. Muzikaliam vaikinui teko groti ne tik muzikos festivaliuose, bet ir per Jonines.

„Įsimintiniausios Joninės buvo studijų metais Kaune, kai su ansambliu „Nemunas“ koncertavome Dainų slėnyje per didžiulę liūtį, – prisimena J. Mikalkėnas. – Muzikantai pasikeisdami laikė skėčius vieni virš kitų grojančių kolegų, bet visi vis tiek grojo. Tačiau muzikos instrumentams po šio koncerto prireikė remonto.“

Paklaustas, ar žino savo vardo istoriją – kodėl tėvai jį pavadino Jonu, „Auksinio proto“ nugalėtojas šypteli: „Jono vardą, matyt, gavau dėl dviejų priežasčių: mano abu seneliai nešiojo šį vardą, o kita priežastis pati ateina į galvą, pamėginus nuo mano gimimo datos kovo pabaigoje atskaičiuoti devynis mėnesius atgal“. 

O šiemet Jonas, aplink pasaulį keliaujantis su drauge Raminta, paparčio žiedo netikėtai ieškos Australijoje. Jono ir Ramintos kelionė aplink pasaulį prasidėjo nuo Londono, iš kur pora nuskrido į JAV, Niujorką, iš ten į Los Andželą.

Visus kelionės įspūdžius J. Mikalkėnas išsamiai aprašo dienoraštyje, kuris nuolat papildomas ir publikuojamas www.LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą