Tavo LRT

2019.05.13 11:29

LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS eteryje – apdovanojimus susižėrę filmai

LRT.lt 2019.05.13 11:29

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS gegužės 13–19 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA

Penktadienis 2019-05-17 22:50

Fantastiškas penktadienis

„Atgal į ateitį“ (Back to the Future), fantastinė nuotykių komedija, JAV, 1985 m.

Režisierius: Robert Zemecki

Vaidina: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Lea Thompson, Crispin Glover, Thomas F. Wilson, Claudia Wells, James Tolkan, Marc McClure, Wendie Jo Sperber

Paauglio Marčio Makflajaus gyvenimas nelinksmas. Jis auga nelabai pavyzdingoje šeimoje, praleidinėja pamokas ir klausosi per garsios muzikos. Vieninteliai jam artimi žmonės – mergina Dženifer ir genialusis daktaras Emetas Braunas.

Bendraudamas su daktaru vaikinas sužino, kad šis sukūrė laiko mašiną. Martis su ta mašina pasiunčiamas į kelionę laiku atgal į 1955-uosius.Ten jis sutinka savo būsimus tėvus, besimokančius aukštojoje mokykloje, ir atsitiktinai pradeda patikti savo mamai. Martis privalo atstatyti istorijos neatitikimą ir su daktaro Emeto Brauno pagalba grįžti į 1985-uosius.

Filmas visame pasaulyje uždirbo daugiau kaip 383 milijonus JAV dolerių ir gavo kritikų pripažinimą. 58-ojoje „Oskarų“ teikimo ceremonijoje laimėjo „Oskarą“ už geriausią garso montažą, o filmo daina buvo nominuota kaip geriausia daina.

Robertas Zemeckis ir Bobas Gale’as buvo nominuoti už geriausią originalų scenarijų. Filmas laimėjo Hugo premiją ir „Saturno“ apdovanojimą, buvo nominuotas 5 BAFTA apdovanojimams ir 4 „Auksiniams gaubliams“.

Šeštadienis 2019-05-18 07:00

„Mokytojas Keisas ir linksmoji klasė“ (Mess Kees / Mister Twister: Class of Fun), komedija, Nyderlandai, 2012 m.

Režisierė: Barbara Bredero

Vaidina: Felix Osinga, Brent Thomassen, Sanne Wallis de Vries, Willem Voogd, Vivienne van den Assem, Peter Heerschop, Hannah Hoekstra, Cas Jansen, Marieke de Kleine
Filmų ciklas sukurtas pagal populiarių knygų vaikams seriją.

Jų herojus – jaunutis mokytojas Keisas Branas, ką tik pradėjęs praktiką vidurinėje mokykloje. Dar visai neseniai ir pats buvęs mokiniu, vaikinas bando iškovoti autoritetą. Mokiniai jį labai myli, nes jis įdomiai veda pamokas ir visko prisigalvoja, bet jam tenka spręsti ir nemažai keblių dalykų...

Apdovanotas tarptautiniame Čikagos vaikiškų filmų festivalyje. Iš viso pelnė 4 kino apdovanojimus ir 4 nominacijas.

Šeštadienis 2019-05-18 01:50

„Tomo Krauno afera“ (The Thomas Crown Affair), romantinė kriminalinė komedija, JAV, 1999 m.

N-14

Režisierius: John McTiernan

Vaidina: Pierce Brosnan, Rene Russo, Denis Leary, Ben Gazzara, Frankie Faison, Faye Dunaway, Fritz Weaver, Charles Keating, Mark Margolis, Michael Lombard, Robert D. Novak, James Saito

Kai ima kaukti didžiulio muziejaus signalizacija, aišku, kad su neįkainojamu paveikslu kažkas dingo nakties tamsoje. Turtingas, įtakingas ir visų gerbiamas Tomas Kraunas – paskutinis žmogus mieste, kurį galėtų įtarti detektyvai. Tačiau būtent jo, vieno turtingiausių Bostono gyventojų, aistra – vagystės. Jis vagia, nors jam pinigų nereikia, jis trokšta skandalo, jam tai žaidimas.

Draudimo agentė Ketrin Baning – ne tik graži moteris, bet ir garsi savo amato profesionalė. Jos užduotis – bet kokia kaina rasti dingusį paveikslą. Ji pirmoji ima įtarti elegantiškąjį milijonierių. Kaip ir Tomas Kraunas, ši moteris mėgsta išbandymus bei riziką. Ji priima ekscentriškojo milijonieriaus iššūkį.

Ką pasiūlyti žmogui, kuris turi viską? Prasideda įtemptas žaidimas, kuris žaidžiamas dviese, tačiau nugalėtojas bus tik vienas. Tik ar atsispirs žaidėjai jausmų jėgai?
Filmas pelnė 3 kino apdovanojimus ir 2 nominacijas.

Sekmadienis 2019-05-19 22:30

„Laiko tiltas“ (About Time), komiška drama, Didžioji Britanija, 2013 m.

N-14

Režisierius: Richard Curtis

Vaidina: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Lydia Wilson, Lindsay Duncan, Richard Cordery, Joshua McGuire, Tom Hollander, Margot Robbie, Vanessa Kirby.

Sulaukęs dvidešimt vienerių Timas suvokia galintis keliauti laiku. Po eilinio, Timui visiškai bereikšmio naujametinio vakarėlio tėvas jam atskleidžia paslaptį, kad tokią dovaną turi visi jų šeimos vyrai.

Nors vaikinas ir negali keisti pačios istorijos, jo gabumai leidžia nulemti ar ištaisyti gyvenime buvusius ar dar būsiančius įvykius. Timas nepatenkintas savo dabartiniu gyvenimu, tad naujai atrasti gabumai – puiki priemonė jį susitvarkyti.

Svarbiausia – susirasti merginą. Tačiau Timui teks patirti skaudžią gyvenimo pamoką ir suvokti, kad kelionių laiku padariniai nėra jau tokie malonūs, kaip gali atrodyti.

Filmas apdovanotas tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje. Rodytas tarptautiniuose Lokarno, Niujorko festivaliuose. Iš viso pelnė 3 kino apdovanojimus ir 10 nominacijų.

Sekmadienis 2019-05-19 00:30

„Persekiotojų klubas“ (The Stalker Club), drama, JAV, 2017 m.

N-14

Režisierius: Doug Campbell

Vaidina: Kelcie Stranahan, Maeve Quinlan, JT Neal, Alex Frnka, Crystal Allen, Paul Karmiryan, Lora McHugh, Ashlei Foushee, Holly Gagnier.

Susiradusi naują širdies draugą, vyresniųjų klasių moksleivė Ešli pradeda bendrauti ir su būreliu mėgstančių riziką, padykusių jo draugų.

Netrukus jaunuoliai telefonu gauna pasiūlymą dėtis prie paslaptingo Persekiotojų klubo ir nusprendžia sužaisti pavojingą žaidimą, kuriame burtais bus nulemta, kas bus persekiotojas, o kas auka.

Jie nežino, kad prieš dvidešimt metų dalyvaudama tokiame žaidime žuvo graži, populiari mergaitė. Iki šiol neaišku, ar ji buvo nužudyta ar tai buvo nelaimingas atsitikimas. Netrukus paaiškėja, kad visų tų paauglių tėvai anuomet irgi dalyvavo tame žaidime.

Dabar žaidimas tapo dar pavojingesnis. Kai žūva du draugai, Ešli nori išeiti iš klubo, bet gauna žinutę, kad iš ten neišeinama. Ji bando aiškintis, kas gi iš tiesų yra tas persekiotojas, stoja į kovą su nepažįstamuoju, kuris nori atkeršyti ir trokšta kraujo.

LRT Plius

Pirmadienis 2019-05-13 22:00

„Arbatėlė su Musoliniu“ (Tea with Mussolini), drama, Italija, Didžioji Britanija, 1999 m.

N-14

Režisierius: Franco Zeffirelli

Vaidina: Cher, Judi Dench, Joan Plowright, Maggie Smith, Lily Tomlin, Baird Wallace, Charlie Lucas, Massimo Ghini, Paolo Seganti, Claudio Spadaro, Mino Bellei, Paul Chequer

„Arbatėlė su Musoliniu“ – pusiau autobiografinis filmas, kurį režisavo Franco Zeffirellis, o scenarijų parašė Johnas Mortimeris. Jis pasakoja apie italų berniuką Luką, kurį augino britų ir amerikiečių moterys prieš ir per Antrąjį pasaulinį karą.

Florencija, 1934 metai. Nors į valdžią ateina žiaurusis diktatorius Musolinis su savo pakalikais, saulėtame, mieguistame Italijos mieste, atrodo, niekas nesikeičia. Kilmingos pagyvenusios anglės, vietinių gyventojų pramintos skorpionėmis, gyvena ramiai ir nerūpestingai manydamos, kad Musolinis jas globoja.

Juk jis pats prie arbatėlės pažadėjo vienai iš jų, buvusio pasiuntinio žmonai, saugoti nuo bet kokio pavojaus. Tačiau greitai diktatorius savo pažadus pamiršta. Kilmingas ponias ima persekioti, jos verčiamos išvykti iš šalies.

Netikėtai jos sulaukia pagalbos iš ten, iš kur visai nesitikėjo. Jauna turtinga amerikietė, kurią lig šiol garbiosios ponios vadino vulgaria ir nė nesiteikė bendrauti, imasi padėti be pastogės Italijoje likusioms damoms. O kartu jos auklėja motinos paliktą nesantuokinį italų verslininko sūnų Luką. Meilė mažajam berniukui verčia britų ponias nepaisyti asmeninių pavojų...

BAFTA apdovanojimas įteiktas geriausiai antrojo plano aktorei Maggie Smith, taip pat pelnyta nominacija už kostiumus. Iš viso juosta laimėjo 5 kino apdovanojimus ir 3 nominacijas.

Antradienis 2019-05-14 21:30

Iš Barbaros Wood kolekcijos

„Prakeiksmas iš praeities“ (Lockruf der Vergangenheit), melodrama, Vokietija, 2004 m.

Režisierius: Marco Serafini

Vaidina: Eva Habermann, René Steinke, Jürgen Hentsch, Ellen Schwiers, Eva Pflug, Bruno Eyron, Olivia Pascal, Florian Fischer, Steven Cole

1923 metų Anglija. Medicinos studentė Leila Bolton po staigios savo tėvų mirties gauna laišką, kuris sugriauna jos žinias apie šeimos praeitį.

Nors ir tiki savo mamos giminėmis, kad be tėvų jokių giminių neturi, nepaklauso savo mylimojo Čarlzo ir vyksta į nedidelę vietovę Pembridžą. Leila įsitikinusi, kad čia pagaliau atskleis savo šeimos paslaptį. Bet čia jos laukia nemaža staigmenų ir net pavojų...

Trečiadienis 2019-05-15 21:30

Elito kinas

„Pasiklydę Paryžiuje“ (Paris pieds nus/ Lost in Paris), komedija, Prancūzija, Belgija, 2016 m.

Režisieriai: Dominique Abel, Fiona Gordon

Vaidina: Fiona Gordon, Dominique Abel, Emmanuelle Riva, Pierre Richard, Bruno Romy, Emmy Boissard Paumelle, Céline Laurentie, Charlotte Dubery, David Palatino, Philippe Martz

Vienoje Kanados bibliotekoje dirbanti Fiona sulaukia tetos laiško iš Paryžiaus. Teta rašo, kad ją nori išvežti į senelių namus, ir prašo pagalbos. Tad mergina akimirksniu susikrauna kuprinę ir vyksta į Prancūzijos sostinę, kad išgelbėtų 88-erių senolę Martą. Tačiau pasibeldusi į buto duris randa tuščius namus ir nugirsta kaimyną: Marta vieną rytą išėjo ir negrįžo. Nepažįstamame mieste Fiona lieka vienui viena.

Vieną nelaimę keičia kita: ji įkrinta į Seną, pameta kuprinę su dokumentais, drabužiais ir pinigais, šlampa po lietumi. Galų gale prie Senos susipažįsta su mielu, droviu ir po tiltais snaudžiančiu klajokliu Domu. Vienišas vyrukas tampa Fionos gidu. Tuo pat metu Marta atranda ilgai ieškotą širdies draugą Normaną...

Filmas pelnė 3 kino apdovanojimus ir 3 nominacijas. Rodytas Vilniaus tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“.

Penktadienis 2019-05-17 21:30

Europos kinas

„Staigiam posūky“ (Aus der Kurve / Under Suspicion), kriminalinė drama, Vokietija, 2015 m.

N-14

Režisierius: Stanislaw Mucha

Vaidina: Nico Ehrenteit, Marvin W. Jones, Julia Riedler, Andreas Helgi Schmid, Luise Wolfram, Sascha Hartmann, Heiko Mathias Kailbach

Tomas laimingas su savo mylima mergina Eva. Jam sekasi verslas – jis nedidelės dviračių parduotuvėlės savininkas. Tačiau vieną dieną pas vyriškį atvyksta buvęs draugas iš gimtojo miesto Dominikas.

Jis policijos komisaras ir dėl naujai atsiradusių aplinkybių vėl ėmėsi neištirtos žmogžudystės bylos, kurioje įtariamuoju kadaise buvo Tomas. Dabar Dominikas priverstas padaryti draugo DNR testą. Šis įvykis šokiruoja Evą. Kad įrodytų savo nekaltumą ir atgaivintų nusikaltimo detales, Tomas vyksta į gimtąjį miestelį...

Šeštadienis 2019-05-18 21:00

Kino žvaigždžių alėja: Woody Alleno filmai

„Alisa“ (Alice), komedija, JAV, 1990 m.

N-14

Režisierius: Woody Allen

Vaidina: Mia Farrow, William Hurt, Joe Mantegna, Alec Baldwin, Keye Luke, Blythe Danner, Sybill Shepherd, Gwen Verdon, Judy Davis, June Squibb, Marceline Hugot, Diane Cheng

Fantazija knygos „Alisa stebuklų šalyje“ motyvais.

Turtinga jauna niujorkietė Alisa Teit gyvena labai pavyzdingą šeimyninį gyvenimą. Ir baisiai nuobodžiauja kupiname pagundų šiuolaikiniame Niujorke. Vienintelis jos malonumas –nesutramdoma pirkimo manija. Jos egoistas vyras jau seniai jai neištikimas, bet ji nieko neįtaria. Prisiklausiusi kalbų apie paslaptingą daktarą Jeną, kuris gydo žolelėmis, ji nutaria į jį kreiptis dėl skaudančios nugaros.

Ir vos tik pas jį patenka, jos gyvenimas netikėtai ir visiems laikams pasikeičia. Stebuklingi kino sugebėjimai, patarimai, paslaptingos žolelės ir hipnozė grąžina ją į romantikos, meilės bei nepaprastų nuotykių kupiną gyvenimą...

Filmas nominuotas „Oskarui“ už geriausią scenarijų. „Auksiniam gaubliui“ nominuota aktorė Mia Farrow. Pelnė 1 kino apdovanojimą ir 7 nominacijas.