Tavo LRT

2015.06.20 13:06

Kodėl reikia mokėti ne tik už suvartotą vandenį, bet ir už skaitiklių įrengimą ar priežiūrą?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2015.06.20 13:06

LRT Radijo klausytojas Alfonsas iš Vilniaus nesupranta, kodėl reikia mokėti ne tik už suvartotą vandenį, bet ir už skaitiklių įrengimą ar priežiūrą. 

LRT Radijo klausytojas Alfonsas iš Vilniaus nesupranta, kodėl reikia mokėti ne tik už suvartotą vandenį, bet ir už skaitiklių įrengimą ar priežiūrą. 

„Gyvenu bendrijai priklausančiame name, esu „Vilniaus energijos“ ir „Vilniaus vandenų“ abonentas. Nesuprantu, kodėl už šalto ir karšto vandens apskaitos skaitiklių įrengimą ir priežiūrą privalau mokėti iš savo pensijos. Juk tai – labai brangu. Jeigu prekė, vanduo, priklauso tiekėjui, tai jis turi turėti ir apskaitos priemones parduotai prekei apskaičiuoti. Aš juk perku vandenį, o ne kokią nors įrangą. Malonėkite paaiškinti, būsiu labai dėkingas“, – prašo LRT Radijo klausytojas.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Karosas tikina, kad tai – normali kainodara. 

„Visi bet kurios energijos rūšies apskaitos prietaisai turėtų priklausyti tiekėjui. Šiuo atveju taip ir yra, tiek karšto vandens tiekėjas „Vilniaus energija“, tiek šalto vandens tiekėjas „Vilniaus vandenys“ įrenginėja savo apskaitos prietaisus“, – kalba K. Karosas. 

Pasak jo, laikotarpiu, kai gyventojai skaitiklius įsirenginėjo savo lėšomis, šios išlaidos būdavo iš dalies kompensuojamos, tačiau minėti skaitikliai – seni, o jų apskaita – netiksli. „Nėra metrologinės patikros, todėl neturėtų būti taikomi atsiskaitymui“, – aiškina pašnekovas. 

Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojo teigimu, tiekėjai įrengia prietaisus, bet už tai vartotojai turi susimokėti prietaiso aptarnavimo mokestį. „Jis skirtingai vadinasi tiek karšto, tiek šalto vandens tiekimo atveju. Vienur tai yra pardavimo kaina, kitur – skaitiklio aptarnavimo mokestis“, – sako K. Karosas. 

Pašnekovo teigimu, už tas lėšas tiekėjas įrengia skaitiklius, juos prižiūri per nustatytą laikotarpį. „Tokia tvarka nustatyta tiek Šilumos ūkio, tiek Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymuose. Tai nėra naujovė, jei žiūrėsime į elektros energijos tiekimą ar dujų tiekimą, kur į paslaugos vertę yra įskaičiuota visa tų apskaitos prietaisų aptarnavimo vertė“, – kalba K. Karosas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.