Tavo LRT

2019.05.07 16:17

LRT debatai – viena populiariausių pastarojo mėnesio transliacijų

LRT.lt2019.05.07 16:17

LRT rengiami ir tiesiogiai transliuojami kandidatų į prezidentus debatai yra viena populiariausių pastarojo mėnesio transliacijų. Iš ketverių iki šiol LRT transliuotų debatų net treji buvo labiausiai tuo metu žiūrimos programos Lietuvoje – tai debatai apie užsienio politiką, krašto apsaugą ir ekonomiką.

Auditorijos tyrimų bendrovės „Kantar-TNS“ duomenimis, LRT TELEVIZIJOS transliuojamus debatus vidutiniškai žiūrėjo apie 17 proc. visos TV auditorijos Lietuvoje.

Iš visų LRT transliuotų televizijos debatų labiausiai žiūrovus sudomino kandidatų pasisakymai ekonomikos tema – gegužės 2-osios vakarą juos stebėjo 19,4 proc. visos to meto TV auditorijos Lietuvoje, arba beveik 423 tūkst. žmonių.

Panašiai buvo žiūrimi ir pirmieji debatai apie užsienio politiką (17,4 proc.). Dar 14,5 tūkst. kartų šių debatų įrašas peržiūrėtas LRT.LT mediatekoje. Kitas dvi iki šiol buvusias transliacijas – apie krašto apsaugą (balandžio 18 d.) ir kovą su korupciją (balandžio 25 d.) stebėjo atitinkamai 15,6 ir 14,5 proc. visos TV auditorijos.

„Prezidento rinkimų debatai, kaip ir galima buvo prognozuoti, sulaukė itin didelio auditorijos ir žiniasklaidos dėmesio. Akivaizdu, kad auditorija nori ne tik girdėti, bet ir matyti kandidatų pasisakymus, stebėti jų reakcijas, kūno kalbą. Šią savaitę bus transliuojami dar dveji debatai – šį trečiadienį pretendentai diskutuos apie sveikatos apsaugą ir orios senatvės užtikrinimą, penktadienį – apie kultūros politiką ir švietimo sistemos pertvarką.

O sekmadienio vakarą, pasibaigus pirmajam turui, kviečiame rinkimų rezultatų laukti kartu su LRT ir sekti specialias rinkimų nakties transliacijas (ved. Nemira Pumprickaitė ir Edmundas Jakilaitis) visose LRT platformose – televizijoje, radijuje, portale“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Visas LRT medijas rinkimų naktį sujungs LRT.LT – iš štabų tiesiogiai naujausias žinias praneš portalo žurnalistai ir fotografai, portale bus transliuojamos ir specialios LRT TELEVIZIJOS bei LRT RADIJO laidos.

Visas naujienas, susijusias su prezidento rinkimais, bus galima rasti specialiajame LRT.LT projekte „Prezidento rinkimai 2019“. Laukiant pirmojo turo rezultatų čia publikuojamamos medžiagos apie ankstesnius Lietuvos prezidentus.

Taip pat galima atsakyti į specialius klausimus, į kuriuos jau anksčiau atsakė visi 9 kandidatai, ir pamatyti, kurio pažiūros yra artimiausios Jūsų pažiūroms.

Pirmadienio rytą po rinkimų LRT tiesiogiai transliuos kandidatų spaudos konferencijas iš Valdovų rūmų, iš LRT studijos – apžvalgininkų ir politikų komentarus. Specialią laidą ves Indrė Makaraitytė.