Naujienų srautas

Tavo LRT2015.09.08 13:45

Klausiate – atsakome. Kokias pensijas gauna graikai?

Gyvenimas Graikijoje pasisuko 360 laipsnių kampu, tad niekas nebesupranta, kokią pensiją ar atlyginimą gauna ar gaus rytoj. Taip sako LRT Radijo bendradarbė Atėnuose Jurgita Montvydaitė.

Gyvenimas Graikijoje pasisuko 360 laipsnių kampu, tad niekas nebesupranta, kokią pensiją ar atlyginimą gauna ar gaus rytoj. Taip sako LRT Radijo bendradarbė Atėnuose Jurgita Montvydaitė.

LRT Radijo klausytojas susidomėjo, kaip gyvena graikai. „Girdėjau panelės J. Montvydaitės reportažą iš Graikijos dėl derėjimosi. Norėjau paprašyti, kad būtinai pasakytų, kokios šiuo metu yra žmonių pajamos Graikijoje, kokios pensijos,  koks minimalus atlyginimas, kokios degalų kainos. Girdėjau, kad jų pensijos beveik lygios su vokiečių, tai graikai labai daug nori. Tegu nusileidžia iki mūsų, tada galima visiems keliauti kartu į geresnį gyvenimą“, – mano LRT Radijo klausytojas. 

LRT Radijo bendradarbė Atėnuose J. Montvydaitė džiaugiasi, kad radijo klausytojams įdomūs jos kuriami reportažai ir pati Graikija. 

„Deja, ne visada spėjame eteryje pranešti visą informaciją. Juo labiau ir čia, Graikijoje, gyvenimas pasisuko 360 laipsnių kampu, tad niekas nebesupranta, kokią pensiją ar atlyginimą gauna ar gaus rytoj“, – tikina žurnalistė. 

J. Montvydaitės teigimu, šiuo metu pagrindinė graiko pensija yra 360 eurų. Ją šalies piliečiai gauna nuo 65 metų. 

„Tačiau pensijos dydis priklauso nuo išdirbto periodo, profesijos, socialinio draudimo mokesčio. Pvz., 40 metų išdirbęs graikas gali gauti 500 eurų. Bet, išanalizavus ir kitas kategorijas, galimos ir 700 eurų pensijos, o gydytojų, teisininkų, karininkų pensija gali siekti daugiau nei 1000 eurų“, – vardija LRT Radijo bendradarbė Atėnuose.

Tačiau, pasak pašnekovės, šios pensijos netrukus bus apkarpytos. „Vidutinė graiko pensiją yra 650 eurų, bet tam, kad smulkusis verslininkas vėliau gautų bent 500 eurų pensiją, socialinis draudimas jam kainuoja apie 600 eurų per  mėnesį“, – aiškina J. Montvydaitė.

Degalų kaina Graikijoje, pasak jos,  svyruoja nuo 1,5 iki 1,6 eurų, o elektra žiemos periodu keturių asmenų šeimai gali kainuoti 200 eurų per mėnesį. Šiuo metu šalyje yra 2,5 mln. pensininkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi