Tavo LRT

2019.05.06 15:08
N-18

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS – dramos, komedijos ir dokumentika apie Michaelą Jacksoną

LRT.lt 2019.05.06 15:08

Per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS gegužės 6-12 d. kviečiame žiūrėti:

LRT TELEVIZIJA:

Penktadienis 2019-05-10 ir šeštadienis 2019-05-11 23.00 val.

„Paliekant Neverlandą“ (2 dalys) (Leaving Neverland), dokumentinis filmas, Didžioji Britanija, JAV, 2019 m., S

Režisierius: Dan Reed

Šis dokumentinis filmas sukėlė labai prieštaringus vertinimus.

Du keturiasdešimtmečiai Wade’as Robsonas ir Jamesas Safechuckas pareiškė, kad vaikystėje ir paauglystėje bendraudami su legendiniu popmuzikos karaliumi Michaelu Jacksonu (1958–2009) buvo seksualiai tvirkinami. Anuomet teisme jie paliudijo, kad Jacksonas nekaltas, ir tik praėjus daugeliui metų ryžosi papasakoti apie tamsiąją savo draugystės su popžvaigžde pusę.

Dešimtmetis Jamesas Safechuckas su Jacksonu susipažino 1988 metais, kai filmavosi „Pepsi“ reklamoje. Netrukus berniukas su muzikantu išvyko į gastroles, šoko scenoje per jo pasirodymus. Juodu daug laiko praleisdavo viešbučiuose ir garsiojoje rančoje „Neverland“. Dabar Safechuckas yra išmaniųjų technologijų specialistas.

Septynmetis Wade’as Robsonas buvo Jacksono numylėtinis: jie kartu žiūrėdavo filmus, linksmai leisdavo laiką. Vėliau Robsonas tapo garsiu choreografu, dirbo su grupe NSYNC ir atlikėja Britney Spears. Tik praėjus daugybei metų Safechuckas ir Robsonas ryžosi papasakoti apie kitą draugystės su popkaraliumi pusę.

Nukentėjusieji tvirtina, kad buvo įsimylėję garsųjį atlikėją, todėl nemanė, kad su jais elgiamasi netinkamai. Negana to, jų jausmai velioniui dainininkui iki šiol prieštaringi – tai ir pasibjaurėjimas, ir prisirišimas.

Režisierius Danas Reedas (britų dokumentininkas, sukūręs juostas apie pedofilų medžiotojus ir 2008 m. teroristų įvykdytą išpuolį Mumbajuje) filmui „Paliekant Neverlandą“ surinko daug įdomios medžiagos. Jame – filmuoti archyviniai vaizdai, nuotraukos, telefoninių pokalbių įrašai, Safechucko, Robsono ir Jacksono laiškai.

Danas Reedas pranešė, kad norėtų sukurti filmo tęsinį – papasakoti Jordano Chandlerio ir Gavino Arvizo, kurie Jacksoną lytine prievarta kaltino dar 1993 ir 2003 metais, istorijas. Jųdviejų kaltinimai buvo priėję iki teismo.

Šio dokumentinio filmo premjera sausio pabaigoje įvyko Sandanso kino festivalyje.

Abi filmo dalis bus galima rasti ir LRT.lt Mediatekoje. 

Šeštadienis 2019-05-11 07.00 val.

„Mumija Dumis ir Achnetuto kapas“ (Dummie de Mummie en de tombe van Achnetoet / Dummie the Mummy and the Tomb of Achnetut) nuotykių filmas, Nyderlandai, 2017 m.

Režisierius: Pim van Hoeve

Vaidina: Julian Ras, Yahya Gaier, Roeland Fernhout, Jennifer Hoffman, Stefan de Walle, Mike Weerts, Yannick Jozefzoon, Bert Hana, Manou Kersting, Esther Gast, Ergun Simsek

Trečiojoje filmo dalyje Gusas kartu su geriausiu draugu mumija Dumiu sumano aplankyti Egiptą. Čia mumifikuotas Egipto princas nori aplankyti savo tėvų kapus ir atsisveikinti su jais. Tačiau draugai susiduria su kliūtimis. Pirmiausia mumija neturi paso ir negali nusipirkti bilieto į lėktuvą. Šaunūs ir gudrūs bičiuliai sugalvoja, kaip įveikti kilusius sunkumus ir išvykti į nuotykių kupiną kelionę...

Sekmadienis 2019-05-12 00.30 val.

„Netikras jaunikis“ (The Convenient Groom), romantinė komedija, JAV, Kanada, 2016 m., N-7

Režisierius: David Winning

Vaidina: Vanessa Marcil, David Sutcliffe, Karen Holness, Aaron Craven, Kalyn Miles, Larissa Albuquerque, Karen Kruper, Fred Henderson, Lisa Durupt, Eileen Barrett

Žavi psichologijos daktarė Keit Lorens populiariame internetiniame puslapyje dalija patarimus įsimylėjėliams. Deja, netikėtai jos pačios vaikinas verslininkas Brajenas sužadėtuvių dieną ją palieka. Kad nepatirtų gėdos, ji sutinka su mokyklos draugo Luko pasiūlymu keliems mėnesiams tapti jo sužadėtine. Vestuvės numatytos po trijų mėnesių.

LRT PLIUS:

Pirmadienis 2019-05-06 21.30 val.

„Rokis 5“ (Rocky V), veiksmo drama, JAV, 1990 m.

N-14

Režisierius: John G. Avildsen

Vaidina: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young, Sage Stallone, Burgess Meredith, Tommy Morrison, Richard Gant, Tony Burton, Jimmy Gambina, Delia Sheppard

Po kovos su rusų čempionu Rokis rengiasi baigti karjerą. Juk sulaukė veterano amžiaus ir Drago smūgiai pakenkė sveikatai. Tačiau sužino, kad jo buhalteris paslapčia nesėkmingai investavo visus šeimos pinigus ir jie prarado milijonus.

Balboa šeimai tenka kraustytis iš prabangių namų, išsiparduoti turtą ir keltis gyventi į senąjį rajoną. Rokis toliau treniruoja jaunimą ir imasi globoti jauną perspektyvų boksininką Tomį Ganą. Tai žeidžia paauglį Rokio sūnų, kurį skriaudžia naujoje mokykloje ir kuriam trūksta tėvo dėmesio.

Tomis laimi visas kovas ir net imamas vadinti Rokio klonu, tačiau netrukus paviliotas didelių pinigų Rokį palieka. Tampa čempionu, bet suvokia nesulauksiąs tikros šlovės, jei nesusikaus su savo buvusiu treneriu.

Jų kova įvyksta tiesiog gatvėj ir įsiutęs Rokis nokautuoja savo buvusį mokinį. Po šio mūšio Rokis ima daugiau dėmesio skirti savo šeimai ir nuskriaustam sūnui...

Antradienis 2019-05-07 21.30 val.

Iš Barbaros Wood kolekcijos: „Likimo vingis“ (Spiel des Schicksals), romantinė drama, Vokietija, 2002 m., N-7

Režisierius: Michael Steinke

Vaidina: Anja Kruse, Sky du Mont, Saskia Valencia, Helmut Zierl, Anne Moll, Karl Knaup, Ulli Lothmanns, Mariella Ahrens, Hugh Armstrong, Arman Inci, Elif Inci, Juan Carlos Moreno

Vienas telefono skambutis – ir įprastas medicinos sesers Lidijos Haris gyvenimas lemtingai pasikeičia. Stengiantis rasti savo dingusią seserį Adelę ir įspėti jai į rankas patekusios senovinės majų kaukės paslaptį Lidijai teks nueiti sudėtingą, kupiną išbandymų kelią. Įvykiai klostosi pernelyg greitai, kaip kaleidoskopas keičiasi miestai ir šalys. Netikėtai moteris tampa svarbiausiu sraigteliu pavojingų nuotykių, intrigų ir lemtingų aistrų verpete...

Trečiadienis 2019-05-08 21.00 val.

Elito kinas: „Sieranevada“ (Sieranevada), drama, Rumunija, Prancūzija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Makedonija, 2016 m.

N-14

Režisierius: Cristi Puiu

Vaidina: Mimi Branescu, Judith State, Bogdan Dumitrache, Dana Dogaru, Sorin Medeleni, Ana Ciontea, Rolando Matsangos, Catalina Moga, Marin Grigore, Tatiana Iekel, Simona Ghita

Filmo veiksmas vyksta Bukarešte, praėjus trims dienoms po teroristinio išpuolio Paryžiaus „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Keturiasdešimtmetis daktaras Laris su žmona Laura atvyksta į savo tėvų namus, kur visa šeima mini tėvo mirties ketvirtines. Kurdamas realaus laiko iliuziją režisierius Christis Puiu beveik trijų valandų filme stebi komiškų ir dramatiškų situacijų kupiną šeimos mikrokosmosą, kur kiekvienas yra susitelkęs ties savo realybe, dabarties ir praeities interpretacija. Belaukiant kunigo skamba ne tik indai ir stiklai, bet ir šeimos paslaptys. Rumunų Naujosios bangos režisierius populiarų dramos prie vakarienės stalo žanrą įvelka į Lietuvai artimų ritualų ir mentaliteto rūbą.

Filmas rodytas Kanų tarptautinio kino festivalio pagrindiniame konkurse. Apdovanotas Čikagos ir Triesto kino festivaliuose. Iš viso pelnė 21 kino apdovanojimą ir 19 nominacijų. Rodytas tarptautiniame Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“.

Penktadienis 2019-05-10 21.30 val.

Europos kinas: „Saujelė gyvenimo“ (Nur eine Handvoll Leben), drama, Vokietija, 2016 m., N-7

Režisierė: Franziska Meletzky

Vaidina: Annette Frier, Christian Erdmann, Aleen Jana Kötter, Samuel Weiss, Katharina Schmalenberg, Ella Frey, Uta-Maria Schütze, Manuela Alphons, Elmira Rafizadeh

Anetė ir Tomas Vinterhofai kartu su savo dukterimis iš ankstesnių santuokų gyvena laimingai ir draugiškai. Artėjant keturiasdešimtmečiui Anetė vėl pasvajoja tapti motina. Kai pagaliau šis noras išsipildo, moteris sužino baisią naujieną – daktarai vaikeliui nustatė rimtą genetinę ligą. Kaip pasielgti? Dabar tėvai turi apsispręsti, ar daryti abortą, ar gimdyti nesveiką vaiką. Anetė linkusi duoti kūdikiui šansą gyventi, tačiau Tomas, nors ir pats daktaras, emociškai nepasiruošęs.