Naujienų srautas

Tavo LRT2019.05.01 19:34

„Eurovizija“ konkuruoja tik su krepšiniu: Lietuvoje stebi daugiau nei pusė milijono žiūrovų

LRT.lt 2019.05.01 19:34

Šiais metais Lietuvoje „Eurovizija“ bus transliuojama jau 26 kartą. Per pastaruosius penkerius metus „Eurovizija“ mūsų šalyje tapo žiūrimiausia muzikinė programa, kuri gali konkuruoti tik su krepšiniu, sako Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas.

1993-siais LRT tapo Europos transliuotojų sąjungos (EBU) nare ir ėmė transliuoti „Eurovizijos“ dainų konkursą, kuris netruko susilaukti didžiulio lietuvių susidomėjimo. Nuo 1956 metų rengiama „Eurovizija“ netrukus šiltai sutiko ir pirmąjį lietuvių atstovą – 1994 metais Lietuvai atstovavusį Ovidijų Vyšniauską.

Šiais metais Lietuva „Eurovizijoje“ dalyvaus jau 19 kartą. LRT vyriausiasis prodiuseris ir Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas sako, kad pastaruosius penkerius metus šis muzikinis konkursas – žiūrimiausias Lietuvoje.

„Pastaruosius penkerius metus „Eurovizijos“ pusfinaliai bei finalas yra žiūrimiausia muzikinė programa Lietuvoje tarp visų televizijų. 2018 m. Eurovizijos finalą žiūrėjo 557,5 tūkst. – tai yra penktadalis Lietuvos gyventojų, o dar 53 tūkst. žiūrėjo interneto transliaciją portale LRT.lt“, – tikina A. Giržadas.

Jis sako, kad lietuvius labiau prie televizijos ekranų pritraukia tas pusfinalis, kuriame pasirodo Lietuvos atstovas. Rekordinis žiūrovų skaičius „Euroviziją“ stebėjo 2016 metais, kai Lietuvai atstovavo Donatas Montvydas su daina „I‘ve Been Waiting For This Night“. Tuomet „Eurovizijos“ tiesioginę transliaciją stebėjo 598,2 tūkst. Lietuvos žiūrovų, o dar 40 tūkst. stebėjo konkursą portale LRT.lt.

„Su Eurovizija konkuruoja tik Europos bei pasaulio krepšinio čempionatai“, – tikina A. Giržadas.

„Eurovizija“ transliuojama 48 šalyse, o visoje Europoje šio konkurso pasiekiamumas – 186 mln.

„Vidutiniškai finalą visame pasaulyje stebi apie 53 mln. žmonių, o tai yra 2 kartus daugiau žiūrovų, nei televizijos kanalų vidutinė auditorija“, – teigia A. Giržadas.

Be to, priduria jis, „Eurovizija“ pritraukia daugiau jaunimo. „Eurovizijos“ naktį net 4 kartus išauga jaunuolių nuo 15 iki 24 metų auditorija.

Pasak prodiuserio, populiariausia „Eurovizija“ yra toje šalyje, kurioje ji organizuojama. Pernai daugiau nei trečdalis portugalų naktį praleido prie televizijos ekranų – iš viso buvo skaičiuojama visos 36 proc. auditorijos.

Tiesa, australai „Euroviziją“ daugiau stebi dieną po transliacijos, nes jų laiku konkursas prasideda 5 valandą ryto. „Euroviziją“ gali tiesiogiai stebėti ir Jungtinių Amerikos Valstijų, ir kitų pasaulio šalių televizijos žiūrovai.

Nors Europoje „Euroviziją“ stebi šiek tiek daugiau moterų, yra šalių, kur šis rodiklis priešingas. „Konkursą žiūri 57 proc. moterų ir 43 proc. vyrų – tai Europos vidurkis. Daugiau vyrų nei moterų „Euroviziją“ žiūri Makedonijoje ir Gruzijoje, vienodai vyrų ir moterų – Belgijoje. O Lietuvoje „Eurovizija“ daugiau domisi moterys – jų prie televizijos ekranų net 66 proc., o vyrų – 34 proc.“ – sako A. Giržadas.

LRT.lt primena, kad šiais metais „Eurovizija“ vyks Izraelyje, Tel Avive gegužės 14-18 dienomis. Lietuvos atstovas Jurijus į Tel Avivą repeticijoms išvyksta jau šį sekmadienį. Jis pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 16 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą