Tavo LRT

2019.04.26 12:46

„Misija – Pasaulio Lietuva“: kuo ypatingi Portsmuto lietuviai?

LRT.lt 2019.04.26 12:46

„Misija – Pasaulio Lietuva“ pradeda naują TV žygio etapą ir keliauja į Jungtinę Karalystę. Šioje šalyje gyvena per tris šimtus tūkstančių lietuvių, tad TV žygio dalyviams svarbu išgirsti jų mintis bei suprasti, koks vis dėlto gyvenimas šioje lietuvių pamėgtoje šalyje.

„Trys šimtai tūkstančių lietuvių Jungtinėje Karalystėje? Viena vertus, tai tiesiog žmonės: kuriantys šeimas, besimokantys, plečiantys akiratį, tiesiog gyvenantys. Kita vertus, tai didžiulė mūsų tautos dalis, galinti parvežti geriausią tarptautinę patirtį ar įvertinti, kaip mes atrodome iš šalies, kokie pokyčiai reikalingi mūsų tautai“, – sako „Misija – Pasaulio Lietuva“ vedėjas Andrius Mamontovas.

Artimiausiose dokumentinių filmų ciklo „Misija – Pasaulio Lietuva“ dalyse – istorijos iš svarbiausių lietuviams miestų Anglijoje bei Škotijoje. Pirmasis jų – Portsmutas. Šis miestas garsėja kaip istorinis uostas, kuriame ne tik švartuodavosi karo laivai, bet ir prasidėdavo kelionės į daugelį tolimų šalių bei žemynų.

Portsmuto lietuvių bendruomenė yra jauna, oficialų bendruomenės statusą ji įgijo prieš beveik metus, o bendra veikla ir susibūrimai skaičiuoja keletą metų. Vietos lietuvius labiausiai vienija patriotiškumo jausmas bei siekis perduoti svarbiausias vertybes mažiesiems lietuviams.

Portsmuto lietuvių bendruomenės pirmininkė Gintarė Ulevičiūtė pabrėžia, kad svarbu ne tik išlaikyti lietuvišką dvasią, bet ir pristatyti Lietuvą kitoms kultūroms. „Bus jau trečias renginys, kurio metu pristatome Lietuvą anglams. „Atvežame atostogas“ tiems, kurie negali išvykti. Anglai margina margučius, stebi dainas bei šokius, susipažįsta su Lietuvos regionais“, – pasakoja G. Ulevičiūtė.

Pasak „Misija – Pasaulio Lietuva“ prodiuserio Vlado Linausko, kartais lietuviai Anglijoje jaučiasi atskirti nuo savo šaknų, galvoja, kad jie niekam neberūpi. „Turime įrodyti, kad tai netiesa“, – teigia V. Linauskas.

„Misija – Pasaulio Lietuva“ jau šį šeštadienį 18.15 val. per LRT PLIUS. Ved. Andrius Mamontovas.