Tavo LRT

2019.04.26 11:23

Čikagos lietuvių istorijos – per visus LRT kanalus

LRT.lt2019.04.26 11:23

Du kartus Lietuvą apkeliavę LRT radijo žurnalistai Rūta Kupetytė ir Edvardas Kubilius šį kartą ieškoti lietuviškų istorijų leidžiasi į Čikagą, JAV. Tai viena iš LRT projekto „Keturi milijonai“, skirto Pasaulio lietuvių metams, kelionių.

„Čikagoje, kuri neretai pavadinama lietuvių išeivijos sostine, gyvenančių lietuvių istorijos ir santykis su Lietuva – labai skirtingi. Vieni iš Lietuvos turėjo trauktis Antrojo pasaulinio karo metais, kiti gimė lietuviškose šeimose Čikagoje, treti čia atvyko prieš keliolika metų. Todėl mūsų tikslas parodyti kuo įvairesnį lietuvių gyvenimą“, – sako LRT žurnalistė Rūta Kupetytė.

Kelionės įspūdžius nuo balandžio 29 d. žurnalistai kiekvieną dieną pasakos LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai”, portale LRT.LT ir LRT Facebooko paskyroje.

„Ir vėl į didelę kelionę leidžiamės tik su mobiliaisiais telefonais, kuriais – ir filmuosime, ir fotografuosime ir tiesiogiai iš Čikagos transliuosime. Mobili žurnalistika populiarėja visame pasaulyje ir yra tiesiog puiki priemonė LRT žiūrovams bei klausytojams itin operatyviai ir labai paprastai pateikti informaciją bei perteikti nuotaiką. Be to, ir lagaminuose mūsų įrenginiai bei laidai nedaug vietos užims“, – teigia LRT žurnalistas Edvardas Kubilius.

„Keturi milijonai“: LRT žurnalistai keliauja į Čikagą

Pirmoji LRT transliacija, skirta Pasaulio lietuvių metams, jau įvyko kovo mėnesį tiesiogiai iš Lenkijos radijo (Polskie Radio) studijos Varšuvoje. LRT žurnalistai kalbėjosi su kaimyninėje šalyje gyvenančiais įvairaus amžiaus ir skirtingų patirčių tautiečiais.

Vėliau kitų LRT žurnalistų laukia kelionės į Airiją, Jungtinę Karalystę ir Norvegiją. Kokia išeivių kasdienybė? Ar seka gyvenimą Lietuvoje? Galiausiai, ar susimąsto kada apie grįžimą namo? Tai tik keli klausimai, kuriuos žurnalistai užduos svetur gyvenantiems tautiečiams. 

R. Kupetytė ir E. Kubilius išsamiau apie projektą pasakojo laidoje „Labas rytas, Lietuva“:

Labas rytas, Lietuva II dalis. Magiškasis Užupis – meno meka ir lietuviškasis Monmartras

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.