Tavo LRT

2019.04.19 14:28

Šv. Velykų savaitgalį „LRT PLIUS“ eteryje – legendiniai lietuvių kino klasikos filmai

LRT.lt2019.04.19 14:28

Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija Šv. Velykų savaitgalį įteiks dovaną lietuvių kino klasikos gerbėjams. Balandžio 21-22 d., „LRT Plius“ kanalu bus rodomi penki žiūrovų mylimiausi Lietuvos kino centro restauruoti klasikos kūriniai. „LRT Plius“ kanalo žiūrovai išvys rinktinę skirtą ir jaunam, ir senam.

Pirmąją Velykų dieną žiūrovų laukia dvi jaunatviškos istorijos. Televizijos eteryje žiūrovai išvys tik šiemet restauruotą režisieriaus Arūno Žebriūno dramą „Riešutų duona“ (1978 m.), pasakojančią tragikomišką istoriją apie dvi šeimas ir jaunuolių meilę. Siužetas supina atsiminimus apie vaikystę kaime, pirmuosius romantiškus jausmus ir tikrojo gyvenimo pradžią. Filme vaidina žinomi kino ir teatro aktoriai Algirdas Latėnas, Doloresa Kazragytė, Kristina Kazlauskaitė ir kiti. Vakarop programą papildys Algirdo Aramino drama „Maža išpažintis“ (1971 m.), kuri daugeliui siejasi su Vytautu Kernagiu ir jo personažui Benui skirta fraze – „Benai, plaukiam į Nidą“. Filme vaidmenis atliko Juozas Budraitis, Vaiva Mainelytė, Monika Mironaitė ir kiti.

Antrą Šv. Velykų dieną, pirmadienį, kanalo eteryje – laiko ir ekspertų įvertinti filmai. Žiūrovai išvys Arūno Žebriūnio dramą „Gražuolė“ (1969 m.), pasakojančią apie draugystę, kitoniškumą ir grožio paieškas. Filmą „Gražuolė“ įvertino ne tik lietuviai –  istorija gėrėjosi Prancūzijos, Belgijos, Izraelio, Vokietijos, Rumunijos ir bei kitų šalių žiūrovai. Dieną pratęs žymiausius Lietuvos kino ir teatro aktorių suvienijusi Almanto Grikevičiaus drama „Sadūto Tūto“ (1974 m.) bei Algirdo Dausos ir Almanto Grikevičiaus „Jausmai“ (1968 m.), plėtojantys meilės, ištikimybės, pareigos ir sudėtingų vidinių išgyvenimų temas pirmųjų pokario metų fone. Dvynių vaidmenis įkūnijo Regimantas Adomaitis ir Juozas Budraitis.

Lietuvos kino centras nuolat skaitmenina ir restauruoja Lietuvos kino paveldą. Iš viso šiuolaikiniams ekranams pritaikyti 13 Lietuvos kino klasikos filmų. Šiemet planuojama restauruoti ir visuomenei pristatyti dar keletą legendinių kūrinių.

LIETUVIŲ KINO KLASIKOS FILMŲ PROGRAMA  „LRT PLIUS“ KANALE:

Balandžio 21 d., sekmadienį

19.15 val. „Riešutų duona“ (rež. A. Žebriūnas, 1978 m.)

21.00 val. „Maža išpažintis“ (rež. A. Araminas, 1971 m.)

Balandžio 22 d. pirmadienį

16.45 val. „Gražuolė“ (A. Žebriūnas, 1969 m.)

18.05 val. „Sadūto Tūto“ (rež. A. Grikevičius, 1974 m.)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt